Wpis z mikrobloga

@perfumowyswir

chyba taka trochę klasyka :)

nie to żeby wszyscy lokatorzy byli oszustami, ale jeśli już się jakiś zdarzy to działa zawsze w ten sam sposób - nie płacę i nic mi nie zrobicie bo państwo staje po stronie pokrzywdzonego czyli złodzieja, bo byłby pokrzywdzony gdyby nie miał gdzie mieszkać, a zaległe płatności może w każdej chwili uregulować ;)

są na to sposoby, ale to trzeba być zaprawionym w bojach landlordem żeby
@del855: @perfumowyswir jest od niedawna jeszcze taki twór w polskim prawie jak "najem instytucjonalny". Warunkiem jest że mieszkanie trzeba wynająć jako firma ale w sumie nie powoduje to zwiekszenia opodatkowania (ciagle ryczałt + vat zwolniony jesli wynajem na uzytek mieszkaniowy). W takim przypadku, mozna eksmitowac na bruk jeśli najemca nie płaci.

Minusem jest koniecznosc posiadania firmy, ale część ludzi i tak siedzi na JDG więc powinno się wtedy udać. Ja na
ajem okazjonalny ale to MY wskazujemy miejsce wyprowadzki


@del855: jak sobie to wyobrazasz? :D że ktoś z twoich znajomych podpisze taki papier dla obcych ludzi ktorzy beda wynajmowac od Ciebie?

Przepisanie licznika prądu nic nie zmieni, jak wciaz czynszu administracyjnego (w ktorym czesto jest woda i ogrzewanie) nie przepiszesz.

tyle wymagań do najemcy, ale jak ja napisałem kiedyś że weryfikujemy zatrudnienie i KRD/BIG najemcy to było wiadro pomyj na mnie zrzucone
@perfumowyswir: ja #!$%@? co za miękkie faje, po prostu dzwonią do firm od mediów i mówią że nie zamierzają dłużej płacić za media pod tym adresem i elo, niech se odłączają albo sami opłacają rachunki. Jak enea odłączy im prąd albo gazownia to co, będzie naruszenie miru domowego? lol. Raz nie zapłaciłem za prąd (myślałem że różowy zapłacił) to po dwóch miesiącach mi odłączyli i nie było dyskusji. Zresztą mówią że