Wpis z mikrobloga

@marcus1a: Wskazałem na oczywiste wady takich statystyk, ale rozumiem, że jak jakieś statystyki potwierdzają naciąganą tezę, to się brnie w to do końca.

W ogóle teza "katolickie wychowanie" brzmi zabawnie na portalu, gdzie mizoginia jest na porządku dziennym. Płodne Julki, madki, typowe p0lki - wszystko to ten efekt miłości bliźniego, nie? Ale już za dużo powiedziałem i stałem się typowym białorycerzem, beciakiem i cuckiem ( ͡° ͜ʖ ͡°
@marcus1a Holenderkę klepniesz w dupę to poleci pewnie na policję zgłosić gwałt czy tam napastowanie. W Polsce kobieta regularnie gwałcona przez własnego męża i zastraszana tym, że bez niego się nie utrzyma będzie udawać, że wszystko jest ok i wśród znajomych zachwalać męża


@BorowikSzlachetny: Rzuć wszystko co robisz i pisz do tej Agnecji Praw Podstawowych! Na pewno nie wpadli na to że różne zachowania w różnych krajach mogą być inaczej odbierane.
@marcus1a: jest sporo badań na temat zgłaszania przemocy wobec kobiet w Polsce. Katolickie wychowanie ma tutaj swoje za uszami. Kobieta ma być posłuszna, uległa, rozwód to grzech - co ludzie powiedzą, tak nie można itp itd. Wychowałem się w dzielnicy podmiejskiej, mieliśmy na ulicy kobietę którą mąż prał regularnie, tak by nie było widać, awantury, krzyki, ucieczki. nawet jak policja przyjechała to żona mówiła że nic nie było, mąż święty nic
@justice_league: W pewnym sensie, w niektórych okolicznościach jest to też wina kobiety, ponieważ daje się tak traktować, trwając w takim związku na siłę, nic z tym nie robiąc. Obecnie jest tysiące możliwości pomocy, łącznie z wyrzuceniem tego faceta z domu.

Mam taką jedną dalszą znajomą, która kilka razy ponoć dostała od męża, dodatkowo pojawiał się alkoholizm i różne inne historie. Najpierw był letarg, udawanie przed światem, że wszystko jest w porządku.
@BorowikSzlachetny: Bzdury piszecie. Gwałt to jest gwałt, fizyczna wymuszona penetracja. Żaden przypadek klepnięcia w pośladek w cywilizowanym europejskim kraju nie będzie zakwalifikowany jako gwałt. Wystarczy spojrzeć na rzetelne dane Eurostatu, a nie anonimowe infografiki w mediach społecznościowych.

https://appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui/show.do?dataset=crim_off_cat⟨=en

Polska jest jednym z bezpieczniejszych miejsc w Europie, właściwie pod każdym względem, napadów, morderstw, porwań dzieci, kradzieży, także molestowania seksualnego.

W niektórych krajach zachodnich uznawanych przez wielu jako wzór do naśladowania, liczba
@BorowikSzlachetny: > Polki boją się powiedzieć o tym, że są ofiarami przemocy, a ten jeszcze jest z tego dumny.

a masz jakieś źródło tej rewolucyjnej (oczywiście copy-paste'owanej z feministycznych środowisk) tezy- dlaczego akurat tylko w Polsce takie zaszczute są kobiety, mimo że nasza kultura i historia mówi coś wprost przeciwnego, czy po prostu..

https://www.youtube.com/watch?v=qDii69YCh_Q
Holenderkę klepniesz w dupę to poleci pewnie na policję zgłosić gwałt czy tam napastowanie. W Polsce kobieta regularnie gwałcona przez własnego męża i zastraszana tym, że bez niego się nie utrzyma będzie udawać, że wszystko jest ok i wśród znajomych zachwalać męża


@BorowikSzlachetny: Blagam was ludzie skończcie z tym #!$%@?. Ile razy faceci są molestowani przez kobiety i w ogóle się o tym nie mówi? W swoim życiu dwucyfrowa ilość razy