Wpis z mikrobloga

My tu pitu pitu o spadku dzietności, a teraz pytanie brzmi: Jak niby para ma mieć dziecko, skoro w tym raju dla deweloperów, żeby mieć dzieciaka, trzeba mieć mieszkanie 3 pokojowe, które kosztuje 800.000 - 1.000 000 zł ? XD Przecież w Polsce buduje się ustrój feudalistyczny i następuje zwijanie się społęczeństwa.

I teraz wyobraźmy sobie, że mówimy o związku Strażaka z Pielęgniarką, którzy razem zarabiają z 12k XD No nie wolno im żyć jak ludziom, bo według najbogatszej warstwy społeczeństwa i polityków rządzących, są robakami, co mają wegetować i ich praca jest gówno warta.

No chyba, że wolisz pracować w korpo na B2B, gdzie jak przez 2 miesiące nie będą zgadzać się cyferki w excelu, to elo i zostajesz z kredytem i dzieciakiem do wykarmienia xD

A najlepsze jest to, że te banki, które tak się bogacą, płacą swoim pracownikom gdzieś 4500 zł na rękę xD Nasz kraj to chyba przygotowywany jest pod jakieś zachodnie inwestycje i tanią siłę roboczą za psi grosz. O tym samym Hitler marzył.

#koalicjadeweloperska #nieruchomosci #pieniadze #zycieismierc #rozwojosobisty #gospodarka #pieniadze #takaprawda #pracbaza
  • 243
@Kopyto96: Najbardziej to mnie #!$%@? podejście dzbanów co już swoje kupili lub najczęściej odziedziczyli, a teraz są panami na włościach i ich to wszystko nie dotyczy bo sprawa między bankiem, deweloperem, a pielęgniarką Anetką. Tymczasem nie kumają, że jak Anetce cały wolny dochód idzie na ratę za apartament 37 metrów w Sosnowiec Oxygen Plaza, to nic jej już nie zostaje w kieszeni żeby kupić jakiś szajs od firmy pana na włościach,
jak to jest ,że mam 2 mieszkania, nie mam kredytów, mam dobrą pracę i nie mogę znaleźć kobiety ? Na #tinder księżniczki mam w 4 literach takich jak ja bo nie jestem chadem


@Maxior99: primo, ktoś Cie mocno okłamał mówiąc, że znajdziesz żonę (z tego co piszesz, to szukasz bardziej żony, niż kochanki) na tinderze xDD
Druga sprawa, co mają mieszkania i kredyty do znalezienia kobiety? Z Twojego opisu wynika, że
800.000 - 1.000 000


@Kopyto96: ale w wojewódzkim mieście, nie trzeba mieć 3 pokojowego, nie ma takiego przymusu, po prostu chciałbyś 3, a nie robić z salonu wieczorem sypialni co w latach 70-2000 było bardzo częstą praktyką. Nie jest łatwo, ale odpowiedz mi kiedy było?
@dawig123: no ale maja racje ze tez jest problem. Mieszkam w niemczech i tutaj prawie nikt nie ma swojego mieszkania bo nikogo na nie nie stac. Mam 29 lat i nie znam ani jednej osoby ktora posiadalaby nieruchomosc w DE, a wiekszosc moich znajomych zarabia w okolicach 100k EUR rocznie. Ja jestem w top 10% zarabiajacych niemcow i nie stac mnie na kawalerke. Taniej jest mi wynajmowac mieszkanie, bo moj czynsz
@arsze_nick może i w USA jest trochę łatwiej, wczoraj oglądałem film z kanału Calleb Hammer gdzie 20 letnia głupia blondi kosi 70k$ pracując jako jeszcze nie w pełni certyfikowana pielęgniarka ( ͡° ͜ʖ ͡°) i to jeszcze na takim Amerykańskim Podlasiu :D
@stan-tookie-1:

można też mieć 2 pokojowe, w dużym mieście 40m2 to jakieś 600k, z pensji sumarycznej 12k easy przy obecnych kosztach kredytu, a te powinny spadac.


Widać, że ktoś tu nigdy nie miał kredytu ;) 40m2 za 600k i dewelopera plus jakieś 100k na wykończenie. Razem daje to 700k. Aby kupić taką nieruchomość, musisz wziąć kredyt na 560 tysięcy (mając minimum wkładu własnego, tj. 140 tysięcy). Kredyt na 25 lat z