Wpis z mikrobloga

Jestem lekarzem rezydentem i zarabiam 6301zł na rękę. 3500 wydaję na mieszkanie, 1100zł na rachunki (media, gaz, woda itd.), bilet miesięczny na komunikacje 110zł (pokaż lekarzu co masz w garażu). Zostaje mi 1591 zł na jedzenie i wszystko inne. Muszę się trudzić, żeby pod koniec miesiąca nie wyjść na minus. Nie chce narzekać na to, że mało zarabiam. Przecież moge zmienić zawód i nikt mi nie kazał zostawać lekarzem.

Chodzi o to, że strasznie mnie #!$%@? gdy codziennie czytam tu takie komentarze. Naprawdę jest tego sporo. Skąd wy bierzecie te liczby? Nie znam żadnego lekarza, który tyle zarabia, a za to znam masę lekarzy, który mają tak samo jak ja, bo pensja rezydenta jest określona przez ustawę.

#medycyna #lekarz #przegryw #zalesie #pracbaza #zarobki
Lekarz_7k - Jestem lekarzem rezydentem i zarabiam 6301zł na rękę. 3500 wydaję na mies...

źródło: skaldjsalk3jskal3j21

Pobierz
  • 143
@Lekarz_7k słabo trafiłeś, bo tez pracuje w ochronie zdrowia i wiem jak to wygląda. Nie powiem absolutnie ze praca lekarza to łatwa robota, ale jeśli ktoś chce zarobic bardzo dobre pieniądze to je zarobi. A dyżury- zależy gdzie, są takie miejsca gdzie można seriale godzinami oglądać, a sa takie ze zapieprzasz cala noc, zależy gdzie trafisz i w jaką specjalność.
@Lekarz_7k: strasznie jesteś odpowiedzialny za ludzkie życie. #!$%@?, weź mnie nie rozśmieszaj. Żebyś wiedział jakie istnieją najgorsze konowały, przez których wiele osób zeszło z tego świata, a im włos z głowy nie spadnie.

nie musze codziennie wysłuchiwać krzyków i wyzwisk ze strony pacjentów albo ich rodzin

Bo większość z was (jakieś 80%) na to jak najbardziej zasługuje. Niedouczeni, nie trafiacie z badaniami, diagnozami, po pracy douczania się zero, bo po co.
@Lekarz_7k: I tak będziesz to ciągnął, nie oszukuj się. Mam koleżankę, co tak samo krzyczała, że teraz nieroby z biedronki będą zarabiać tyle co ona, gdy podnosili pensje. To mówię: chcesz, idź. Żaden problem. W lidlach przyjmują. Ale to jest oczywiste, że do takiej pracy jak czysto fizyczna się nie zniży. Tylko chce sobie pobiadolić na tych, którym się gorzej powiodło ¯\(ツ)/¯
@Lekarz_7k: 6 koła ponad na czysto? I za co? Za to, że spławiasz chorych ludzi, za to, że z łaską robisz to, co należy do twoich obowiązków? A staruszków wiadomo od razu na straty bo 'nie rokują' i konają dziadki i babcie, podłączy się kabelki wydłuży żywot o 12-48h i fajrant! Dziadek i babcia się nie postawią, nie będą dopytywać, nie będą cię brać pod włos. Będą pokornie słuchać i przytakiwać
Jestem lekarzem rezydentem i zarabiam 6301zł na rękę. 3500 wydaję na mieszkanie


@Lekarz_7k: 6 lat podstawówki, 3 gimnazjum, 3 liceum, 6 studiów, 13 miesięcy stażu a nadal głupi jak but.
Jak zarabiasz niecałe 7k to nie wydajesz 3,5k na mieszkanie.
No i zawsze możesz sobie dorobić w POZ na rezydenturze, a potem to już w ogóle bajka
@Jocqelt n. Guzik i bejt z tym topikiem. @Lekarz_7k kazda z moich eks kroiła drugie tyle z dyżurów i to przed kovidem. Ale i tak #programista25k gora, praca lepsza, wygodniejsza i bardziej godna, nie jakies dotykanie brzydkich ludzi w brzydkich miejscach. Konowalstwo dla normikow ktory kreci „prestiz” zamiast maksimum hajsu w godnych warunkach.