Wpis z mikrobloga

Dzisiaj łatwe 345kg w siadzie w taśmach. Nawet mnie nie zmęczyło :) Problem był inny...
Tak dawno nie robiłem siadów w taśmach że zapomniałem jak to się robi :P
Już na rozgrzewce 265kg zamiast siadu zrobiłem Good Morning, bo kolana się nie zginały xD.
Przy tych 345kg najtrudniejsza była właśnie ekscentryka, za duże NAPIĘCIE! :P "Zacinałem się" co chwilę i musiałem puszczać stopniowo to napięcie żeby zejść niżej i niżej. Do tego miałem problem żeby kontrolować kolana aby nie uciekły do przodu.
Ogólnie zapas był bardzo duży, ale celem było na dzisiaj tylko 345kg i zapoznanie się ponowne z taśmami. Jestem zadowolony z rezultatów :)

W tym tygodniu sprawdziłem wszystkie swoje boje, na luzie zostawiając dużo w zapasie.
Siad - 345kg
Wyciskanie z pauza - 210kg
Martwy Ciąg - 320kg
Więc jak widać siłowo jestem jakieś ~5% od swoich życiówek :)

Przeprowadzka i wejście na bombę mi się znowu przedłuża w czasie, więc możliwe że jeszcze jako natural przebije swoje poprzednie absolutne rekordy. Wszystko zależy na ile uda mi się utrzymać regularne treningi przez ten okres.

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #sport
IntruderXXL - Dzisiaj łatwe 345kg w siadzie w taśmach. Nawet mnie nie zmęczyło :) Pro...
  • 69
czyli robiąc siady do 80-90% głębokości jak planujesz rozegrać to przed zawodami? myślisz, że po prostu usiądziesz ten sam ciężar na zaliczenie? liczysz się z tym, że siad może nagle okazać się np. 10% cięższy, możesz nie wyczuć np taśmy czy wiązania?


@bdm_bq: Plan jest taki. Około 12 tyg przed zawodami sprawdzić maksa ze zwróceniem szczególnej uwagi na głębokość tak żeby było na styk. Dajmy na to że byłoby to 400kg
Przymierzasz sie do tych zawodow jak malolat do 1 #!$%@?. Najlepiej mi sie podobal @DywanTv z buta wystartowal ijuz wie co i jak i robi sobie dalej fajny progres.


@XYZ91: Aleeee.... Ja w najbliższym czasie o żadnych zawodach nie myślę :P W dupie to mam lol. Tylko dziwi mnie jak ludzie robią z zawodów nie wiadomo jakie ciężkie przeżycie xD Gdzie chwila planowania wręcz gwarantuje fajny start.

Ja dopiero będę miał
Ja juz to czytam od x lat (mialem tu wczesniej konto) .. ale zabierasz sie za to jqk pies do jeza.


@XYZ91: Bo mam swoje życie :) Skupiam się przez lata na zupełnie innych rzeczach :) Zawody są dopiero gdzieś dalej na liście. Nigdy nie czułem jakoś potrzeby startów. Bo szczerze uważam że te wyniki moje to jest jeszcze nic w porównaniu do tego na co mnie stać :).
I nie
ale to trzeba mieć ego #!$%@? xD


@Darksed: Że co że 400kg w siadzie? Przecież to na bombie będzie formalność, właściwie moment i tyle będę robił. Mój obecny PR to 365kg, a w szczycie formy czułem że ~380kg też by może weszło.
@IntruderXXL:
ciężką przeprawę wróżę z tą głębokością, licząc, że sam koks i taper tyle pomoże. Takie minusy szerokiego siadu przy tych gabarytach. 12 tygodni prepa to jednak niedługo.
IMO siadasz do wysokości która jest komfortowa do wyjścia w górę w taśmie, kluczowy moment gdzie jesteś najsłabszy opuszczasz, w boxie również. Ciężko określić bo nie ma sensownego nagrania. Box jeżeli już, to też ustawiasz na wysokości zaliczenia, gdzie jest sticking point a
@bdm_bq: Aleee ja nigdy nie miałem sticky pointa w siadzie na samym dole... Nawet jak robiłem do jeszcze niższego boxa gdzie głębokość IPF była :P To zawsze z dołu wyskakiwałem. Sticky point jest gdzieś w 1/2 ruchu do góry, gdy już wystrzelę do góry a zostaną plecy. . Raz jak spaliłem na dole siad, 355kg, to właśnie przez to że używałem stroju do siadów (briefs) i osłabiłem ten dół.

Do tego
@IntruderXXL:
no nic, ciężko mi zweryfikować to co mówisz jeżeli chodzi o siad, ale może to po prostu utrata balansu i wciąż braki techniczne, przez częste zmienianie wzorca a nie S-P ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pytanie czy jak zaczniesz siadać nisko i ciężko, to nie będzie działo się to samo niżej. Taśmy na dole potrafią bardziej przeszkodzić niż pomóc, oddać w tył i wtedy już patrz wyżej,