Wpis z mikrobloga

Naprawdę nie wiem jak bardzo bezmyślnym trzeba być, by regularnie jeść z kuchenki mikrofalowej, która podgrzewa jedzenie w tak wysoce nienaturalny sposób- kuchenka taka nie przekazuje ciepła, ale "podgrzewa" falami radiowymi, które wywołują w jedzeniu drgania cząstek wody i przez to wytwarzanie ciepa. Do tego takie jedzenie jest o wiele gorsze w smaku niż podgrzane w normalnych urządeniach (wytwarzających ciepło i przekazujących je na jedzenie).
To musi być niezdrowe i szkodliwe, nawet jeśli teraz nie ma 100% dowodów, ale kiedyś to udowodnią.
Nigdy nie zamierzam kupić tego ustrojstwa. Pamiętam jak kiedyś za dzieciaka ojciec ładował telefon przy jabłkach, to go pogoniłem z tym telefonem do pokoju by nienapromieniowywał jedzenia telefonem, a co dopiero podgrzewać jedzenie falami radiowymi jeszcze.

#kuchnia #gotowanie #ciekawostki #zdrowie #nauka #agd #mieszkanie #dom #swiat #technologia
nowyjesttu - Naprawdę nie wiem jak bardzo bezmyślnym trzeba być, by regularnie jeść z...

źródło: comment_1637310053xkLD3hCOrGZynl4fttpXNt.jpg

Pobierz
  • 237
@staryhaliny: Nienaturalny czyli taki do którego człowiek nie jest naturalnie przystosowany i nie robił tego przez ostatnie tysiące, dziesiątki tysięcy lat wystarczająco często, by ewelucja zdążyła do tego go przystosować. Nie słyszałem, by ludzie od tysięcy lat sobie jedzenie falami radiowymi podrzewali...
Wszystko występuje w naturze. Mieszkanie pod wodą też jest nienaturalne, chociaż sama woda jest naturalna. Słońce jest naturalne, ale używanie go do opalania w bardzo dużym stopniu, przez białego