Wpis z mikrobloga

#afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywraca do porządku mejlowo pracownika myślącego że ma jakieś prawa wynikające z Kodeksu Pracy jak na przykład prawo do założenia związku zawodowego.

Dobrodusznie go poucza, że:
- jak ma jakiś problem to przecież może porozmawiać z menadżerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- pracuje zbyt krótko żeby zakładać ZZ,
- nie rozumie wartości panujących w firmie takich jak lojalność czy koleżeńskość (no przecież się to wyklucza ze związkami zawodowymi, prawda?),
- niszczy reputację firmy itd.

I co najważniejsze - NIE PO TO PRZENOSIŁ BIZNES DO POLSKI, ŻEBY KTOŚ MU TU ZWIĄZKI ZAWODOWE ZAKŁADAŁ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na koniec cyk zwolnienie bez żadnego trybu.

https://www.za.org.pl/prezes-sii-polska-i-wlasciciel-polonii-warszawa-bezprawnie-zwalnia-zwiazkowca-lekcewazy-polskie-prawo-atakuje-prawo-francuskie/
Wegrzynski - #afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywr...

źródło: comment_1669654427OH5Bf1sitUscoopJNsmoNG.jpg

Pobierz
  • 418
gdy znajdują się jednostki które plują na ludzi gotowych o coś zawalczyć w ramach własnych praw


@witajswiecie: bo te jednostki rozumieją, że związki zawodowe są dla miernot, które sa bezwartosciowe na rynku pracy ¯\_(ツ)_/¯
Wszyscy mówicie o prawach pracowniczych zapominając ze wszystkie pensje są wypracowywane z zysku firmy dla której pracują. Pomyślcie co dobrego sprawiły związki zawodowe górników - mamy węgla na 200 lat ale co chwile wybuchają kopalnie i węgiel nie jest dostępny. Prywatne kopalnie w Czechach bez związków zawodowych nie maja takich problemów bo nie musza wypłacać wszystkim 14,15 itd. Pan prezes pokazał i słusznie podał przykład kopalni w Polsce. Benefity się wypracowuje a
Typ po 6 miesiącach chce założyć związek zawodowy? Dobrze ze po tygodniu nie założył, najlepiej jeszcze na próbnym. Po co zakładać związki zawodowe w firmie której warunki nie odpowiadają skoro można poszukać innej, zajmie to na pewno mniej czasu i nerwów.
@iPhoneMaster: Zejdź chłopie na ziemię. Prywatna firma może zwalniać i zatrudniać kogo chce, a jak robi to niezgodnie z prawem to płaci odszkodowanie takiemu pracownikowi. A nie że ktoś ich zmusi do trzymania pracownika na etacie bo tak. Każdego się da zwolnić, albo doprowadzić do tego żeby się sam zwolnił. Inna sprawa, że ten koleś to zdaje się cwaniak, kto jest na etapie tego że "chce" założyć związek zawodowy.
Przecież to kołchoz dla idiotów


@tomplamka: możesz coś więcej o tej firmie napisać? WIdzę że mają wiele oddziałów i sądząc po ofertach pracy, działają w wielu branżach
@iPhoneMaster: No widzisz, ja wiem że świat jest brutalny i ciężko się z tym pogodzić ale tak to jest. Mogę się o flaszkę założyć że sprawa się zakończy tak, że on już do tego całego SII nie wróci. I w przeciwieństwie do Ciebie, ja nie muszę u "Pana" pracować.
@mp4s ja muszę ciebie rozczarować. Mam wystarczająco dużo doświadczenia i wiem do czego związki są zdolne. Wszystko zależy od psychiki gościa i tego czy ma łeb na karku. Wprowadzi społecznych inspektorów dla najbliższych członków związku i wtedy dopiero będzie zabawa w kotka i myszkę.