Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu skończyłem studia i jestem serio załamany rynkiem pracy w tym mieście. Przez całe liceum i 5 lat na uczelni kułem całki, rachunki różniczkowe, algorytmy i wzorce projektowe. Setki nieprzespanych nocy i mnóstwo stresu. I serio teraz mam zarabiać tyle co robol na taśmie albo karyna na kasie w biedronce?

Jestem absolwentem prestiżowego technicznego kierunku jednej z wiodących uczelni z kraju, stypendystą ministra a wszystkie oferty pracy które otrzymuję to max 3.5k netto. Przecież wynajem mieszkania klitki w tym mieście kosztuje minimum 2k, zostaje 1.5k na utrzymanie samochodu, ubrania, lekarzy(mam przewlekłą niewydolność trzustki a przecież w tym kraju nie dopchasz się do specjalisty NFZ) i wychodzi na to że musiałbym się jeszcze zapożyczać żeby wyjść na zero. Zero rozrywek, zero wyjść do restauracji, nawet na kupno głupiego iphona musiałbym brać kredyt!

To jest dramat! Dziękuję KO że tak traktujecie młodych, wykształconych ambitnych ludzi a dajecie kasę za darmo nierobom.

#gorzkiezale #programista15k #krakow #agh #zarobki #pracbaza #naukaprogramowania #pracait #bekazpisu #zalesie #korposwiat
  • 170
  • Odpowiedz
Przecież wynajem mieszkania klitki w tym mieście kosztuje minimum 2k, zostaje 1.5k na utrzymanie samochodu


@NiszczycielKredyciarzy: luksusy typu mieszkanie samemu i samochód byś chciał od pierwszego miesiąca pierwszej pracy? XD oj chyba się bananowy dzieciak zderzył z prawdziwym życiem.
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy: ehh Ci roszczeniowi gówniarze, ja przez pierwszy rok pracy jako programista dosłownie od każdej technologia zarabiałem mniej niż osoby liczące ile osób wsiada na przystanku, dziś po 7 latach - 350k na picie. Trochę pokory gówniarzu
  • Odpowiedz
To jest dramat! Dziękuję KO że tak traktujecie młodych, wykształconych ambitnych ludzi a dajecie kasę za darmo nierobom.


@NiszczycielKredyciarzy: nie no, pisowiec co szkaluje osoby mało zarabiające XD

error w symulacji
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy co robiles w takim razie podczas studiow? Tyle czasu i nie masz 2 lat doswiadczenia w zawodzie? Studiowalem energetyke, jebnalem to w cholere bo mi brakowalo siana. Widze, ktora zdobylem wykorzystuje pracy i zarabiam wieksze siano, niz na jakie bym mogl liczyc majac tylko inzyniera czy nawet magistra. Musze sie upierdzielic czasami w pracy ale moja praca przynaimniej nie jest nudna, a po 10 latach pracy w zawodzie bez zawodu,
  • Odpowiedz
To jest dramat! Dziękuję KO że tak traktujecie młodych, wykształconych ambitnych ludzi a dajecie kasę za darmo nierobom.


@NiszczycielKredyciarzy: Chodziłeś do liceum za PiSu, wybrałeś kierunek i szkołę wyższą za PiSu, chorowałeś przewlekle za PiSu, zacząłeś mieszkać w Krakowie za PiSu, napisałeś licencjat za PiSu...

Nagle przyszedł Tusk i w 6 miesięcy zniszczył kraj i Twoje idealne plany no popatrz XDDD
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy: jesteś klasistą, więc w sumie to mi Cię nie żal. To nie problemem jest to, że minimalna wzrosła, tylko twoi potencjalni pracodawcy to neoliberalni Janusze, którzy tną koszty na płacach. Rozumiem, że jakbyś miał zarabiać tyle, ile piszesz, a ten robol, którym gardzisz miał stawkę 5 złotych za godzinę, tak jak było ponad dekadę temu w złotych czasach po, to już byś nie miał problemu, grunt że robol ma
  • Odpowiedz