Wpis z mikrobloga

@staryalejary11: no okej, a dlaczego ludzie nie braki ze stała rata? Ostatnio rozważaliśmy jakaś pożyczkę i były dwie opcje - z aktualna stopa i Ew zmianami, lub z gwarancja stałej stopy (ale było to np 1.5% przez cały okres spłaty)...
Dlaczego ludzie nie brali tego drugiego a teraz plaku plaku buuu bo mnie nie stać? To było pewne jak to ze sasin przepier%olil ponad 70mln na wybory które się nie odbyły
maks 5 lat


@GoracyStek: teraz już są chyba oferty ze stałym przez 7 lat oprocentowaniem. Ja w 2019 brałem ze stałym w ING bo była identyczna cenowo jak ta ze zmiennym, ale to było zaraz przed całym koronacyrkiem. Także mam jeszcze chwilę czasu żeby się przygotować na wyższe stopy procentowe, ale jeśli ktoś z miesiąca na miesiąc takie podwyżki dostaje, to po prostu ja #!$%@?.
@kubaa010: tak, droższe to bylo. Dziękuje wszystkim za wyjasnienie, nie wiedziałem ze na 5 lat... choć zdawało mi się ze chyba ostatnio PKO proponował stała s.procentowa bez okresu 5 lat... ¯\(ツ)
@kajak98: bo stałe są tylko na 5 lat, a potem jest waloryzacja kredytu, bo by zamienić stałe potrzeba jeszcze raz przejść procedurę zdolności kredytowej, bo stała stopa jest o 1/4 droższa od rat ze zmienną. Stała stopa tak naprawdę #!$%@? daje, płacisz znacznie więcej, żeby na 5 lat "mieć spokój". Ja brałem kredyt przed obniżeniem stóp, więc aktualnie tragedii nie ma. Wątpię, że poniosą stopy więcej niż 2,5%, bo to się