Wpis z mikrobloga

Jestem lekarzem rezydentem i zarabiam 6301zł na rękę. 3500 wydaję na mieszkanie, 1100zł na rachunki (media, gaz, woda itd.), bilet miesięczny na komunikacje 110zł (pokaż lekarzu co masz w garażu). Zostaje mi 1591 zł na jedzenie i wszystko inne. Muszę się trudzić, żeby pod koniec miesiąca nie wyjść na minus. Nie chce narzekać na to, że mało zarabiam. Przecież moge zmienić zawód i nikt mi nie kazał zostawać lekarzem.

Chodzi o to, że strasznie mnie #!$%@? gdy codziennie czytam tu takie komentarze. Naprawdę jest tego sporo. Skąd wy bierzecie te liczby? Nie znam żadnego lekarza, który tyle zarabia, a za to znam masę lekarzy, który mają tak samo jak ja, bo pensja rezydenta jest określona przez ustawę.

#medycyna #lekarz #przegryw #zalesie #pracbaza #zarobki
Lekarz_7k - Jestem lekarzem rezydentem i zarabiam 6301zł na rękę. 3500 wydaję na mies...

źródło: skaldjsalk3jskal3j21

Pobierz
  • 143
  • Odpowiedz
@Lekarz_7k: Pracuję w służbie zdrowia w administracji obecnie kilka lat i odpowiadam za bezpieczeństwo danych pacjentów, poprawiam codziennie błędy lekarzy, np. źle uzupełnione dane pacjenta/wizyty itp. Zarabiam 60% tego co ty. Nawet nasi stażyści dostają MINIMUM 6k brutto. Pamiętam jak drukowałem kiedyś koledze lekarzowi fakturkę na 20k. Macie w porównaniu do większości społeczeństwa świetną wizję rozwoju i kariery. Doceniam pracę lekarzy, widzę co robią i czasem znoszą ale narzekanie że mało
  • Odpowiedz
@Xuzoun: Lol tak samo jak konsultant krajowy jest na telefon, bo zawsze potrzebna jest wyższa instancja w razie wątpliwości. Nadzór specjalisty może się odbywać na telefon więc dalej mamy lekarzy rezydentów anestezjologii którzy dyżurują mając ewentualnie specjalistę na telefon lub w innej jednostce szpitala.
  • Odpowiedz
@Saato: Jesteś pracownikiem administracyjnym, wklepujesz dane do kompa i uważasz że to jest argument że zarabiasz 60% tego co lekarz, po kilku/kilkunastu latach kształcenia odpowiadający za ludzkie życie? Cóż dla mnie odrealnione jest porównywanie pracowników administracyjnych z medycznymi, ale tak samo mam jak mi technicy narzekają że mało zarabiają. Wizja kariery i rozwoju nie usprawiedliwia degradacji płacowej. A lekarz zarabiający mniej niż dwie minimalne to albo lata 90 albo komunistyczna ideologia.
  • Odpowiedz