Wpis z mikrobloga

Jestem lekarzem rezydentem i zarabiam 6301zł na rękę. 3500 wydaję na mieszkanie, 1100zł na rachunki (media, gaz, woda itd.), bilet miesięczny na komunikacje 110zł (pokaż lekarzu co masz w garażu). Zostaje mi 1591 zł na jedzenie i wszystko inne. Muszę się trudzić, żeby pod koniec miesiąca nie wyjść na minus. Nie chce narzekać na to, że mało zarabiam. Przecież moge zmienić zawód i nikt mi nie kazał zostawać lekarzem.

Chodzi o to, że strasznie mnie #!$%@? gdy codziennie czytam tu takie komentarze. Naprawdę jest tego sporo. Skąd wy bierzecie te liczby? Nie znam żadnego lekarza, który tyle zarabia, a za to znam masę lekarzy, który mają tak samo jak ja, bo pensja rezydenta jest określona przez ustawę.

#medycyna #lekarz #przegryw #zalesie #pracbaza #zarobki
Lekarz_7k - Jestem lekarzem rezydentem i zarabiam 6301zł na rękę. 3500 wydaję na mies...

źródło: skaldjsalk3jskal3j21

Pobierz
  • 143
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k musisz być wyjątkowo #!$%@? lekarzem że nie dorabiasz w POZ/SOR/IP/nocnej gdzie w każdym tym miejscu stawki zaczynaja się od 100ziko/h
  • Odpowiedz
3500 wydaję na mieszkanie, 1100zł na rachunki (media, gaz, woda itd.)


@Lekarz_7k: Jeżeli mieszkasz sam to możesz wynająć normalną kawalerkę w dużym mieście za 2000 + opłaty 600zł/mies. a nie tyle co piszesz. Jasne, masz oczywiście prawo żyć jak chcesz i płacić nawet 5 tys. za mieszkanie, ale w takim razie nie żal się że nie masz hajsu.
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k Przestań płakać, bo prawie żaden zawód w tym kraju nie dostaje na „stażowym” stanowisku 6301 zł na rękę.

Zapewniam Cię, że znasz lekarzy, którzy zarabiają wielokrotność tego co na tym screenie, pogadaj ze swoim ordynatorem.
  • Odpowiedz
  • 5
„stażowym” stanowisku 6301 zł na rękę.


@digitalalchemist: lekarz rezydent to nie jest stażowe stanowisko. Staż to trwa 13 miesięcy. Jestem pełnoprawnym lekarzem i robie wszystko co do mnie należy
  • Odpowiedz
  • 1
Niezły bait. Mam dobrego znajomego i wiem, że tam kasa leci w okolicach 20k. Biedy nie ma


@MajoZZ: ciekaw jestem w jaki #!$%@? sposób skoro pensja rezydenta jest określona w ustawie xD
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: Zmień mieszkanie na mniejsze i zostanie ci 1500 więcej. Do tego część szpitali organizuje mieszkania (taniej niż na tzw. wolnym rynku) dla pracowników (mój miał coś takiego), więc możesz zaoszczędzić jeszcze więcej jak się dobrze zakręcisz.

EDIT: Poza tym jak pensja jest określona ustawą, a i tak wynajmujesz to proponuję przeniesienie się do tańszego/mniejszego miasta. Lepiej na tym wyjdziesz niż na siedzeniu np. w Warszawie.
  • Odpowiedz
  • 0
to proponuję przeniesienie się do tańszego/mniejszego miasta.


@Ignacy_Patzer: myślałem o tym, ale niestety musze robic w tym konkretnym miejscu, bo tutaj zajmują się tym w czym chce się rozwijać
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: No to nie wiem. Szczerze twój problem jest dla mnie nieco abstrakcyjny, bo sam jako pracownik administracyjny w sektorze ochrony zdrowia mam nieco ponad połowę twojej pensji na rękę i mam wrażenie, że u siebie w mieście za 6300 netto bym mógł całkiem wygodnie żyć, zakładając wynajem kawalerki.
  • Odpowiedz