Wpis z mikrobloga

@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany:

piszesz o niepewnosci losu? Pomysl chwile


Dokładnie. Powinien wprost napisać, że pewnym jest, iż zrobiony potomek zostanie prędzej czy później dotkliwie #!$%@?.

co sprawia, że żyjemy w czasach kiedy boisz sie mieć dziecko


Tym, co sprawia, że organizm odczuwa racjonalne obawy przed rozpłodem, jest brak tępoty. Obaw nie doświadczają np. ameby, ale to właśnie dlatego, że są tępymi organizmami, w wyniku czego się rozmnażają. Na praktycznie tym samym poziomie intelektualnym
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela:

ludzie którzy się wychowywali w biedzie nie chcą takiej samej #!$%@? dla swoich dzieci,


Ale większość antynatali to dzieci albo z przeciętnych domów, albo nawet z bogatszych xD
Klasa niższa niezmiennie ma dzieci i deklaruje ich chęć.
Więc tamten wykopek ma rację, tu chodzi o nabrany lęk przed wzięciem odpowiedzialności i tym, że na nowego ajfonika i Dubaj moze nie starczyć
  • Odpowiedz
Są "straconym pokoleniem" dzięki swoim rodzicom którzy niczego sensownego im nie zapewnili poza ciągłą walką o przetrwanie i nie skończenie w długach.


@Zgrywajac_twardziela: Nazywaj się straconym pokoleniem, bo ojciec i matka nie zarabiali wystarczająco dużo, żeby dorównać rówieśnikom.

Niezły fikołek

A może po prostu nie chcą tracić życia na zajmowaniem się dziećmi? Nie chcą tracić czasu urody i stylu życia, bo dzieckiem trzeba się zająć.
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust:

Ale większość antynatali to dzieci albo z przeciętnych domów, albo nawet z bogatszych xD

Ehe, a większość pronatali marzy o tym co robił Joseph Fritzl, bo to przecież też ojciec i sam twierdził, ze zawsze marzył o dużej rodzinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Klasa niższa niezmiennie ma dzieci i deklaruje ich chęć.

Na szczęście z każdym pokoleniem coraz mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Helix:

A może po prostu nie chcą tracić życia na zajmowaniem się dziećmi? Nie chcą tracić czasu urody i stylu życia, bo dzieckiem trzeba się zająć.

Nawet jeśli, to w czym problem? ¯\(ツ)/¯ Mają robić dzieci mimo, że ich nie chcą, bo? No właśnie, bo co?
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela:

Ogromna część młodych Polaków żyje na wynajmie, i choćby skały srały to nie wmówisz mi, że to są odpowiednie warunki do posiadania dziecka ¯\(ツ)/¯


Czyli Niemcy też powinni się nie rozmnażać, bo 70% z nich mieszka na wynajmie.
Wyśrubowane są wymagania wykopowego antynatalisty xD
  • Odpowiedz
@wstanczyk:

Bo widzę u każdego antynatalisty się przewija


Bo to jest po prostu najprostszy dla nich argument - "żeby mieć dzieci trzeba mieć odpowiedni poziom materialny" - a jak zapytasz jaki to konkretnie poziom to nie potrafią odpowiedzieć xD

Antynataliści to po prostu często mentalne dzieci, które podniosłą narracją o "odpowiednich warunkach" przysłaniają własny strach przez braniem odpowiedzialności i wizją wydawania pieniędzy nje tylko na swoje zachcianki.
  • Odpowiedz
@zibizz1 myślę, ze należy rozróżnić czystą wygodę od realnego braku warunków do posiadanie dziecka.
Miałam ostatnio taką sytuację - opowiadam mamie, że koleżanka chciałaby mieć jeszcze jedno dziecko, ale mają trzy pokoje - sypialnie, salon i kuchnię, córka ma już 8 lat, więc albo dzieliłaby pokój z niemowlakiem ( za parę lat różnica kolosalna ), albo rezygnują z salonu z aneksem, aby zrobić z niego kolejny pokój. Moja matka oburzona, bo przewraca
  • Odpowiedz
Wadliwe geny same się eliminują. Czy to poprzez ideologię lgbt czy antynatalizm. Natura wie jak ja sobie radzić skoro dobór naturalny został zaburzony przez brak eliminacji wadliwych osobników. Normalni ludzie mają po kilkoro dzieci i jakoś to leci dalej.
  • Odpowiedz
nowe pokolenie to spierdoksy, które boją się wziąć na siebie jakąkolwiek odpowiedzialność, tak zesrani są o obniżenie poziomu życia i konsumpcji xd


@wstanczyk: Jako, że wychowałęm się w patologii i biedzie - ALEZ BYM BARDZO CHCIAŁ ŻEBY MOJE RODZICE BYLI TAKIMI SPIERDOKSAMI, KTÓRZY SIĘ 5 RAZY SIĘ ZASTANOWIAJĄ, CZY ICH STAĆ ZANIM SPŁODĄ CHOĆBY JEDNO DZIECKO.
Fajnie ci się gada coś o odpowiedzialności jak miałeś to szczęście, że trafiłeś na normalną
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: Wniosek? Nie dawać młodym za urodzenie dziecka 800zł które na nic nie wystarczy tylko dać GWARANCJE zatrudnienia na przynajmniej 5 lat. Tak żeby za #!$%@? rodzica nie dało się zwolnić bo bierze opiekę na dziecko lub jest przemęczony, jak mnie!!!!!!! Plus Żłobki 24h lub obowiązkowe żłobki przy większych zakładach pracy.
  • Odpowiedz