Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu skończyłem studia i jestem serio załamany rynkiem pracy w tym mieście. Przez całe liceum i 5 lat na uczelni kułem całki, rachunki różniczkowe, algorytmy i wzorce projektowe. Setki nieprzespanych nocy i mnóstwo stresu. I serio teraz mam zarabiać tyle co robol na taśmie albo karyna na kasie w biedronce?

Jestem absolwentem prestiżowego technicznego kierunku jednej z wiodących uczelni z kraju, stypendystą ministra a wszystkie oferty pracy które otrzymuję to max 3.5k netto. Przecież wynajem mieszkania klitki w tym mieście kosztuje minimum 2k, zostaje 1.5k na utrzymanie samochodu, ubrania, lekarzy(mam przewlekłą niewydolność trzustki a przecież w tym kraju nie dopchasz się do specjalisty NFZ) i wychodzi na to że musiałbym się jeszcze zapożyczać żeby wyjść na zero. Zero rozrywek, zero wyjść do restauracji, nawet na kupno głupiego iphona musiałbym brać kredyt!

To jest dramat! Dziękuję KO że tak traktujecie młodych, wykształconych ambitnych ludzi a dajecie kasę za darmo nierobom.

#gorzkiezale #programista15k #krakow #agh #zarobki #pracbaza #naukaprogramowania #pracait #bekazpisu #zalesie #korposwiat
  • 169
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy: Patrz na komentarze jak cie polaczki za nogi na dół ciągną. Hoho pieniądze mu się marzą! Weź moją radę stary i jedź stąd jak najdalej się da USA najlepiej. Tutaj nigdy nie będzie lepiej bo rodzą się coraz więksi wykolejeńcy i niewolnicy
  • Odpowiedz
To jest dramat! Dziękuję KO że tak traktujecie młodych, wykształconych ambitnych ludzi


@NiszczycielKredyciarzy: Pytanie czy masz wiedze i umiejętności, a nie tylko wykształcenie, bo samym papierkiem to możesz się podetrzeć, a bez skilla to nawet po jakimś czasie z tej roboty za 3500 netto i tak cię wywalą, a ludzie zaczynali swoje kariery od niższych stawek niż twoja, więc się ciesz, że aż tyle masz na start.
  • Odpowiedz
Taaa ambitna młodzież....naoglądacie siedurnych filmów, a później same problemy. Ostatnio modne "* Mickiewicza i co"?!
W ustępie wymalowane, cytuje:

" Dajcie mi punkt PODTARCIA a O
** ZIEMIĘ!

Woźny (małopolskie)
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy: Nie no co ty mordo. Dopiero co parę dni temu mirki ciągnęły tutaj wątek, że studia z informatyki to jest konieczność, a jak ktoś mówi, że lepiej było doświadczenie zawodowe robić, to na 100% cope po prostu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lajkom nie wierzysz?
  • Odpowiedz
Ogólnie większość ludzi zaczyna z tej samej minimalnej stopy, ale jednak ktoś po np. studiach z technicznymi kompetencjami ma zdecydowanie wyższy maksymalny pułap niż typowy pracownik fizyczny na magazynie, kasie czy segregacji śmieci. Dopóki jednak nie nabędziesz doświadczenia i umiejętności przez doświadczenie zawodowe, to jesteś takim samym "śmieciem" jak reszta. Bez obrazy dla nikogo, ale tak to wygląda z POV rynku pracy. Chyba, że masz znajomości to wtedy zapomnij o całym tym
  • Odpowiedz