Wpis z mikrobloga

Ludzie chcą normalnie żyć, w spokoju, a wg ciebie mają się umartwiać i nie wiem, biczować na rynku w południe, bo są problemy na świecie.


@golomb13: tak mógł wybrać inny bank z tak samo #!$%@?ą umową bo mamy oligopol. Mamy chory system gdzie robi się z ludzi niewolników na 30 lat a ty go bronisz. Mieszkanie jest jak jedzenie, to nie jest coś opcjonalnego, to dobro podstawowe. Nie możesz go sobie
@Lonesome_road: Problemem nie jest "#!$%@? na własne życzenie", jeśli usiadłeś z bankiem do gry znaczonymi kartami (czyli niezgodność stosowania prawa przez podmiot profesjonalny wobec konsumenta UE).
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@avatarr: jestem mocno sceptyczny co do tego, że sądy stwierdzą, że banki zrobiły wał na vibovicie ( ) no ale spoko, jak ktoś chce się bawić i ma kasę na papugę to ma moje błogosławieństwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Grzechem pierwotnym nierównego traktowania w porównaniu z zachodem jest to, że mamy niestabilny żeton z orzełkiem zamiast euro. No, tu to chociaż mam
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@avatarr: ale bank w umowie kredytowej wprost mówi, że będzie grał znaczonymi kartami (% na podstawie wiboru ustalanego przez banki), a wiedza o tym jak ograć szulera jest powszechnie dostępna ¯\_(ツ)_/¯
Masz racje, wystarczy wstawać wcześniej, pracować więcej i jeść mniej, tylko po to żeby mieć gdzie mieszkać a ostatecznie za mieszkanie zapłacić 3krotność jego wartości w momencie zakupu xDDDDD.


@czlowiekbutelka: Dlaczego uważasz, że zasługujesz być w 5% procentach najbogatszych ludzi na świecie?
Dlaczego uważasz, że jesteś lepszy od 19 na 20 osób na świecie?
@kobiaszu: szok i niedowierzanie,że w batustanie stopy procentowe (czyli wycenione ryzyko) jest wyższe niż w najbardziej rozwiniętej gospodarce UE, ze stabilnym prawem i walutą.

No kurde nie wierzę.

Trzymam kciuki, żebym was dojechały wyższe raty, bo dalej zarabiacie na inflacji a rząd daje wam jakieś wakacje,znowu na mój koszt.
@kobiaszu: siostra ma kredyt na mieszkanie (Hiszpania), ma stałe na 1,8%, płaci raty mniej niż wynajem, zjada jej to niecałe 20% jej pensji i tak można żyć. A wcale zarobków nie ma gigantycznych. Btw, szukała mieszkania w Krakowie, ale ceny takie zaporowe, że kupiła taniej 90m² w Sewilli i to dość blisko centrum :D Nie porównuj PL z normalnymi krajami, bo się tylko zdolujesz :(
@Lonesome_road: Niestabilny żeton nie jest "winą" tego, że:

Do 2011 roku (czyli 8 lat po wejściu Polski do UE(!)) dokument z banku miał status dokumentu urzędowego (!) W praktyce oznaczało to, że:

Aby zrozumieć absurdalność, w jakiej znalazła się strona powodowa po zawarciu umowy o kredyt hipoteczny, należy również wskazać na uwarunkowania prawne, które obowiązywały w 2007 r. i w kolejnych latach wykonywania umowy.

Zgodnie z treścią art. 95 ust. 1
@golomb13: Pokaz mi ofertę na stałe 1,2 w Polsce i osób która go nie wzięła.

@masaj: Jakoś przy stopach 0,1 nikt się nie kwapił do zmiany na stałe, nawet na 5 lat , bo rata niska i przecież zawsze tak będzie. Jak ktoś chciał i miał trochę w oleju to zmienił bez problemu.


@hiszpanskizdobywca: No i co z tego? Strefa euro dalej ma kredyty z cywilizowanym oprocentowaniem, również dla
Polak robak bezmózg bierze zmienne oprocentowanie, a Niemiec Chad obyty w ekonomii bierze stałe, takie podsumowanie


@Cernold: w Polsce dają stałe oprocentowanie na 5 lat, jeden bank jest wyjatkiem i daje na 10. Do tego wskaż mi bank który nawet przy zerowych stopach procentowych oferował stałe oprocentowanie na 1.5%.

Niemiec bierze taką ofertę bo ma możliwość - Polak takiej możliwości nie ma.
@Lonesome_road: Skupiasz się tylko na wiborze, a jest wiele aspektów umowy, których konsument nie ma szans zweryfikować, bo umowa z załącznikami często to kilkadziesiąt lub ponad 100 stron. Po latach okazuje się dziwnym trafem, że dużo z tych zapisów stanowi klauzule niedozwolone. Banki stosują takie zapisy, bo odpowiedzialność banku jest często iluzoryczna.