Wpis z mikrobloga

Ej jak to jest. Mój kuzyn w Niemczach bierze właśnie kredo na budowę domu ze stałym oprocentowaniem 1,2% i nikt go tam nie wyzywa od pijawek i złodziei. Tymczasem w Polsce oprocentowanie hipotek przebiło 9% i rośnie, a polaczki wręcz cieszą się, że "kredyciarz dojechany". Żyjemy na jakieś innej planecie czy co?

#kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 287
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a po to, że biorąc kredyt i spłacając go w 5 lat, zapłacę 40k odsetek od pożyczonej kwoty i mam mieszkanie na już.

Nie biorąc kredytu i odkładając kasę 5 lat wygenerowałbym sobie koszt wynajmu na poziomie 150k (5x12x2500), plus ryzykuję że nieruchy w ciągu tych 5 lat znów zdrożeją.

Kredyt to instrument finansowy jak każdy inny, tylko trzeba umieć z niego korzystać.


@b7kj: Doskonale ujęte, brawo!

Jak widać, na
  • Odpowiedz
nie, po prostu większość spadkowiczów nie stać na kupno nieruchomości i nie było też ich stać w 2018, 2019, 2020, 2021 i 2022 roku. Swoje niepowodzenia życiowe odbijają zawiścią wobec tych, którzy w ich wypaczonym światopoglądzie są winni tej sytuacji [cut] Oczywiście "kredyciarz" jest wdzięcznym celem do wylewania na niego swoich frustracji


@avatarr: No ładnie nam się tutaj pan onanizuje, ale.... Ale nie przyszło panu do głowy, że źródłem tych
  • Odpowiedz
@golomb13: paljak musiał mieć franki. Pózniej zmienne. Banksterzy odmawiali zdolności kredytowej. Dymali wszystkich równo. Najśmieszniejsze, ze tam pracują Polacy i premie wyrabiali. A teraz ich #!$%@? na zbity ryj. Co zarobili to ich.
  • Odpowiedz
@b7kj: Po co brać kredyt na 25 lat żeby go spłacić w 5 lat, to chyba logiczne że jak ktoś bierze na tak długi okres to znaczy, że nie zarabia tyle, żeby mógł go tak szybko spłacić, chyba że dotyczy to tych kilku % ludzi co i tak mają na spłatę nawet dużych rat
  • Odpowiedz
Problem w tym ze niemcy biora wlasnie na stale oprocentowanie a paljak na zmienne i majac to zmienne tak naprawde oczekuje ze bedzie ono zawsze niskie,


@golomb13: a jak chciałbyś w Polsce wziąć kredyt na stałe oprocentowanie 1,2%, skoro sama marża banku przekracza często 2,5%? Ja brałem swój kredyt jakieś 8 lat temu, kiedy stopy procentowe były na na prawdę bardzo niskim poziomie (WIBOR 3M jakieś 1,5%). Zmienne oprocentowanie miałem
  • Odpowiedz
  • 0
@m4rtinus bo biorąc kredyt na 25 lat i spłacając go w 5 lat zapłacę tyle samo odsetek, ale moje miesięczne zobowiązanie będzie wynosiło 3x mniej. W razie nieprzewidzianej sytuacji życiowej nie masz noża na gardle, w postaci wysokiej raty.
  • Odpowiedz
@Nolimit: dokładnie, ja dopiero po 3 latach mogłem zacząć nadplacac. I wszyscy tak mieli, nie wiem jak teraz to wygląda. Ogólnie porady na tym portalu są zajebiście śmieszne. 5-10lat odkładania i życia jak robak w najlepszym okresie właśnie tego życia, to szczyt głupoty. Po to są kredyty, żeby żyć normalnie i spłacać a nadplacac tylko i wyłącznie część, która jest ponad stan. Jak słyszę, że ktoś nie jedzie na wakacje
  • Odpowiedz