Wpis z mikrobloga

Ej jak to jest. Mój kuzyn w Niemczach bierze właśnie kredo na budowę domu ze stałym oprocentowaniem 1,2% i nikt go tam nie wyzywa od pijawek i złodziei. Tymczasem w Polsce oprocentowanie hipotek przebiło 9% i rośnie, a polaczki wręcz cieszą się, że "kredyciarz dojechany". Żyjemy na jakieś innej planecie czy co?

#kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 287
  • Odpowiedz
@kobiaszu: Problem w tym ze niemcy biora wlasnie na stale oprocentowanie a paljak na zmienne i majac to zmienne tak naprawde oczekuje ze bedzie ono zawsze niskie, ignorujac ryzyko i obarczajac wina kazdego tylko nie siebie ze podpisal taka a nie inna umowe.


@golomb13: brałem kredyt w 2019 i gdybym wziął ze stałym oprocentowaniem to byłbym stratny i tak bo do 2024 zostałoby tylko 2 lata mniejszych odsetek a minęło
xtedek - > @kobiaszu: Problem w tym ze niemcy biora wlasnie na stale oprocentowanie a...

źródło: comment_1656492033ITRL8wRsuoOfgtXh3qvI5A.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@excelfinance: 100% racji podpisuje sie pod tym co napisales, i generlanie powtorze kolejny raz, polska branza bankowa to zlodzieje i manipulatorzy - dodam tylko ze 1.2% na caly okres w sytuacji gdy stopy sa -0.5% a u nas 5% bylo oferowane przy stopach w okolicach 3% o ile dobrze pamietam wiec tez nie bylo zle.

@xtedek: 2019 na zmiennej to byl jeszcze dosyc dobry okres, najgorzej maja swiezy kredyciarze z
  • Odpowiedz
Ale w czym problem? Mogles wybrac inny bank biorac kredyt


@golomb13: przecież wyraźnie ci napisał, że nie miał w ogóle możliwości wzięcia kredytu na stałej stopie. Zdajesz sobie sprawę z tego, że te oferty działają mniej więcej od 2 lat dopiero?
  • Odpowiedz
@kobiaszu esencja polskiej mentalności składa się z dwóch elementów 1. Jakoś to będzie, 2. Grunt żeby inni mieli gorzej lub chociaż nie lepiej ode mnie. Mentalność karalusza nastawiona na jakieś gównoprzetrwanie.
  • Odpowiedz
Od 2015 z tego co czytam wiec nie tak krotko:


@golomb13: to była pierwsza oferta jak sam pewnie zauważyłeś więc proszę cię.

W 2017 gdy ja brałem kredyt nie było nic sensownego dostępne na stałej. Banki broniły się przed tą opcją dając zaporowe oprocentowanie, które z punktu widzenia kredytobiorcy nie miało żadnego sensu. Dopiero uregulowania prawne je trochę utemperowały, ale dalej to nie jest stałe oprocentowanie (bo jednak co 5 lat
  • Odpowiedz
@kobiaszu: człowieku bierzecie kredyty na ZMIENNE oprocentowanie a później jak stopy polecą do góry to płaczecie wszyscy i domagacie się pomocy z moich podatków bo wzięliście kredyt na oprocentowaniu zmiennym i wam rata urosła. Bierzcie sami odpowiedzialność za swoje decyzje. Jak was nie stać na spłatę kredytu to sprzedać nieruchomość i bedzie problem z głowy, a jak nie to bankructwo i do widzenia.
  • Odpowiedz
@golomb13: Czyli to dobrze, że walą nas w bambuko?

Załóżmy ze biorę świadomie i każdą linijkę przeczytałem i mnie stać - więc płacę dodatkowo za system prawny i rządy pis bo nie mam gotówki na dom lub mieszkanie i to jest spoko? A jak ktoś jest bogaty i ma gotówkę to nie płaci na ten chory system?
  • Odpowiedz
@Krupier: Wierze ci na slowo, "sensowne" oferty de facto od roku sa na rynku a i tak mocno srednie porownujac do reszty europy. 10 lat od BNP na bodajze 10% ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak ma byc dobrze z takimi rozwiazaniami.
  • Odpowiedz
@Wejd1: Podkresliles slowo klucz - swiadomie.

I oczywiscie ze warunki kredytowe sa #!$%@? ale gwarantuje ci ze spora czesc brala kredyty "bo dawali", bez pomyslunku, byle wziac.

Stala stopa na pelny okres kredytowania juz dawno powinna zostac wymuszona.
  • Odpowiedz
@kobiaszu: porównuj dalej kraj wysoce rozwinięty, ze stabilną gospodarką, do naszego - z rynku wschodzącego, rozwijającego się, przez co niestabilnego ;) no tak to po prostu działa. Kiedyś będziemy bardziej stabilni, może.
  • Odpowiedz