Wpis z mikrobloga

My tu pitu pitu o spadku dzietności, a teraz pytanie brzmi: Jak niby para ma mieć dziecko, skoro w tym raju dla deweloperów, żeby mieć dzieciaka, trzeba mieć mieszkanie 3 pokojowe, które kosztuje 800.000 - 1.000 000 zł ? XD Przecież w Polsce buduje się ustrój feudalistyczny i następuje zwijanie się społęczeństwa.

I teraz wyobraźmy sobie, że mówimy o związku Strażaka z Pielęgniarką, którzy razem zarabiają z 12k XD No nie wolno im żyć jak ludziom, bo według najbogatszej warstwy społeczeństwa i polityków rządzących, są robakami, co mają wegetować i ich praca jest gówno warta.

No chyba, że wolisz pracować w korpo na B2B, gdzie jak przez 2 miesiące nie będą zgadzać się cyferki w excelu, to elo i zostajesz z kredytem i dzieciakiem do wykarmienia xD

A najlepsze jest to, że te banki, które tak się bogacą, płacą swoim pracownikom gdzieś 4500 zł na rękę xD Nasz kraj to chyba przygotowywany jest pod jakieś zachodnie inwestycje i tanią siłę roboczą za psi grosz. O tym samym Hitler marzył.

#koalicjadeweloperska #nieruchomosci #pieniadze #zycieismierc #rozwojosobisty #gospodarka #pieniadze #takaprawda #pracbaza
  • 243
@arsze_nick: To programiści i inni podludzie z IT tak mówią. Oni leczą swoje kompleksy chwaląc się dzień w dzień ile to oni nie zarabiają. Co z tego skoro większość programistów wygląda jak gówno wysrane z dupy i jedyne na co mogą liczyć to związek z laską która leci na ich pieniądze?
  • 5
EHH LUDZIE NIE PODAWAJCIE MI PRZYKŁADÓW KANADY CZY NORWEGII, BO TO SĄ INNE KRAJE KULTUROWO, W POLSCE PRZESZLIŚMY 45 LAT KOMUNIZMU, POZA TYM MAMY INNE WZORCE, ZWYCZAJE SPOŁECZNE, TRADYCJE I WARTOŚCI I DZIETNOŚĆ W TAMTYCH KRAJACH MA SIĘ NIE W KIJ NI W OKO DO POLSKI, KTÓRA WCIĄŻ JEST DOŚĆ KONSERWATYWNYM OBYCZAJOWO KRAJEM I WIELE MŁODYCH LUDZI POWAŻNEI REZYGNUJE Z ZAKŁĄDANIA RODZINY Z POWODÓW EKONOMICZNYCH.
@Bananek2: Dokładnie o tym kiedyś pisałam, ale do wykopków to średnio dociera. Jeszcze za "starych dobrych czasów" to nikt tak nie nianczyl dzieci jak teraz. Zazwyczaj to same się chowały, tymi najmłodszymi to zajmowało się starsze rodzeństwo albo kuzynostwo. W obecnych czasach to by nie przeszło, teraz o bombelki dba się jak nigdy. Dzieci znajomych mają własne ładnie urządzone pokoje, całe stosy zabawek, markowe ubrania, już w wieku 2 lat były
@Kopyto96: #!$%@? ich to masz zrobić 4 dzieci żeby #!$%@? na ich emerytury w za swojego życia masz im płacić za wynajem i #!$%@? go obchodzi że przyrost naturalny leci na łeb na szyję, ceny będą rosły rozumiesz śmieciu ceny będą rosły betonowe złoto wskakuj w to po pachy a no i grożą wojna coraz mocniej więc jak już kupisz to dziennie będziesz losował czy twój nieubezpieczony w warunkach wojny kwadracik
@Kopyto96: ludzie prowadza wygodne zycie, jeszcze 20 lat temu miales tylko internet, obiad jadles w domu, tylko jakis % ludzi jadalo w knajpach, czy lecialo samolotem na wakacje, zarabialem tylko 4500 przez dluzszy czas i bralem dodatkowe fuchy i uzbieralem ponad 200k na mieszkanie w 4 lata, teraz pytanie wolisz sie meczyc przez 4 lata, robiac wszystko by miec latwiej pozniej, czy miec wywalone, obijac sie, zamawiac codziennie jedzie zamiast gotujac
@Kopyto96: A JA ZAWSZE POWTARZAM.
Wyprowadźcie się na wieś i do małych miasteczek pod duże miasta typu 100-200 tys ludzi.
Ja do takiego miasta mam 30km.
Aktualnie mieszkanie w bloku u mnie w pełni wyposażone i wyremontowane 5-10 lat temu kosztuje 260 tys zł.
Ja kupiłem mieszkanie parę lat temu gdy takie same kosztowały 170 tys zł i skończylem je spłacać.
Prucz szpitala/teatru/studiów i basenu jest wszystko a nie Niema innych
@Kopyto96 podajesz przykład Warszawy, to tak jakby mówić że samochody są drogie, bo jakieś Porsche kosztuje pół miliona złotych

Szczególnie w przypadku które podałeś, czyli strażak i pielęgniarka to są zawody które występują w całej Polsce i mają podobne zarobki, a więc i stosunek zarobków do ceny za mieszkanie inaczej wygląda, w zależności od miasta
@Maxior99: I Ty się dziwisz że nie masz powodzenia u kobiet? Przeciętny programista to jest typ 3/10. Wystarczy pooglądać profile na linkdedin albo zdjęcia jakichś start-upów albo innych projektów żeby się o tym przekonać. A jeszcze biorąc pod uwagę Twoje "podboje" na #tinder to wychodzi że musisz być poniżej tego.
Zazwyczaj to same się chowały, tymi najmłodszymi to zajmowało się starsze rodzeństwo albo kuzynostwo.


@arsze_nick: to kolejny ogromny czynnik wiążący się z poświęcanym czasem na wychowywanie. Kiedyś dzieci mogły zajmować się same, grunt to nauczyć je by nie wchodziły do podejrzanych furgonetek i nie brały narkotyków. A dzisiaj jak nie zrobisz specjalizacji z byciu dobrym wychowawcą to ryzykujesz klimaty typu "jak mi nie dasz hajsu na wykupienie PatoStreamów to założę Onlyfansa".