Wpis z mikrobloga

Ej jak to jest. Mój kuzyn w Niemczach bierze właśnie kredo na budowę domu ze stałym oprocentowaniem 1,2% i nikt go tam nie wyzywa od pijawek i złodziei. Tymczasem w Polsce oprocentowanie hipotek przebiło 9% i rośnie, a polaczki wręcz cieszą się, że "kredyciarz dojechany". Żyjemy na jakieś innej planecie czy co?

#kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 287
  • Odpowiedz
@jbc_wszystko: to prawda, ale np. PKO BP wylicza ją w oparciu o różnicę w oprocentowaniu obligacji (sic!) i aktualnie wynosi 0.
Dodatkowo, prowizja jest proporcjonalna do czasu, który pozostał do końca obowiązywania stałej stopy. Innymi słowy, im dalej tym taniej.
  • Odpowiedz
@golomb13: Bo nie masz wyboru? A tak, wybór nie brać kredytu, takie myślenie Konfederacji, tylko to nie działą, albo działą jak cały naród by tak zrobił. A jeśli ty jako jednostka byś tak zrobił, to nic to nie znaczy. Brak zrozumienia, że do Banku nie da się przyjść i powiedzieć, mi się nie podoba to w umowie, ja chce kredyt na stałe oprocentowanie na 15 lat. To Ci odpowiedzą, tam
  • Odpowiedz
Mój kuzyn w Niemczach bierze właśnie kredo na budowę domu ze stałym oprocentowaniem 1,2% i nikt go tam nie wyzywa od pijawek i złodziei.


@kobiaszu: każdy wyzywa, tylko on po prostu nie rozumie po niemiecku
  • Odpowiedz
@kobiaszu: ale po co chcesz z nimi rozmawiać. Pamiętam jak w 2019 brałem kredyt to ofert ze stałym praktycznie nie było - były pochowane, może ze dwa banki je miały na procentach do których jeszcze nie doszliśmy.
  • Odpowiedz
@kobiaszu: pewnie nie wiesz ale za jedno euro trzeba zapłacić prawie 5 złotówek , pewnie nie wiesz ale gospodarka Niemiec i Polski to dwie różne gospodarki. Więc porównywanie oprocentowania w Niemczech i w Polsce to jak porównywanie BMW X5 i poloneza.
  • Odpowiedz
@kobiaszu: w UK też nie ma na cały okres (2 lub 5 lat zwykle, kiedyś dawali nawet 10) co nie przeszkadza żeby na każdym wykresie było zaznaczone że 80% kredytów w UK jest na stałej stopie
  • Odpowiedz
@golomb13: Jasne, przecież można w ogóle nie mieszkać. Nie widzę problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zamiast napuszczać ludzi na siebie którzy chcą po prostu żyć normalnie może skupmy się na chwile na tym dlaczego w PL niema kredytow ze stałą stopą na cały okres? Nie, nie uważam że posiadanie mieszkania to luksus dla 1% najlepiej zarabiających. To też nie dobro podstawowe. Klasa średnia powinnna sobie dać
  • Odpowiedz