Wpis z mikrobloga

Jestem lekarzem rezydentem i zarabiam 6301zł na rękę. 3500 wydaję na mieszkanie, 1100zł na rachunki (media, gaz, woda itd.), bilet miesięczny na komunikacje 110zł (pokaż lekarzu co masz w garażu). Zostaje mi 1591 zł na jedzenie i wszystko inne. Muszę się trudzić, żeby pod koniec miesiąca nie wyjść na minus. Nie chce narzekać na to, że mało zarabiam. Przecież moge zmienić zawód i nikt mi nie kazał zostawać lekarzem.

Chodzi o to, że strasznie mnie #!$%@? gdy codziennie czytam tu takie komentarze. Naprawdę jest tego sporo. Skąd wy bierzecie te liczby? Nie znam żadnego lekarza, który tyle zarabia, a za to znam masę lekarzy, który mają tak samo jak ja, bo pensja rezydenta jest określona przez ustawę.

#medycyna #lekarz #przegryw #zalesie #pracbaza #zarobki
Lekarz_7k - Jestem lekarzem rezydentem i zarabiam 6301zł na rękę. 3500 wydaję na mies...

źródło: skaldjsalk3jskal3j21

Pobierz
  • 143
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: Mordko, urodziłeś się w złej rodzinie, to w lekarskiej trzeba być lekarzem. Mam w rodzinie, siłą rzeczy też w znajomych. Kto ma łeb na karku i trochę kontaktów nie będzie klepał biedy - tak jest zresztą w każdej branży.
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k to jest stażowe stanowisko. Znam wielu lekarzy i wiem, że ego po lekarskim jest wysokie ale lekarzem w pełni tego słowa będziesz dopiero po specjalizacji.

Nie masz wstydu, żeby się żalić na zarobki, skończysz specjalizację i zarobki od razu skoczą 2x a potem będzie już tylko lepiej. Większość ludzi, których mijasz na ulicy średnią pensje zna tylko z opowiadań a Ty się żalisz, że w momencie gdy sie jeszcze uczysz chwilowo
  • Odpowiedz
  • 2
to jest stażowe stanowisko.


@digitalalchemist: To ciekawe jest to stażowe stanowisko na którym podejmuje wszystkie decyzje samodzielnie i w pełni za nie odpowiadam. Tak samo na SOR i w POZ czy innym NPL. Wstydu to ty nie masz żeby mi mówić że nie jestem pełnoprawnym lekarzem
  • Odpowiedz
3500 wydaję na mieszkanie


@Lekarz_7k: Jakbyś odziedziczył po babci mieszkanie to byłbyś bogaty. Znam takich co w życiu talerza po sobie nie umyli, ze studiów zrezygnowali po tygodniu. Ale wpadły dwa mieszkanka z wielkiej płyty po dziadkach i są ustawieni do końca życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak, to wiele osób relatywnie świeżych w zawodzie rozbija się o rzeczywistość widząc cenę najmu.
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: jesteś dopiero lekarzem rezydentem czyli takim jakby praktykantem. jak zdobędziesz doświadczenie to zaczniesz zarabiać hajsy większe niż stuleje klikające w komputer + drugie tyle z łapówek. poza tym jeśli wydajesz ponad 3k na mieszkanie to twoja sprawa.
  • Odpowiedz
  • 2
jesteś dopiero lekarzem rezydentem czyli takim jakby praktykantem


@shoko_asahara: Kurde no nie. Podejmuje decyzje samodzielnie i pełna odpowiedzialność za nie spoczywa na mnie. Skąd to przekonanie w polskim społeczeństwie że rezydent to jakiś praktykant który nic nie umie
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: a propos magazynu, to dziś też pojawiło się znalezisko o warunkach w Amazon. Smutne, że rządy pozwalaja na takie traktowanie pracowników. A a propos Twojej sytuacji - to wiadomo, że masz szansę na poprawę Twoich warunków pracy i zarobków wraz ze wzrstem kwalifikacji i tego Ci życzę :)
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k skoro ci tak źle to po #!$%@? zostałeś lekarzem, nie znałeś wcześniej realiów tego zawodu? xD przez kilkanaście lat studiów byłeś zamknięty w jakiejś bańce informacyjnej i wszyscy wmawiali że jest super że nie zrezygnowałeś w trakcie tylko brnąłeś w to dalej, możliwe że zajmując miejsce komuś kto bardziej by się nadawał do tego zawodu?
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: Takie są realia twojej pracy, będziesz #!$%@?ł za słabą kasę i słuchał o bandy ameb że zarabiasz dziesiątki tysięcy. Jak jeszcze tego nie zauważyłeś to znaczy że nie przykładasz uwagi do tego co się wokół ciebie dzieje. Albo sobie wybierzesz drogę która ci to wynagrodzi, albo rzuć medycynę bo to się nie zmieni.
  • Odpowiedz