Wpis z mikrobloga

#!$%@?, nadpłacając w 5 lat tyle, żeby wibor nie był straszny to po #!$%@? brać kredyt, jak ma się tyle kasy?


@Sckb Jeżeli oprocentowanie stałe na 5 lat jest wyższe niż około 5 procent, to wystarczy aby rata plus nadpłata wynosiła około 3x obecna rata (przy wyższym oprocentowaniu nawet mniej), aby spłacić ten kredyt w 5 lat. Mam ratę 1220 zł, wystarczy że będę nadpłacać co miesiąc tak, aby rata plus nadplata
@avatarr: wiesz jaki jest główny problem z większością osób w tym poście? Ciągle mówicie o tym jak powinno być, jak bardzo polskie kredyty różnią się od zachodnich i jak bardzo to wszystko jest niesprawiedliwe. I wiesz co? Macie w tym wszystkim rację ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko nic z tego nie wynika, marnujcie czas na bycie idealistami, a od tego rzeczywistość się nie zmienia, w PL dalej
@Lonesome_road: Czyli jest dokładnie tak jak wspomniane było w poprzednich komentarzach. Czysta zawiść i tłumaczenie sobie własnych decyzji i wyszukiwanie wroga, na którego można przelać swoją frustrację.
W tym jest rzecz, że płaczącym w tym wypadku jesteś Ty i nie zmieni tego nic, choćbyś bardzo próbował odwrócić kota ogonem. No ale takie to już jest życie. „Sorki, żyjemy w Polsce, płaczem nic się nie zdziała”
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@avatarr: no skupię się i co z tego wyniknie? Jak pokrzyczę na mirko, że bank jest be to to coś zmieni? Pójdę na protest kredyciarzy z 5 osobami na krzyż i nagle banki się zmienią? Zagłosuję na inną partię, która może coś w tym temacie ruszy, ale jednocześnie zepsuje 10 innych rzeczy (patrzę na ciebie lewico)?

Sytuacja jest beznadziejna i jedyne co można zrobić to próbować okiwać bank refinansem, stałym %
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kobiaszu: jak możesz, spytaj się kuzyna w jakim banku, bo też się przymierzam,ale jeszcze się nie rozglądałem za konkretnym bankiem i warunkami.
@kobiaszu: w żadnym, bo banki (w tym NBP) przekonały ludzi, że niby zmienność oprocentowania na skonsumowanym kredycie to narzędzie do poprawy stanu gospodarki i pieniądza. Potem "eksperci" powtarzają taką bzdurę, że tak trzeba. A to jedynie narzędzie do utrzymania płynności finansowej banku niskim kosztem i utrzymania zysków na stałym poziomie niezależnie od bieżącego popytu na produkty kredytowe.
@Lonesome_road: Idziesz do sądu i/lub wspierasz osoby, które zastanawiają się nad pozwaniem banku. Wybierasz te osoby/partie, które poruszają kwestię równego traktowania obywateli w całej UE itd. itp.
@kobiaszu: Różnica jest taka, że Niemcy mają stabilną walutę EUR, którym zarządza EBC, a my mamy swojego Glapinho, który nigdy nie wiadomo co wymyśli, plus "mniejsze" waluty są bardziej podatne na wahania rynkowe i dlatego banki boją się udzielać kredytów że stałym oprocentowaniem.

A w Niemczech jest oprogramowanie 1,5 bo stopa referencyjna EBC wynosi -0,5%, podczas gdy u nas 6%. Więc w obu przypadkach kredyty hipoteczne są oprocentowane na ok. 2
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@pp93: pf, tylko to nie ja płaczę, że mi jest źle. Ja po prostu mam świadomość tego w jakim kraju żyję i staram się w miarę możliwości ustawić do wiatru. Kredyciarze nie są moim wrogiem, sam przecież nim jestem ( ) Powiedzenie komuś w twarz "#!$%@?łeś na własne życzenie, weź to na klatę" nie jest żadną zawiścią. To co pisałem wyżej, prawda boli i dlatego jest