Wpis z mikrobloga

#afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywraca do porządku mejlowo pracownika myślącego że ma jakieś prawa wynikające z Kodeksu Pracy jak na przykład prawo do założenia związku zawodowego.

Dobrodusznie go poucza, że:
- jak ma jakiś problem to przecież może porozmawiać z menadżerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- pracuje zbyt krótko żeby zakładać ZZ,
- nie rozumie wartości panujących w firmie takich jak lojalność czy koleżeńskość (no przecież się to wyklucza ze związkami zawodowymi, prawda?),
- niszczy reputację firmy itd.

I co najważniejsze - NIE PO TO PRZENOSIŁ BIZNES DO POLSKI, ŻEBY KTOŚ MU TU ZWIĄZKI ZAWODOWE ZAKŁADAŁ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na koniec cyk zwolnienie bez żadnego trybu.

https://www.za.org.pl/prezes-sii-polska-i-wlasciciel-polonii-warszawa-bezprawnie-zwalnia-zwiazkowca-lekcewazy-polskie-prawo-atakuje-prawo-francuskie/
Wegrzynski - #afera #januszebiznesu #sii #it

P. Grégoire Nitot, prezes Sii, przywr...

źródło: comment_1669654427OH5Bf1sitUscoopJNsmoNG.jpg

Pobierz
  • 418
@myMyselfAndIAgain: Fajny ten związek, taki nie bardzo znający swoje prawa? Mogli by w te wakacje nie pracować i zgarniać hajs (bo za wysoka temperatura), a zimą też pewnie dało by się zatrzymać na początku nieodśnieżonej drogi i zawrócić.

Najłatwiej takiemu pracownikowi po prostu wypowiedzieć umowę z dnia na dzień, albo nawet z zachowaniem okresu wypowiedzenia, bez obowiązku świadczenia pracy


@mabb: na jakiej podstawie? Nie możesz pracownikowi wypowiedzieć umowy na czas
obstawiam, że ludzie oceniaja związki zawodowe przez te górnicze, stoczniowe. Gdzie masz więcej pasibrzuchow niz pracowników.


@RozbrykanyKartofelek: też mam wrażenie, że większość ludzi postrzega temat przez pryzmat Solidarności która jest skompromitowana na wszystkich możliwych poziomach

ja przychodzę do pracy, żeby pracować i miałem kontakt z wieloma osobami którym wszystko na około przeszkadzało i wiesz co doświadczenie pokazywało? Że problemem były one i że bez ich bezkonstruktywnego narzekania pracowało się bardzo dobrze,
@armandosek83: pewnie kazda normalna firma poza januszexem? Bolzga wygląda tak jak wygląda wlasnie przez takie #!$%@? podejście, brak szacunku do siebie, byleby wszyscy siedzieli w tym samym gównie. Nawet jak bolzgim pantoflarzom brak odwagi, to przynajmniej innym mogliby nie podkladac nogi.


@paczajki: ale to ty podkładasz nogi tym którzy wolą #!$%@?ć niż szukać wygody xd
@intifad: Nie wiem czy ostatecznie jakieś pozwy zbiorowe poszły, ale sprawa nie jest taka prosta. W centrum całej historii znajdował się ten sam Seba z listy DW. Krótko mówiąc i nie wdając się w szczegóły, Sii nie zachowała się jak kontrahent na B2B, tylko jak zwykły pośrednik pracy. "My nic nie wiemy, nic nie podpisujemy". A co do IPBox, to "dobrze mieć" jakieś podpisane raporty. Na pewno było gorąco, ale wiadomo,