Wpis z mikrobloga

#pytanie #wybory #platformaobywatelska #platforma

Pytanie do wszystkich osób, które spuszczają się nagle nad PO - czy potraficie wymienić jakiś jeden sukces/dobra zmianę z czasów ich kadencji xD? Tak serio xD

Ewentualnie jeden postulat, który sprawi, że po wygranych wyborach jeśli przejmą władzę to będzie lepiej :D Na razie nikt mi nie potrafił nic konstruktywnego odpowiedzieć także rzucam taki #challenge #polityka
Pobierz Efeljot - #pytanie #wybory #platformaobywatelska #platforma

Pytanie do wszystkich os...
źródło: photo_66535_1625832380_big
  • 291
@Efeljot: jakim cudem zapewnienie bezpieczenstwa energetycznego to dzielo pisu skoro terminal lng zostal zbudowany za rzadow platformy? Pis to wpadl na ten pomysl, a po tym jak platforma go wybudowala to dodal imie lecha kaczynskiego, taka jest w tym zasluga pisu. Gdyby platforma byla prorosyjska to by zlikwidowala ten projekt.

Nowy lad obniza podatki? To policz sobie ile wiecej placisz vatu (w kwotach bezwzglednych, a nie %), pis skubie polakow znacznie
@Efeljot: pakiet deregulacyjny (a właściwie kilka):
- 220 spraw w których zaświadczenie zmieniono na oświadczenie
- zmniejszenie opłat np. za rejestracje w KRS z 400 na 250 zł. Łącznie wycenione na 10 mld rocznie.
- możliwość posługiwania sie kopiami dokumetów, bez urzędowo poświadczonych odpisów
- można było założyć DG przez internet (PiS to #!$%@?ł)
https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/527740,pakiet-deregulacyjny-wchodzi-w-zycie-wazne-zmiany-dla-przedsiebiorcow-i-zwyklych-obywateli.html

https://serwisy.gazetaprawna.pl/msp/artykuly/699648,rzad-przyjal-czwarty-pakiet-deregulacyjny-45-ulatwien-w-prowadzeniu-firmy.html
skoro polityka zagraniczna byla taka zajebista to podaj mi jakies konkretne i wymierne korzyści jakie dzięki tej wspaniałej polityce nasz kraj osiągnął


@Efeljot: Szerego państw nie wpadło w łąpy rosyjskie poprzez inicjowana przez PL ''polityke wschodnia'' i zrobienie z naszego projektu polityki unijnej.

deflacja nie jest zjawiskiem pozytywnym


@Efeljot: Ktrótkotrwałą nie jest negatywna nawet w częsci jak obecna galopujaca inflacja jak przy PiS.

Dodam do tego, że za pIS lecimy
W porównaniu do pisu stanowiska obsadzali kompetentnymi ludźmi (nie, żeby byli faktycznie kompetentni, ale chociaż się starali)

błagam, gówno prawda.. pamięć złotej rybki.. było DOKŁADNIE tak samo


@Efeljot ty pis0wski symetrysto xD za czasów po+psl szefem Orlenu był gość po AE w Poznaniu, z wieloletnim doświadczeniem w bankach (w tym za granicą), e&y, PwC, firmach prywatnych i ich radach nadzorczych.
A obecny obajtek? Absolwent technikum rolnego, z weterynaryjnego go wywalili, wymęczył studia
@Efeljot: Gazoport który rząd PiS sobie przypisuje [ bo za ich rządu przecięli wstążkę ] faktycznie jest zasługą pop. ekip
"Decyzję o budowie gazoportu podjął rząd Kazimierza Marcinkiewicza w 2006 r. Budowa terminalu LNG została uznana przez Radę Ministrów za inwestycję strategiczną dla Polski. Została ona następnie realizowana w latach 2010–2015 roku, za czasów pierwszego i drugiego rządu Donalda Tuska oraz rządu Ewy Kopacz"
https://pl.wikipedia.org/wiki/Terminal_LNG_w_%C5%9Awinouj%C5%9Bciu
https://natemat.pl/409630,kto-ma-wieksze-zaslugi-w-budowie-gazoportu-zwolennicy-po-i-pis-reaguja
@Efeljot: rozumiem że pytasz o zasługi PO bo nie możesz zrozumiec dlaczego ludzie będą na nich głosować w wyborach - nie czytałem całego wątku, cos tam było wymienione, czy rzeczywiście zrobili coś dobrego nie wiem.
Ja myślę że ludzie będą na nich głosować (w tym zapewne ja) nie ze względu na to ile dobrego zrobili tylko dlatego że nie #!$%@? tylu rzeczy ilu PiS #!$%@?ł - osłem nie jestes, chyba widzisz
@Efeljot: Nie da się odpowiedzieć na to pytanie bo każdy człowiek ma inne opinie. Dla jednego to zrobił dobrze, a dla drugie źle. Nie dostaniesz konstruktywnej odpowiedzi bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla jednych podniesienie wieku emerytalnego to zło diabelskie, a dla drugiego świetny pomysł...itd
@alahakbar:

bzdura drogi mialy byc na 2012 a niektore do dzisiaj niegotowe


Nie bzdura. PO rozkręciło program budowy dróg z czego korzysta obecnie PIS. To, że nie zrealizowali planu w 100% nie zmienia faktu, że przed nimi niewiele się budowało a od ich rządów budowy idą naprawdę nieźle.

Minusem tego programu jest coś, na czym skorzystało obecnie PIS do zadłużania Polski ponad miarę. PO wymyśliło sobie Krajowy Fundusz Drogowy, co było
@Efeljot: Dla mnie to nie jest nawet pytanie o postulaty, tylko o ogólny kierunek, w który zmierzać ma państwo, spłeczeństwo i ogólnie cały system, którym jest orientacja na Europę zachodnią i generalnie jak najściślejsza integracja w ramach UE, bycia "zawodnikiem tej drużyny" jako społeczeństwo, koniec kropka. PO, mimo że może być teraz niestety tutaj ostrożniejsze, to i tak zwiększa prawdopodobieństwo przerwania pisowskiego #!$%@? i powrotu na ten prawidłowy kurs, bez którego