Wpis z mikrobloga

  • 1
@xXxPu55ySl4y3RXxX Wow, typowe antynatalistyczno-przegrywowe #!$%@?. Czemu mi nikt nie zapewni że do końca życia będę miał pieniążki i nie musiał się niczym przejmować. Ci ludzie nie żyją a wegetują w swym strachu o wygodne życie.
  • Odpowiedz
Co powinno mieć dziecko, aby jego życie było warte przeżycia?


@wstanczyk:

1. Własny pokój dla dziecka.
2. Ubrania na tyle ładne i dobre, aby przynajmniej nie odstawał od rówieśników. A raz na rok jedna rzecz, która będzie "super" i lepsza od reszty.
3. Codzienny czas rodziców - minimum 1,5h WOLNEGO CZASU (nie wliczając w to pomocy przy nauce).
4. Opłacanie dodatkowych zajęć w postaci zajęć sportowych oraz dodatkowy język obcy.
5.
  • Odpowiedz
Pytam, bo mi rodzice nie dawali prawie na nic


@wstanczyk: Widać XD Dlatego rozmowa z tobą nie ma sensu, bo fundamentalną kwestią jest dla Ciebie bronić Twojego dzieciństwa, przecież nie wysrasz się na własną rodzinę XD
  • Odpowiedz
Moim osobiście zdaniem nie warto ryzykować życiem nowego człowieka nie mając żadnej pewności co do jego losu, bez względu na warunki finansowe


@Zgrywajac_twardziela: Ale to zawsze ryzykujesz. Powiedzmy że masz już odpowiednie warunki i środki do tego żeby zdecydować sie na potomka, w ciagu trzech kolejnych lat decydujecie się na drugie dziecko... I nagle następuje krach na rynkach światowych, albo konflikt zbrojny bo jakiemuś #!$%@? dyktatorowi zamarzyło się na starość zostać
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: @xXxPu55ySl4y3RXxX #!$%@?.. Ja rozumiem dlaczego ludzie nie chcą mieć dzieci, ale gadanie, że "żyli w biedzie i nie chcą, zeby one też żyły w biedzie" jest idiotyczne. Polska po II WŚ miała gigantyczny przyrost naturalny, a kraj był w ruinie i bieda wielka. Przed wojną? Podobnie, Polska była biednym krajem rolniczym, a przyrost był. PRL? Było "stabilniej", ale na pewno nie bogato i tak można wyliczać. Dzisiejsza "bieda" to znacznie
  • Odpowiedz
ludzie którzy się wychowywali w biedzie nie chcą takiej samej #!$%@? dla swoich dzieci


@Zgrywajac_twardziela: ALE W JAKIEJ BIEDZIE SIĘ WYCHOWAŁEŚ??? Wychowałeś się w najlepszym okresie trwania tego kraju! Wracaj do gierek na konsolce zamiast pieprzyć kocopoły.
  • Odpowiedz
@wstanczyk: 93 rocznik jak chodził do szkoły to część rodziców nie miała z czego dać dziecku na buty, ubrania czy podręczniki. Klasykiem było że siadałeś w 2-3 osoby w ławce i czytaliście z jednej książki.

To nie były dobre czasy na dorastanie, bo była bieda, zazdrość, kradzieże, głupie pomysły, wszędobylskie używki, przemoc i nie bardzo dało się coś z tym zrobić, bo wszyscy dookoła mieli tak samo.

Jeśli nowe pokolenie
  • Odpowiedz
@podjad3k: Jest projekt zarabiania przez użytkowników na Tik Toku od dobrych trzech lat tylko nie przeszedł prawnie i został zablokowany odgórnie. To nie jest tak że takich pomysłów #!$%@? nie było. XD Są cały czas w tle ale rząd nie pozwala bo co potem zrobi z ludźmi którzy nigdy do systemu nie weszli? Jak będzie ich kontrolować? Dawniej to przynajmniej musiałeś mieć stacjonarny teraz wszystko jest przenośne jak ktoś będzie chciał
  • Odpowiedz
@SarahC co w związku z tym? Nieudacznik to nadal nieudacznik, nieważne jakie wymówki i powody swoich niepowodzeń sobie wymyślił. Albo jesteś dobrym graczem i wygrywasz albo nie. Gra zwana życie nigdy nie była tak łatwa jak w obecnych czasach.
  • Odpowiedz
@podjad3k: A, czyli sobie po prostu wierzysz że jesteś lepszy od innych i tobie się akurat należy. Klasyczny egocentryzm. W Polsce podobno choruje na to 30% ludności.
  • Odpowiedz
@SarahC należy mi się, bo na wszystko sam zapracowałem. Polecam wziąć się za siebie to może będzie cię stać na wzięcie odpowiedzialności za i utrzymanie chomika na przykład. Małymi kroczkami, będzie dobrze dzieciak ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz