Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adam163264_: Luz, chciałbym tylko uniknąć noszenia ciężkiej paczki przez kuriera kiedy przez pół godziny nie będzie mnie w domu. Szkoda jego wysiłku, najwyżej napiszę mu SMS-a, że nie będzie mnie w domu między 10:30 a 11:00, pewnie akurat wtedy przyjedzie( ͡ ͜ʖ ͡)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@PanBulibu: u większości przewoźników można dopłacić za usługę dostarczenia o konkretnej godzinie lub w przedziale godzinowym (np. między 10 a 12). Standardowo kurier ma calu dzień na dostarczenie, jeśli chcesz żeby był o konkretnej porze to dopłać do usługi, jeśli cie nie stać to czekaj cały dzień. Takie proste, a ludzie nadal nie potrafią korzystać z możliwości jakie mają i tylko wieczne "daj". Jak kurier bierze 50 pączek do rozwiezienia to
@Radiativ: Wciąż nie czujesz tego, że ja nie #!$%@? się do kuriera tylko chcę mu oszczędzić ew. wysiłku. Gość będzie musiał zaparkować co najmniej 200 metrów od mojego domu i stamtąd będzie targał dwie paczki ważące ponad 30kg. Biorąc pod uwagę, że (jak sam wspominasz) ma dużo paczek - byłoby chamstwem żeby targał ją do mnie na darmo w krótkim oknie czasowym kiedy akurat nie będzie mnie w domu.

Pytałem nadawcę
@feber: @Wamil997: trochę tak, ale bardziej jednak #!$%@?, panowie ( ͡° ͜ʖ ͡°) "Mniej więcej" kurier jak najbardziej potrafi określić przedział godzinowy, w którym będzie w danej okolicy i piszę to na podst. lat doświadczeń z kierowcami wszelakich firm kurierskich/przewozowych.
No, chyba że to świeżak na rejonie.
Inna sprawa, że mógł nie mieć czasu i głowy na obliczanie (chęci pomijam).
tak zaplanować trasę xD normalnie rozpisujesz sobie na kartce i wyliczasz minuty bo Ty nie możesz poczekać na kuriera


@zielonka22: kurierzy zazwyczaj poruszają się stałą trasą, aby zoptymalizować zużycie paliwa i obskoczyć najważniejsze punkty, jak np. firmy czy przesyłki, które mają zostać doręczone do konkretnej godziny. Duża część kurierów jest w danych miejscach o podobnych porach.
Ja nie mówię, że ma mi co do minuty podać, kiedy będzie, ale wystarczy dwugodzinne okno czasowe.

W normalnych firmach tak jest, ale cóż...


@Gandezz: Co Ty myślisz że kurier z paczkami tylko jeździ i nie ma innych obowiązków że może sobie zaplanowac coś xd. Ja #!$%@? no debile
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@r5678: chciał bym, ale Ikea zamknięta sobie wyobraź, tych gabarytów możliwa tylko dostawa.

Co Ty myślisz że kurier z paczkami tylko jeździ i nie ma innych obowiązków że może sobie zaplanowac coś xd. Ja #!$%@? ludzie.. no debile


Następny debil. Nie pracowałeś chyba nigdy w normalnej firmie kurierskiej, w której się planuje widełki 2/3h, a przy takich gabarytach to już tym bardziej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r5678: @Fighting_Irish: no właśnie że pracowałem (na gabarytach właśnie) i tam jakoś normalnie widełki były ustalone, był planista który to robił, a rano ewentualne poprawki się omawiało, ale widzę że wy w jakiś Januszexach robiliście xD
@Gandezz: ale to chyba można wybrać droższa opcje dostawy na konkretną godzinę. Ja też np wpisałem w komentarzu w Ikea do zamówienia żeby dali znać 2h wcześniej to zadzwonil Vitali ze budziet za 5 minut
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@phoez: wg. Ikei można było wybrać godzinę, ale po zaznaczeniu dnia przeszło na "dziękujemy za zamówienie kurier przyjedzie między 8-20 #!$%@? Ci w pupala".

PS. Opcja dostawy najdroższa, bo też z wniesieniem.
@PanBulibu: wierzysz że przytarga 2x30kg zanim się upewni, że jesteś w domu? będzie pod blokiem to zadzwoni i zaprosi do auta po paczki XD a jak nie odbierzesz telefonu to nawet się sekundy nie zastanowi tylko podjedzie pod następny adres.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Wamil997: co xD

Chłopie, wystarczy zaplanować trasę xD

Ja nie mówię, że ma mi co do minuty podać, kiedy będzie, ale wystarczy dwugodzinne okno czasowe.

W normalnych firmach tak jest, ale cóż...

@Gandezz: Nie da się zaplanować trasy jak trzeba tracić 2h dziennie na pisanie smsków z setką klientów i pytanie kiedy raczą odebrać swoje gówno xDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanBulibu: a co za różnica jka by napisał 'nie wiem'? W takim i takim wypadku dalej byś nie znał nawet przybliżone godziny ( ͡° ʖ̯ ͡°)