Wpis z mikrobloga

#afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywraca do porządku mejlowo pracownika myślącego że ma jakieś prawa wynikające z Kodeksu Pracy jak na przykład prawo do założenia związku zawodowego.

Dobrodusznie go poucza, że:
- jak ma jakiś problem to przecież może porozmawiać z menadżerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- pracuje zbyt krótko żeby zakładać ZZ,
- nie rozumie wartości panujących w firmie takich jak lojalność czy koleżeńskość (no przecież się to wyklucza ze związkami zawodowymi, prawda?),
- niszczy reputację firmy itd.

I co najważniejsze - NIE PO TO PRZENOSIŁ BIZNES DO POLSKI, ŻEBY KTOŚ MU TU ZWIĄZKI ZAWODOWE ZAKŁADAŁ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na koniec cyk zwolnienie bez żadnego trybu.

https://www.za.org.pl/prezes-sii-polska-i-wlasciciel-polonii-warszawa-bezprawnie-zwalnia-zwiazkowca-lekcewazy-polskie-prawo-atakuje-prawo-francuskie/
Pobierz Wegrzynski - #afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywr...
źródło: comment_1669654427OH5Bf1sitUscoopJNsmoNG.jpg
  • 418
@iPhoneMaster: łatwiej powiedzieć niż zrobić. Sprawdź wymagania dla SIP, i weź pod uwagę że ten gość pracuje tam od 6 msc dopiero. To nie jest SSP, że się ktoś z takim agentem będzie bawił. Bierzesz zakład o flaszkę że gość wyleci i nie wróci ?
@Wegrzynski: ja pierniczę trzeba krótko z januszexami, nie ma czegoś takiego jak "lojalność do firmy", firma ma mnie do dyspozycji w godzinach 7-15, 15:00:01 i kończę pracę choćby się waliło i wali mnie wszystko, jadę do domu, dajecie sobą pomiatać to tak jest, co prawda nie branża it, ale praca na umowie jest napisane w jakich godzinach mam ją wykonywać, nie potrzebny mi związek zawodowy. Powiedziałem, że coś się nie podoba
@mp4s oczywiście że nie biorę bo nie wiem czy jest leniem który chce po prostu przykozaczyć czy faktycznie cokolwiek zmienić. Ze związkami jest jak z pracodawcą oboje albo się troszczą albo żerują na pracownikach/członkach.
@Wegrzynski: Boże ile tu ludzi z mentalnością niewolnika. Dobrze że w przeszłości to była jednak mniejszość (albo przynajmniej ci walczący byli #!$%@? zdeterminowani) i wywalczono nam spoko warunki pracownicze w XXI wieku.

W dupie mam czy typ to prowokator.
Typ zwolniony bezprawnie. Do tego dostał chamska i nieprofesjonalna odpowiedź na swoją akcje założenia związku zawodowego, co mógł zgodnie z naszymi przepisami zrobić.

A tu robaki siedzą i bronią pana prezesa. Jak
@iPhoneMaster: ok - na moje gość to jakiś cwaniak, który sobie wymyślił sposób na życie. Związek OK, ale takie coś to chyba jest potrzebne dopiero jak się nie idzie w normalny sposób z pracodawcą dogadać. A co gość może wiedzieć o firmie po 6 miesiącach. Ledwo mu się okres próbny skończył. Całej sytuacji nie znamy. Na razie mamy dym z jednej strony.
Przeczytałem cały wątek i przez pierwsze parę wpisów jeszcze się łudziłem, że ten mail to jakiś nieskładnie i mało subtelnie sklejony fejk, a tu się okazuje, że to autentyk xDDDDDDD. Grubo.

A jeszcze w komentarzach pełno mentalnych niewolników, którzy to popierają. Z tym krajem chyba nigdy nie będzie lepiej.

A co do wyznawców kościoła "wolnego rynku", to mam złą wiadomość: zasady wolnorynkowe działają w obie strony, nie tylko na korzyść pana kapitalisty,
@mabb:

@Rhodium:

Gardzę komuchami


ZWIĄZKI ZAWODOWE TO LITERALNIE KOMUNISM!!11!!!

Właśnie czytam sobie książke Forda - Moje życie i dzieło, moim zdaniem powinni ją przeczytać tacy prezesiki co nie rozumieją że firma jest dobrem wspólnym i pracownika i pracodawcy a nie prywatnym folwarkiem, jeśli chce się patrzyć przyszłościowo to trzeba pracownika też słuchać a nie tylko wymagać.
Dobrze prowadzony związek zawodowy potrafi przedstawiać rację szeregowego pracownika przed rozmytym korporacyjnym systemem kierowania,
@Wegrzynski:
6 miesięcy w firmie i związki zakłada xD
Mam nadzieję, że już nigdzie tego typa w IT nie zatrudnią. Tu się dobrze zarabia ale i zapieprza bo IT jest globalne i konkurujemy z USA, Azją i w tamtych miejscach nie robi się po 40 godzin tygodniowo.

Komuna zasrana. A co do samych związków to w młodości byłem w UK na magazynie. Też były związki i ich rolą było głównie pobieranie