Wpis z mikrobloga

Naprawdę nie wiem jak bardzo bezmyślnym trzeba być, by regularnie jeść z kuchenki mikrofalowej, która podgrzewa jedzenie w tak wysoce nienaturalny sposób- kuchenka taka nie przekazuje ciepła, ale "podgrzewa" falami radiowymi, które wywołują w jedzeniu drgania cząstek wody i przez to wytwarzanie ciepa. Do tego takie jedzenie jest o wiele gorsze w smaku niż podgrzane w normalnych urządeniach (wytwarzających ciepło i przekazujących je na jedzenie).
To musi być niezdrowe i szkodliwe, nawet jeśli teraz nie ma 100% dowodów, ale kiedyś to udowodnią.
Nigdy nie zamierzam kupić tego ustrojstwa. Pamiętam jak kiedyś za dzieciaka ojciec ładował telefon przy jabłkach, to go pogoniłem z tym telefonem do pokoju by nienapromieniowywał jedzenia telefonem, a co dopiero podgrzewać jedzenie falami radiowymi jeszcze.

#kuchnia #gotowanie #ciekawostki #zdrowie #nauka #agd #mieszkanie #dom #swiat #technologia
nowyjesttu - Naprawdę nie wiem jak bardzo bezmyślnym trzeba być, by regularnie jeść z...

źródło: comment_1637310053xkLD3hCOrGZynl4fttpXNt.jpg

Pobierz
  • 237
@stefan_pmp: To prawda, są z Ameryki Południowej, dlatego lepiej jeść brukiew, tylko bym wprowadził dla ziemiaków trochę łagodniejsze traktowanie, bo rosną bez szklarni w Europie, gdyż pochodzą z zimnych, górskich terenów, gdzie klimat jest podobny do tego w Europie.
Dlatego np. namawianie białego człowieka do jedzenia bananów czy picia kawy jest dla mnie bzdurą, to występuje w naturze, ale nie jest naturalne dla białego człowieka i tyle.


@nowyjesttu:

Dobra. Teraz to już wiem że na pewno trolujesz.
które wywołują w jedzeniu drgania cząstek wody i przez to wytwarzanie ciepa.


@nowyjesttu: A wiesz, że ciepło powstaje właśnie poprzez ruch cząstek w ciele?
To samo jak palisz wunglem w kominku i to samo zachodzi jak smażysz schabowego na patelni i to samo dzieje się w mikrofali, z tym wyjątkiem, że w mikrofali nie powstają dodatkowe, rakotwórcze związki.
Myslę, że to logiczne co piszę.


@nowyjesttu: no nie, nie jest logiczne. Błąd poznawczy jest już na samym początku.

Piszesz:

kuchenka taka nie przekazuje ciepła, ale "podgrzewa" falami radiowymi, które wywołują w jedzeniu drgania cząstek wody i przez to wytwarzanie ciepa


Otóż każde ciepło to nic innego jak drganie cząsteczek, zaś przekazywanie każdego rodzaju ciepła odbywa się poprzez promieniowanie właśnie.
Jeśli postawisz garnek z wodą na gazie, to płomień poprzez promieniowanie
@loczyn: Ale człowiek podgrzewając jedzenie na ognisku odbierał ciepło od ogniska i to jest naturalne, a przekaz w mikrofalówce jest inny, nie ma emisji ciepła i to jest bardzo nienaturalne i zapewne udowodnią, że szkodliwe za jakić czas.
@loczyn: Zresztą samo podgrzewanie jedzenia jest już dość nienaturalnym procesem, ale jest to znacznie mniej nienaturalne niż mikrofalówka. Oczywiście, robimy mnóstwo nienaturalnych rzeczy codziennie, nasze ubrania, pozycja siedząca, sztuczne przedmioty itd., ale chodzi o to by usuwać takie rzeczy, które naprawdę niewiele dają (jeśli cokolwiek), a są nienaturalne. Siedzenie przed kompem też jest nienaturalne, ale daje więcej korzyści niż mikrofalówka, którą lepiej zastąpić piekarnikiem.
@nowyjesttu: Tzn. problemem są tak naprawdę dwie rzeczy - niestabilność molekularna (duże wibracje mogą niszczyć cząsteczki, degradując jedzenie) oraz niedogotowanie np. mięsa - chodzi głównie o czas - smażąc spędzasz ok 20 minut z ciepłem, w mikrofali ok 2 minuty.