Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu skończyłem studia i jestem serio załamany rynkiem pracy w tym mieście. Przez całe liceum i 5 lat na uczelni kułem całki, rachunki różniczkowe, algorytmy i wzorce projektowe. Setki nieprzespanych nocy i mnóstwo stresu. I serio teraz mam zarabiać tyle co robol na taśmie albo karyna na kasie w biedronce?

Jestem absolwentem prestiżowego technicznego kierunku jednej z wiodących uczelni z kraju, stypendystą ministra a wszystkie oferty pracy które otrzymuję to max 3.5k netto. Przecież wynajem mieszkania klitki w tym mieście kosztuje minimum 2k, zostaje 1.5k na utrzymanie samochodu, ubrania, lekarzy(mam przewlekłą niewydolność trzustki a przecież w tym kraju nie dopchasz się do specjalisty NFZ) i wychodzi na to że musiałbym się jeszcze zapożyczać żeby wyjść na zero. Zero rozrywek, zero wyjść do restauracji, nawet na kupno głupiego iphona musiałbym brać kredyt!

To jest dramat! Dziękuję KO że tak traktujecie młodych, wykształconych ambitnych ludzi a dajecie kasę za darmo nierobom.

#gorzkiezale #programista15k #krakow #agh #zarobki #pracbaza #naukaprogramowania #pracait #bekazpisu #zalesie #korposwiat
  • 169
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy: też skończyłem AGH, też dobry kierunek i nie szukałem nawet pracy w KRK po studiach bo wiedziałem, że będzie straszna lipa. Przeniosłem się bardziej na zachód. W pierwszej pracy zarabiałem 3300 BRUTTO i wynajmowałem pokój na mieszkaniu z patusami i biedakami. O aucie nawet nie marzyłem, z knajp, czy innych rozrywek nie korzystałem. Niestety początki są trudne :/
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy: ale po co w to mieszac politykow?
Na poczatku kariery, kazdy zarabia grosze.

Niby dlaczego pracodawca mialby rzucic dobry hajs dzieciakowi, ktory nic nie potrafi?
Takie rzeczy sie nie zdarzaja nawet w bogatym USA.

Znajdz dobra firme, zatrudnij sie, ktos zobaczy ze ogarniasz i hajs sie bedzie sypac. Rok dwa i bedziesz sie smiac z wypoczkow 15k.
  • Odpowiedz
Przez całe liceum i 5 lat na uczelni kułem całki, rachunki różniczkowe, algorytmy i wzorce projektowe. Setki nieprzespanych nocy i mnóstwo stresu.


Czyli dokładnie to samo co miliony takich jak Ty.

I serio teraz mam zarabiać tyle co robol na taśmie albo karyna na kasie w biedronce?


@NiszczycielKredyciarzy: oni prawdopodobnie też nie mają żadnych ponadprzeciętnych umiejętności - dokładnie tak, jak Ty.
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy: Bo w życiu chodzi o spryt i yolo, uświadomiłem sobie to w momencie kiedy moi znajomi zarabiający mniej niż ja wzięli kredyt najdroższy jaki mogli na m w centrum miasta a ja zwlekałem i odkładałem i kupiłem m ciut dalej od centrum za tyle za ile oni kupowali w centrum.
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy: studia dziś chooya dają, wyjątkiem jest medycyna i niektóre sektory IT, większośc zawodów można można zacząć wykonywać po 2 tygodniowym szkoleniu, beka z ludzi którzy myślą że 5 lat studiów coś im da, bardziej wręcz powiedziałbym liczy się pewność siebie i twarde stawianie na swoim, zwykle im większy cham tym wyższe zarobki, witamy w Polsce, powodzenia xD
  • Odpowiedz
jakoś w większości ci którzy dobrze sobie radzili na studiach, mieli spoko oceny i dużo ogarniali nigdy nie mieli problemu z wyłapaniem stażu czy dobrej pracy xD

nie masz bladego pojęcia o tym co #!$%@? i oceniasz wszystkich przez pryzmat studenta debila który poszedł na studia #!$%@? wie po co xD


@yungdupa:
1. Przeczytaj co ja napisałem.
2. Przeczytaj o czym ty piszesz.
3. Przestań bić w chochoła.
5. Essa.
  • Odpowiedz