Wpis z mikrobloga

Cześć. Zapraszam stałych widzów do mojego nowego filmu. Na drodze ekspresowej S11 prawie codziennie szczególnie po południu kierowcy gdy dojeżdżają do węzła drogowego Poznań Dąbrówka jadą pasem awaryjnym a nie prawym. Co sądzicie o tej sytuacji ? https://www.wykop.pl/link/6350197/nietypowa-sytuacja-na-drodze-ekspresowej/

@wsinogaszszlaja, @soadfan, @Plutonium, @v-tec, @R2D2_z_Sosnowca, @size, @koszyn, @SzubiDubiDu, @arcypatelniagrozy, @jarezz, @ksab, @Kasiolek, @sztuczny_inteligent, @czarlipe, @valencianista, @sylwester-stallone, @werfogd, @wykoprock, @kibellos, @Itun, @producent_smogu, @ZlodziejBilonownic, @KurczakPozogi, @Nihad_Kantic, @rkadjar, @Ozero, @0macias0, @p98, @wazowskimike, @mozzq, @emdey, @FreszuJestem, @Voobo, @PepeXD, @krystian9330, @tVoreQ, @holpaw, @marek_antoniusz, @gileski, @paqw, @sipcabej, @thomansinho, @szele, @PaprykarzXL, @Jastett, @xolur, @JcL, @rybak_fischermann, @Gorzki_stulejarz, @NoNameNoIdeaNoLife, @Arhfanrum, @michakasta, @Bednarek, @sheep_happens, @galmok, pravs, @f749348, @jaworiano, @Tino, @KrupnikPL, @SlepyKotekBezNerki, @konradbebenek, @Fighting_Irish, @kubex_to_ja, @matka_boska_w_klapie, @Ezi, @ryj23, @Peyer, ZycieToMem, Jachoslaw, wiesiek84, NadiaBelgium, piwoszneofita, andrzej194, konrad0, daloma, bn1776, @Spajkuss, @no_doctor_needed, @Tagnk, @lockers, @Niesmialo_jezdze_tarpanem, @peradon, @KAROO, @b2_spirit, @PanTroglodytes, @BeziR9FuryX, @elemenTH, @Dziedziel, @dawidz1, @thesc, @pietk4, @hubi_st, @burbon_z_pieczarek, @kryzju, @dobrymuzin, @salet, @ZebrowatyJG, @tomex1909, @Intelekt, @Joxek, @Kmako, @Cobra01984, @6182, @Qdeu, @Kaelthas, @Wujek_Mosze, @maciejc, @nigdypoalko92, @jgruszka93, @repulsive, @Zawadson, @szalony_jozef, @johni4k, @marek361, @tolstyy00, @dasistfubar, @Kotlet-Schabowy, @gipson_90, @cargt3 @size #autostradypolska
  • 34
@Rusonaldo: ciekawy wątek. Polskie drogi naszprycowane są takim "niepisanym prawem", które kierowcy sami tworzą. Niby podyktowane jest to dobrymi intencjami, ale w ogólności wydaje mi się to bardzo niebezpieczne. Po pierwsze - nie wszyscy znają to "lepsze" prawo więc jedni się do tego stosują, a inni nie (co widać na Twoim filmie), a po drugie (moim zdaniem ważniejsze) - nie każdy jest na tyle kompetentny, by samemu ustalać zasady na drodze,
I tu mój ulubiony przykład: auta na drogach krajowych zjeżdżające na pobocze, żeby ułatwić innym wyprzedzenie siebie. Niby pozwala to na wyprzedzenie nawet, gdy z przeciwka coś jedzie, ale co jeśli za chwilę na tym poboczu znajdzie się rowerzysta?


@size: no dlatego akurat zjeżdżanie przy wyprzedzaniu to #!$%@? pomysł, często są to krajówki i właśnie ktoś jedzie rowerem albo nawet idzie i może dojść do mega niebezpiecznej sytuacji. Tu na takim
auta na drogach krajowych zjeżdżające na pobocze, żeby ułatwić innym wyprzedzenie siebie. Niby pozwala to na wyprzedzenie nawet, gdy z przeciwka coś jedzie, ale co jeśli za chwilę na tym poboczu znajdzie się rowerzysta? Ten "uprzejmy" pan wróci na swój pas i przerwie komuś "bezpieczny" manewr? Niestety na drodze wielu (ja wolę nawet uważać, że większość) kierowców ma bardzo małą wyobraźnię i staram się nie korzystać z takich "społecznościowych" ułatwień.


@size:
@PepeXD: I o to chodzi, prawo jest dla wszystkich takie samo.
Nie ma takiego czegoś, jak lokalne przepisy, bo potem jest sytuacja jak na filmie.
Ale p0laczki wiedzą lepiej chrum, chrum xD
W Niemczech przecież wrzuca się światła awaryjne jak się stoi jako ostatni w korku.
Niby nielegalne, ale już lepsze niż to co Polacy wymyślają.
W Niemczech przecież wrzuca się światła awaryjne jak się stoi jako ostatni w korku.

Niby nielegalne, ale już lepsze niż to co Polacy wymyślają.


@GrafikaUltraHaDe: no to się zdecyduj czy stosujemy się do prawa czy nie ( ͡º ͜ʖ͡º) Niemcy mogą łamać migając a jak Polak będzie migał to zaraz, że p0laczek chrum chrum. Albo łamiesz przepisy albo nie łamiesz, nie ważne czy miganie, stanie na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@size: ja często pomagam wyprzedzającemu i zjeżdżam na pobocze przy przerywanej linii, ale tylko w dzień i super widoczności. Uważam, że tyle wystarczy, by dla wszystkich uczestników było bezpiecznie.
sposób zgodnie z prawem na prawym pasie i liczyć że nikt z tyłu mnie nie zabije


@msichal: i tak bys musiał tak zrobic bez względu na to czy kiero2cy zaczeli ustawiac sie na pasie awaryjnym czy akurat dla ciebie braklo by moejsca na pasie wyjazdowym
@Rusonaldo: Nic nowego, cały czas taką sytuację można zaobserwować na S1 przy zjeździe na strefę ekonomiczną w Sosnowcu ok 6 rano. Tak samo, również na S1, dojeżdżając do A4 od strony północnej. Do tego A4 w Krakowie przy zjeździe na Zakopiankę.

Aktualnie chyba nie ma gorszego węzła jak S1/A4. Codziennie od 7 korek na kilka kilometrów na S1 w obu kierunkach i A4 w stronę Katowic. Najlepsze, że nic się kuźwa