Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu skończyłem studia i jestem serio załamany rynkiem pracy w tym mieście. Przez całe liceum i 5 lat na uczelni kułem całki, rachunki różniczkowe, algorytmy i wzorce projektowe. Setki nieprzespanych nocy i mnóstwo stresu. I serio teraz mam zarabiać tyle co robol na taśmie albo karyna na kasie w biedronce?

Jestem absolwentem prestiżowego technicznego kierunku jednej z wiodących uczelni z kraju, stypendystą ministra a wszystkie oferty pracy które otrzymuję to max 3.5k netto. Przecież wynajem mieszkania klitki w tym mieście kosztuje minimum 2k, zostaje 1.5k na utrzymanie samochodu, ubrania, lekarzy(mam przewlekłą niewydolność trzustki a przecież w tym kraju nie dopchasz się do specjalisty NFZ) i wychodzi na to że musiałbym się jeszcze zapożyczać żeby wyjść na zero. Zero rozrywek, zero wyjść do restauracji, nawet na kupno głupiego iphona musiałbym brać kredyt!

To jest dramat! Dziękuję KO że tak traktujecie młodych, wykształconych ambitnych ludzi a dajecie kasę za darmo nierobom.

#gorzkiezale #programista15k #krakow #agh #zarobki #pracbaza #naukaprogramowania #pracait #bekazpisu #zalesie #korposwiat
  • 170
  • Odpowiedz
To jest dramat! Dziękuję KO że tak traktujecie młodych, wykształconych ambitnych ludzi a dajecie kasę za darmo nierobom.


@NiszczycielKredyciarzy: To może nie szukaj pracy w budżetówce, tylko w sektorze prywatnym. Bo to chyba jedyne wyjaśnienie, że obwiniasz rząd o wysokość proponowanej pensji.
  • Odpowiedz
No to fajna ciekawostka. Czyli staże i kontakty łapią ci co mówią, że ocenki są najważniejsze. Czyli wszyscy robimy na opak z tym co twierdzimy, że jest ważne? Jak mówisz, że idziesz w prawo to skręcasz w lewo?


@Urajah: no o dziwo u mnie jakoś w większości ci którzy dobrze sobie radzili na studiach, mieli spoko oceny i dużo ogarniali nigdy nie mieli problemu z wyłapaniem stażu czy dobrej pracy xD
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy dlatego na rynek pracy trzeba wchodzić w trakcie studiów.
A to że na początek będziesz zarabiał nie jakieś krocie to serio takie upokorzenie? Jak naprawdę będziesz się nadawał to potem szybko złapiesz przebitkę X2/X3. Spokojnie.
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy: pewnie bait, albo polityczny troll. Ale sekret jest taki, że pierwsza praca niemal nigdy to nie jest więcej niż minimalna. Za to druga praca to już może być +50%. Kolejna znowu +50% i dopiero wtedy okazuje się, że posiadanie tego papierka może ułatwić sprawę i jak masz doświadczenie plus papierek, to jesteś w stanie złapać wyższe stawki. Choć tez nie zawsze i czasem papierek nie jest wcale potrzebny.
  • Odpowiedz
Przez całe liceum i 5 lat na uczelni kułem całki, rachunki różniczkowe, algorytmy i wzorce projektowe.


@NiszczycielKredyciarzy: no dobra, o hobby swoim nam powiedziałeś, jeden dłubie w drewnie, inny w garażu, inny w matematyce. A teraz pochwal się jakie posiadasz umiejętności za które ludzie są chętni płacić?

Ewentualnie kogo znasz jeżeli chcesz pasożytować a nie uczciwie pracować.
  • Odpowiedz