Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu skończyłem studia i jestem serio załamany rynkiem pracy w tym mieście. Przez całe liceum i 5 lat na uczelni kułem całki, rachunki różniczkowe, algorytmy i wzorce projektowe. Setki nieprzespanych nocy i mnóstwo stresu. I serio teraz mam zarabiać tyle co robol na taśmie albo karyna na kasie w biedronce?

Jestem absolwentem prestiżowego technicznego kierunku jednej z wiodących uczelni z kraju, stypendystą ministra a wszystkie oferty pracy które otrzymuję to max 3.5k netto. Przecież wynajem mieszkania klitki w tym mieście kosztuje minimum 2k, zostaje 1.5k na utrzymanie samochodu, ubrania, lekarzy(mam przewlekłą niewydolność trzustki a przecież w tym kraju nie dopchasz się do specjalisty NFZ) i wychodzi na to że musiałbym się jeszcze zapożyczać żeby wyjść na zero. Zero rozrywek, zero wyjść do restauracji, nawet na kupno głupiego iphona musiałbym brać kredyt!

To jest dramat! Dziękuję KO że tak traktujecie młodych, wykształconych ambitnych ludzi a dajecie kasę za darmo nierobom.

#gorzkiezale #programista15k #krakow #agh #zarobki #pracbaza #naukaprogramowania #pracait #bekazpisu #zalesie #korposwiat
  • 170
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy: nauczyłeś się już wszystkiego innego. Teraz czas nauczyć się trochę pokory. Pracownicy płacą za doświadczenie nikt nie nagradza piątkowych absolwentów. Dyplom otwiera drzwi do kariery, a nie magicznie przenosi na koniec ścieżki.

  • Odpowiedz
skad takie oburzenie o nazwanie karyny na kasie karyna, albo robola robolem. ci ludzie powinni sie wstydzic, ze maja taka prace. oczywiscie, sa bardzo potrzebni, bez śmieciarzy czy innych bylibyśmy w tragicznej sytuacji, ale nie zmienia to faktu, ze to #!$%@? praca. pewnie sami mielibyscie beke widzac kogos z waszych znajomych na kasie, ale nagle wielcy obroncy idiotycznego hasła, ze zadna praca nie hanbi xD
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy: takich 24 latków co skonczyli agh jest setki jak nie tysiace xd Jestes uwaga, nikim, na rynku pracy. Wlasnie tacy ludzie, ktorzy mysla ze zycie to szkola gdzie pracodawca daje zadania do wykonania sa dymani do konca zycia. Bo nie ida w nic „szalonego” i indywidualnego. Tak was wychowal system, zebyscie dymali za najnizsza nawet nie w panstwowych fabrykach a zagranicznych SSC xD Skoro juz poszedles tym sladem, to
  • Odpowiedz
studia dziś chooya dają, wyjątkiem jest medycyna i niektóre sektory IT, większośc zawodów można można zacząć wykonywać po 2 tygodniowym szkoleniu, beka z ludzi którzy myślą że 5 lat studiów coś im da, bardziej wręcz powiedziałbym liczy się pewność siebie i twarde stawianie na swoim, zwykle im większy cham tym wyższe zarobki, witamy w Polsce, powodzenia xD


@derek1: nie #!$%@?, nic nie dają xD. Może tobie na magazynie nic nie
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy ja pracowałem jako pomocnik i murarz pierwsze dwa lata po studiach. Może moj dyplom nie jest taki imponujący jak twój ale trochę minęło zanim zacząłem zarabiać w zawodzie.
Jesteś w lepszej pozycji niż większość ludzi po studiach dziś. Rozegraj swoje karty najlepiej jak potrafisz.
  • Odpowiedz
@kokos24: on sie czuje lepszy bo skończył uczelnie, pewnie i tak w nowej robocie mu powiedzą zeby zapomniał wszystko czego sie nauczył na studiach,wyjdzie na to ze papierek mozna kupic.
  • Odpowiedz