Wpis z mikrobloga

wydaje mi się, że każdy bank w pl oferuje stałą stopę na 5 lat a potem waloryzacja, także idz pan w chu z taką stałą stopą. Dodatkowo zwykle stała stopa ma większa marże, a przynajmniej tak było jak interesowałem się tematem.


@kubaa010: cudów nie ma, zdejmujesz z siebie ryzyko i przenosisz je na kogoś innego to ktoś musi zapłacić za to ryzyko
@kubaa010: Logiczne, że stała stopa ma większą marżę gdy prawdopodobieństwo wzrostu stóp jest większe niż spadku. Bank takie kredyty zabezpiecza na rynkach finansowych i koszt takiego kredytu wynika z oceny ryzyka przez rynek a nie jakiejś chciwości banków. Bankowi to zwisa czy będzie stała, zmienna, złotówka, frank czy cokolwiek innego. Gdybyśmy mieli euro to takie kredyty byłyby znacznie tańsze bo i ryzyko zmienności stopy na euro jest znacznie mniejsze niż na
@staryalejary11: ja nie współczuję, bo nawet jak ktoś kupił mieszkanie kilka lat temu to wtedy były dużo tańsze i ich nieruchomości mocno zyskały na wartości więc pewnie ci ludzie i tak nie będą aż tak stratni nawet jak rata pójdzie w górę. A jeśli ktoś wziął kredyt w ciągu ostatniego roku to wiedział przecież co się dzieje na świecie i w Polsce. Ja przez inflację też codziennie tracę pieniądze które trzymam
@Positano1

Więcej płaci też każda firma, nie tylko właściciele nieruchomości. Karty kredytowe, kredyty konsumpcyjne, wszystko poszło do góry. Wszyscy to odczujemy. Kilka lat temu ok, ale w ostatnim roku brano rekordowo dużo hipotek na rekordowo niskie stopy procentowe przy rekordowo wysokich cenach. Boom!
@pp93: To zależy od wysokości oprocentowania przy tym kredycie że stałą rata na 20 lat. Biorąc pod uwagę niestabilność polskiego systemu, to pewnie byłoby to z 7-8% minimum. Wątpię, żeby ktoś to brał, mając do wyboru 2.5-3% kredytu na zmiennej