Wpis z mikrobloga

@Ketonowy: 40k przesadzone, ale zarobki szybują ostro. Kumpel w porównaniu do czasów przed covidem zarabia 50% więcej. Fakturka na 35k co miesiąc. Ja zazdroszczę, ale staram się gonić ze skromnym +30% od półtora roku, chociaż do 30k to nie dobijam jeszcze. Przez to, że tyle zarabia już rzuca w rozmowach z rekruterami stawkami pod 50k i nie są oszołomieni, więc widać się kręci. Nie zdziwię się jak zaraz zmieni. Ale fakt,
@Ketonowy: Wiadomo, że 40k to nie jest normalna i autor buja w obłokach, ale fakt faktem, że od początku covida, który spodowował pewną globalizację rynku zarobki poszybowały mocno. O ile 2 lata temu, oferty 20-25k netto B2B były pojedyncze, o tyle teraz są ich dziesiątki, co bardziej obrotny mid 3-4 lata doświadczenia spokojnie jest w stanie te kwoty dostać i być tym magicznym #programista15k na ręke. A dla kogoś z naprawdę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
co bardziej obrotny mid 3-4 lata doświadczenia spokojnie jest w stanie te kwoty dostać i być tym magicznym #programista15k na ręke

@zapp12345: z tym to chyba trochę popłynąłeś. Fakt, stawki skoczyły, fakt, ogłoszeń 25k+ zrobił się wysyp, ale coś nie chce mi się wierzyć ze tyle dostanie 3-letni mid
@Marmite Nie popłynąłem, taka jest rzeczywistość. Słowo klucz: obrotny, z wiedzą, nie pierwszy z brzegu. Ale tak, w te oferty 20-25k netto b2b taka osoba jest w stanie się wstrzelić.

Wiadomo, statystycznie to będzie pewnie kilka procent najlepszych, ale obecnie kilka procent to nie jest kilka osób, a spora rzesza ludzi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zapp12345: w IT przecież sama wiedza to nie wszystko. Liczy się też, a może nawet przede wszystkim, z iloma rzeczami pracowałeś, z jakimi narzędziami, na ilu różnych projektach zjadłeś zęby, jakie role pełniłeś w zespołach, to wszystko składa się na ogólne "doświadczenie". A wiadomo ze mid z 3 latami stażu, choćby wykuł na blachę wszystko, nie będzie mieć aż tak imponującego komercyjnego doświadczenia.

Nie wiem, no ja bym tyle nie dał
@Marmite Ależ ja sie zgadzam z tym co piszesz. Po prostu z pierwszej ręki relacjonuje jak jest. Sam jestem zdziwiony jak to przyspieszyło i jaką kasę można wyciągnąć ze stosunkowo niewielkim doświadczeniem.

Z drugiej jednak strony: znalezienie pracownika, który ma łeb na karku wcale nie jest takie proste - rynek jest zalany osobami miernymi. Dlatego jeśli ktoś nawet nie ma bardzo długiego doświadczenia, ale widać, że jest inteligentny, chętny do nauki i
@Ketonowy: Tytuł: zarobki w IT 40 tys.
Pierwsze zdanie eksperta: Mityczne #programista15k trzeba dziś podciągnąć bardziej w kierunku 30 tysięcy złotych miesięcznie.
Drugie zdanie eksperta: Dla przykładu, z naszego ostatniego raportu Specjaliści IT w Europie Środkowo-Wschodniej wynika, że w Czechach powyżej 16 tysięcy zł zarabia ponad 17 proc. specjalistów IT, na Ukrainie – 14 proc

Czyli nie 40 tylko "w kierunku 30", czyli w sumie 16 tysięcy, ale tylko dla 15%