Wpis z mikrobloga

Jestem lekarzem rezydentem i zarabiam 6301zł na rękę. 3500 wydaję na mieszkanie, 1100zł na rachunki (media, gaz, woda itd.), bilet miesięczny na komunikacje 110zł (pokaż lekarzu co masz w garażu). Zostaje mi 1591 zł na jedzenie i wszystko inne. Muszę się trudzić, żeby pod koniec miesiąca nie wyjść na minus. Nie chce narzekać na to, że mało zarabiam. Przecież moge zmienić zawód i nikt mi nie kazał zostawać lekarzem.

Chodzi o to, że strasznie mnie #!$%@? gdy codziennie czytam tu takie komentarze. Naprawdę jest tego sporo. Skąd wy bierzecie te liczby? Nie znam żadnego lekarza, który tyle zarabia, a za to znam masę lekarzy, który mają tak samo jak ja, bo pensja rezydenta jest określona przez ustawę.

#medycyna #lekarz #przegryw #zalesie #pracbaza #zarobki
Lekarz_7k - Jestem lekarzem rezydentem i zarabiam 6301zł na rękę. 3500 wydaję na mies...

źródło: skaldjsalk3jskal3j21

Pobierz
  • 143
@Polishdoomer02: Ja zarabiam na magazynie koło 5ki może niecałej, i żyje sobie na dobrym poziomie, nie narzekam, bo mieszkam ze starym. Żadna #!$%@? burżuazyjna czy banki na mnie #!$%@? zarobią, tak trzeba żyć.
A wszystkim którzy muszą bulić na mieszkanie współczuję i trzymajcie się jakoś.
  • 1
Ja zarabiam na magazynie koło 5ki może niecałej


@Polishdoomer02: Coraz poważniej myśle o rzuceniu tej #!$%@? roboty i pójściu na jakiś magazyn. Pensja prawie ta sama, a nie jestem odpowiedzialny za czyjeś życie i nie musze codziennie wysłuchiwać krzyków i wyzwisk ze strony pacjentów albo ich rodzin
@Lekarz_7k mega słaby bait, owszem na rezydenturze to nie są kokosy, ale masz perspektywę żeby za jakieś 5 lat zarabiać 5x więcej. Akurat wciskanie ludziom kitu ze lekarze słabo zarabiają nie ma sensu- jawne już są stawki za dyżury, czyli ok 200zl/h. 20minutowe konsultacje w gabinetach prywatnych to tez 200-300zl/h, z czego koszty prowadzenia takiego gabinetu nie są duże.
  • 13
@Mirkova: Jaki bait? Zarobki rezydentów określa ustawa i wszystko jest wypisane czarno na białym. Stawka dyżurowa to 150% stawki bazowej czyli jakieś 70zł brutto, a nie 200zł/h. Przestańcie opowiadać kłamstwa. Nie każda specjalizacja może dorabiać prywatnie, bo na przykład ma pacjentów wymagających hospitalizacji. Plus nie znam żadnego lekarza, który miałby prywatnie wypchany grafik codziennie pacjent co 20 minut. Przeważnie jest tak, że raz na dwa tygodnie przyjmuje w gabinecie, jak się
@Lekarz_7k: Masz wymagający zawód fizycznie i psychicznie, ale od razu mówię że na magazynie się #!$%@? jak pies, plecy mnie często bolą ze zmęczenia, latania w te i we wtę jak beoing 747, a na ogół na tym stanowisku zarobki wynoszą tyle co wydajesz miesięcznie na wynajem mieszkania, ja zarabiam więcej bo robię w jednej z większych firm w PL gdzie zarobki są lepsze, ale te 5k liczę z premiami normowymi
@Lekarz_7k: każdy zakłada że masz łapówki. I każdy chce mieć znajomego lekarza czyli mechanik Ci auto naprawi po taniości, każdy będzie Ci dawał ulgi.
Skończysz rezydencje to zobaczysz, będziesz bogaty nawet jako lekarz rodzinny.
@Lekarz_7k takie stawki obowiązują tylko w trakcie rezydentury. Samodzielny lekarz zarabia minimum 5x tyle. Jeśli masz taką specjalizacje gdzie masz pacjentow hospitalizowanych to wystarcza dyżury w szpitalu- taki dyżur to parę tysięcy złotych. Nie bądź bezczelny, bo większość ludzi tutaj zarabia pewnie około 5tys i tyle będzie zarabiać przez większość życia. Kariera lekarska wygląda zupełnie inaczej.