Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu skończyłem studia i jestem serio załamany rynkiem pracy w tym mieście. Przez całe liceum i 5 lat na uczelni kułem całki, rachunki różniczkowe, algorytmy i wzorce projektowe. Setki nieprzespanych nocy i mnóstwo stresu. I serio teraz mam zarabiać tyle co robol na taśmie albo karyna na kasie w biedronce?

Jestem absolwentem prestiżowego technicznego kierunku jednej z wiodących uczelni z kraju, stypendystą ministra a wszystkie oferty pracy które otrzymuję to max 3.5k netto. Przecież wynajem mieszkania klitki w tym mieście kosztuje minimum 2k, zostaje 1.5k na utrzymanie samochodu, ubrania, lekarzy(mam przewlekłą niewydolność trzustki a przecież w tym kraju nie dopchasz się do specjalisty NFZ) i wychodzi na to że musiałbym się jeszcze zapożyczać żeby wyjść na zero. Zero rozrywek, zero wyjść do restauracji, nawet na kupno głupiego iphona musiałbym brać kredyt!

To jest dramat! Dziękuję KO że tak traktujecie młodych, wykształconych ambitnych ludzi a dajecie kasę za darmo nierobom.

#gorzkiezale #programista15k #krakow #agh #zarobki #pracbaza #naukaprogramowania #pracait #bekazpisu #zalesie #korposwiat
  • 170
  • Odpowiedz
przecież to bait, a wy się zesraliście xD


@muchatse: ale w jaki sposób się zesrałem, przeciez normalnie napisalem? Bait? No może ale ja byłem świadkiem że ludzie w życiu realnym też tak mówią do innych skąd to wiem? Bo do mnie tez tak powiedziano ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jestem absolwentem prestiżowego technicznego kierunku jednej z wiodących uczelni z kraju, stypendystą ministra a wszystkie oferty pracy które otrzymuję to max 3.5k netto.


@NiszczycielKredyciarzy: a coś potrafisz konkretnego? sam dyplom nie wystarczy do robienia hajsu xD
  • Odpowiedz
staje mi przed oczami frustrat


@yungdupa: Frustrat, bo nie zarywa "setek" nocy na studiach jak op?

co na gównouczelni


@yungdupa: A no i tutaj się rozmijamy. Ja nie studiowałem w twoim alma mater, to mi takie widoki nie stają przed oczyma.

ciekawostka: tacy ludzie wbrew temu co #!$%@?ą nawet staży czy kontaktów nie robią i w ogole #!$%@? wie co robią na tych studiach bo ani się nimi nie interesują,
  • Odpowiedz
Jestem absolwentem prestiżowego technicznego kierunku jednej z wiodących uczelni z kraju, stypendystą ministra a wszystkie oferty pracy które otrzymuję to max 3.5k netto.


@NiszczycielKredyciarzy: Za 10 tysięcy netto są oferty dobrej pracy na Ukrainie. Pomyśl o emigracji może. Tam też wynajem o wiele tańszy a i dostępnych lekarzy nie brakuje.
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy: nie pracowałeś nic? W wakacje? Nie dorabiałeś? Nie zbierałeś CV/Portfolio? To ja w wieku 16 lat brałem jakieś fuchy na zlecenia.przez.net. Uczyłem się programowania i od razu weryfikowałem potrzebę na runku. Ty jak rozumiem uczyłeś się, uczyłeś, uczyłeś i teraz łaskawie sprawdzisz czy jest to potrzebne? Wiesz że AI teraz w kilka sekund potrafi wypluć programy, strony, zaanwansowane formuły do excela i może się okazać, że ta Karyna z kasy
  • Odpowiedz
@muchatse: A czy ja gdzieś coś takiego zasugerowałem? Po prostu tak to działa, że jak chcesz od razu po studiach wystartować z wysokiego poziomu to się zepnij i je rób na lepszej uczelni za granicą. Po tych polskich super prestiżowych uczelniach wielu kończy w innych branżach.
  • Odpowiedz
Jestem absolwentem prestiżowego technicznego kierunku jednej z wiodących uczelni z kraju, stypendystą ministra a wszystkie oferty pracy które otrzymuję to max 3.5k netto.


@NiszczycielKredyciarzy: Widocznie to, co piszesz, jest nieprawdziwe. Dobrego studenta i pracownika, wyłapują już na studiach.
Widocznie ten robol na taśmie, lub karyna z kasy Biedronki, reprezentują coś więcej niż ty.
  • Odpowiedz
  • 0
@NiszczycielKredyciarzy "Młody samiec homo sapiens, skuszony wizją dostatniego życia dopiero zaczynał odkrywać brutalne prawa którymi rządzi się cywilizacja człekokształtnych. W jego przypadku walka o byt, o partnerkę i dobro potomstwa dopiero się rozpoczyna."

Czytała Krystyna Czubówna
  • Odpowiedz
wybitne jednostki zakładają startup i koszą siano

ponadprzciętne jednostki nie mają pustego portfolio po 5 latach studiów

przeciętne jednostki zaciskają zęby na pierwszy rok czy dwa i później zarabiasz ponad średnią wojewódzką

cisnąłeś na studioach po stypendium i to niejako było Twoją zapłatą. Winny jest tu trochę system, że nie zachęca do pracy na część etatu i ostatnie semestry potrafią być absurdalnie obłożone materiałem żeby tylko wykładowcy mieli po co przychodzić na
  • Odpowiedz
@NiszczycielKredyciarzy: zmień pracę i weź kredyt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przecież pierwsza praca to nie wyrok na całe życie, dopiero zaczynasz. Weź robotę za te 3,5k netto i za pół roku-rok zmienisz na coś za 5-6k netto, a potem już jakoś pójdzie.
  • Odpowiedz