Wpis z mikrobloga

#afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywraca do porządku mejlowo pracownika myślącego że ma jakieś prawa wynikające z Kodeksu Pracy jak na przykład prawo do założenia związku zawodowego.

Dobrodusznie go poucza, że:
- jak ma jakiś problem to przecież może porozmawiać z menadżerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- pracuje zbyt krótko żeby zakładać ZZ,
- nie rozumie wartości panujących w firmie takich jak lojalność czy koleżeńskość (no przecież się to wyklucza ze związkami zawodowymi, prawda?),
- niszczy reputację firmy itd.

I co najważniejsze - NIE PO TO PRZENOSIŁ BIZNES DO POLSKI, ŻEBY KTOŚ MU TU ZWIĄZKI ZAWODOWE ZAKŁADAŁ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na koniec cyk zwolnienie bez żadnego trybu.

https://www.za.org.pl/prezes-sii-polska-i-wlasciciel-polonii-warszawa-bezprawnie-zwalnia-zwiazkowca-lekcewazy-polskie-prawo-atakuje-prawo-francuskie/
Pobierz Wegrzynski - #afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywr...
źródło: comment_1669654427OH5Bf1sitUscoopJNsmoNG.jpg
  • 418
@szczypci: > Wszyscy mówicie o prawach pracowniczych zapominając ze wszystkie pensje są wypracowywane z zysku firmy dla której pracują.
Jak wiadomo firma bierze pięniądze znikąd dobrowolnie oddając ot tak pracownikom kase, wcale pracownicy nie tworzą zysku firmy

Pomyślcie co dobrego sprawiły związki zawodowe górników - mamy węgla na 200 lat ale co chwile wybuchają kopalnie i węgiel nie jest dostępny. Prywatne kopalnie w Czechach bez związków zawodowych nie maja takich problemów
@BrockLanders: to samo. Nie rozumiem ludzi narzekających na to że obecnie wchodzące na rynek pokolenie ma duże wymagania, oczekuje #!$%@? wie czego i chce mało robić.

I niby co z tego? Jak jesteś starszym pracownikiem to robiąc to samo twoja pozycja na rynku jest coraz lepsza bo boomerzy robiący 300h dziennie i dziekujacy za prace na kolanach odchodzą a na rynek wchodzą ludzie którzy pracę traktują jak coś czego bardzo nie
@Wegrzynski: dobre jaja xD

jestem lewakiem, ale IT to ostatnie miejsce gdzie związki zawodowe mają sens xD bo o co tam walczyć? o darmowy internet, owocowy #!$%@? miesiąc i trochę, karnet na solarium i piłkarzyki i talon na #!$%@?ę i balon czy co bo serio #!$%@? nie wiem xD ktoś kto pracuje w korpo czy w innym outsource-smrodach ma jak pączek w maśle, przyzwoite pieniądze, klimatyzowane biuro, jakieś benefity z dupy
@Wegrzynski: kiedy jesteś przegrywem i nie potrafisz wypracować sobie takich warunków pracy jakie bys chcial - załóż zwiazek zawodowy xD

Kur.a ale wstyd, dobrze ze chłop sie podpisal, może zaden pracodawca juz sie nie nadzieje na tego ananasa
@makrel_gieldowy: w sensie że agencja pobiera z tego profit? nooo to #!$%@? tak się robi żeby pracować bezpośrednio, a nie płakać w poduszkę xD też mnie goliła agentura nie raz nie dwa, ale tak to się rozgrywa by wyjść na lepsze i być w końcu zatrudniownym bezpośrednio
@niochland: Przez tego pajaca co założył związek zawodowy w Sii poczytałem i dowiedziałem się sporo na ten temat. I niestety, nawet gdyby zebrać praktycznie wszystkich pracowników, nie da się nic zrobić ze związkiem. A cała masa pracowników po wiadomości tego pana nie chciała związku zawodowego w Sii. Fakt, nie zmienia to faktu, że Nitot poleciał po bandzie xD
Tego szeregowy nie zrobi.


@ButtHurtAlert: nie wiesz o czym piszesz :) Nawet w Comarchu nie takie rzeczy przechodziły pod presją właśnie tych "szeregowych" pracowników.
To nie magazyn, gdzie nowego pracownika przeszkolisz w dwa dni. Każdy pracownik w IT ma na swoim mailu kilkanaście ofert pracy z danego miesiąca.