Wpis z mikrobloga

Naprawdę nie wiem jak bardzo bezmyślnym trzeba być, by regularnie jeść z kuchenki mikrofalowej, która podgrzewa jedzenie w tak wysoce nienaturalny sposób- kuchenka taka nie przekazuje ciepła, ale "podgrzewa" falami radiowymi, które wywołują w jedzeniu drgania cząstek wody i przez to wytwarzanie ciepa. Do tego takie jedzenie jest o wiele gorsze w smaku niż podgrzane w normalnych urządeniach (wytwarzających ciepło i przekazujących je na jedzenie).
To musi być niezdrowe i szkodliwe, nawet jeśli teraz nie ma 100% dowodów, ale kiedyś to udowodnią.
Nigdy nie zamierzam kupić tego ustrojstwa. Pamiętam jak kiedyś za dzieciaka ojciec ładował telefon przy jabłkach, to go pogoniłem z tym telefonem do pokoju by nienapromieniowywał jedzenia telefonem, a co dopiero podgrzewać jedzenie falami radiowymi jeszcze.

#kuchnia #gotowanie #ciekawostki #zdrowie #nauka #agd #mieszkanie #dom #swiat #technologia
Pobierz nowyjesttu - Naprawdę nie wiem jak bardzo bezmyślnym trzeba być, by regularnie jeść z...
źródło: comment_1637310053xkLD3hCOrGZynl4fttpXNt.jpg
  • 237
@tylkostrimi: Naturalne nie jest to co występuje w naturze, bo tak naprawdę w naturze wystepuje wszystko- też plastik i komputer (stworzył go człowiek, będący częscią natury), ale naturalne jest to do czego człowiek jest przystosowany od tysięcy lat ewolucji. Niektórzy chyba tego nie potrafią zrozumieć. Dlatego np. namawianie białego człowieka do jedzenia bananów czy picia kawy jest dla mnie bzdurą, to występuje w naturze, ale nie jest naturalne dla białego człowieka
@Koloses a jak myślisz co robi zmiana pokrętła z 1000W na np 500W? Zmienia jedynie czas kiedy magnetron jest załączany i wyłączany nie reguluje faktycznej mocy grzania ona jest zawsze na 1000W.
Xddd a promieniowania kosmicznego sie nie boisz? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) co do smaku sie zgodze, ale za glupoty o falach to sie minus nalezy
@baku14: Zapytam znowu: No i co z tego? Chodzi o rozłożenie mocy w czasie. Jest różnica między waleniem 1000W przez minutę a waleniem 1000W przez minutę z przerwą co sekundę. Dlatego mikrofale mają tryby do rozmrażania itd. Z resztą ustaw sobie coś zamrożonego na kość na tryb "1000W" i patrz jak rozsadza mikrofalę od środka. To w jaki sposób jest ta moc "uśredniona" dla efektu docelowego tutaj nie ma żadnego znaczenia
@stefan_pmp: Widzę, że większość ma problem ze zrozumiemien co jest naturalne. Ok, można to rozdzielać na to co występuje w przyrodzie i co człowiek stworzył, ale to nie wystarczy. Malina i ananas- obydwa produkty są naturalne pod tym względem, ale jedzenie maliny jest dla białego człowieka naturalne (bo wystepuje w Europie i jadł to od tysięcy lat), natomiast jedzenie ananasa nie jest naturalne dla białego człowieka z Europy, bo nie wystepuje