Wpis z mikrobloga

Ej jak to jest. Mój kuzyn w Niemczach bierze właśnie kredo na budowę domu ze stałym oprocentowaniem 1,2% i nikt go tam nie wyzywa od pijawek i złodziei. Tymczasem w Polsce oprocentowanie hipotek przebiło 9% i rośnie, a polaczki wręcz cieszą się, że "kredyciarz dojechany". Żyjemy na jakieś innej planecie czy co?

#kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 287
  • Odpowiedz
@golomb13: W ktorym banki w Polsce masz ofertę stałego oprocentowania na cały okres kredytu?


@kobiaszu: #!$%@? kolejny, który nie rozumie czym się różni podpisywanie umowy na zmiennym oprocentowaniu i późniejszy płacz od tego, że tylko takie umowy są dostępne w Polsce.

1. Podpisywali i powinni znać ryzyko ALE
2. W Polsce czyli chlewie obsranym gównem Polak jest ruchany bez mydła. Brak kredytów ze stałym, w miarę niskim oprocentowaniem na cały
  • Odpowiedz
@kobiaszu: Polacy nie chcieli przyjęcia euro to takie są skutki, w całej strefie euro dzięki większej stabilności waluty dostępne są tanie kredyty na stałej stopie
  • Odpowiedz
@charlie1919:

Ale w czym problem? Mogles wybrac inny bank biorac kredyt, przy podpisywaniu umowy jest konkretnie wymienione z czym trzeba sie liczyc w przypadku zmiennej stopy.


@golomb13: Nóż w kieszeni bierze jak się czyta takie #!$%@? wykopków korwinowców.
  • Odpowiedz
@kobiaszu: wiesz hejt się bierze z tego, że w Niemczech jak ktoś wdupi na kredycie to sypie sobie popiół na głowę, że nie brał zabezpieczenia, a w Polsce zaraz idą do telewizji i robią raban, żeby rząd zrobił bailout kosztem reszty społeczeństwa. W ogóle sytuacja z kredytami jest w Polsce taka a nie inna, bo karakan z glapczajldem srają na polską złotówkę podnosząc stopy i drukując kasę bo tak robi FED
  • Odpowiedz
@kobiaszu: Kumpel namawiał mnie na zakup mieszkania w celach inwestycyjnych. Sam kupił 2, bo namówił teściów na "deal", a jakbym ja kupił z polecenia, to jeszcze by miał profit od dewelopera.

Finał przygody jest taki, że wszyscy bulą jak za zboże (teście mieli praktycznie kasy na kupno za gotówkę, ale dali na wkład własny na dwa większe) i złorzeczą. A jak mówiłem, że stopy są rekordowo niskie, to się ze mnie
  • Odpowiedz
  • 0
@Miska-ryzu no weź pomyśl - po co? Podpowiem Ci - przez 5 lat trzeba gdzieś mieszkać.

Przedstawię Ci mój przykład:

kupiłem mieszkanie za 400k, 320k krechy, 80k wkładu własnego. Od kwietnia mam stałą stopę na 5 lat i widoki na spłatę całości w tym czasie.

Gdybym nie zdecydował się na kredyt, tylko uparł na odkładanie + wynajem, to roczny koszt wynajmu oscylowałby w granicy 30k (tyle kosztuje obecnie wynajem mieszkania w rejonie
  • Odpowiedz