Wpis z mikrobloga

oczywiście że to nie jest prawdziwe z punktu widzenia religii ale z punktu widzenia wielu prostych osób jak najbardziej jest to realne.


@Mirrak: nie nie jest realne, nie wiem serio jak bardzo trzeba nie miec stycznosci ze sciana wschodnia zeby wygadywac takie bzdury zakrzywione przez lewicowa strone internetu
@Shatter: ja nie mówię, że w każdym. Ja tylko mówię, że w tych rodzinach w których to się dzieje - w 90% przypadków nie jest zgłaszane w PL bo reakcja jest podobna do twojej - że to coś śmiesznego, albo, że to zmyślona przemoc i problemów wcale nie ma. Tak jak piszę - jedna moja koleżanka prawie została uduszona przez swojego faceta, a to dziewczyna z dobrego domu, super dziewczyna, ogarnięta,
@Logytaze: no tak, za to w Bułgarii, na Litwie, Łotwie, w Rumunii. Tam społeczeństwa nie są konserwatywne, na wiochach panuje mentalność, jak w belgijskich miasteczkach i kobiety bardzo chętnie zgłaszają każdy przejaw przemocy xdd

A Komisja Europejska jest zbyt głupia, żeby w prowadzonych latami badaniach uwzględnić takie rzeczy, jak na przykład zgłaszalność przestępstw.

Patrz na tę mapkę całościowo.

Czemu jako naród mamy tak głęboko wepchniete do głowy, że żyjemy w jakimś
@marcus1a: przez 2 lata pracowałam jako psycholog w strukturach pomocy społecznej, między innymi realizując zadania związane z przeciwdzialniem przemocy domowej. Refleksje z tego okresu mam bardzo smutne.
System pomocy ofiarom, poziom edukacji osób tę pomoc realizujących jak i samej wiedzy społeczeństwa na temat tego, czym jest przemoc i jakie są jej uwarunkowania, jest zły.
Na porządku dziennym jest wtórna wiktymizacja, dotykająca zwłaszcza ofiary przemocy seksualnej i mężczyzn.
Na porządku dziennym jest
@YellowDogo Miłuj bliźniego jak siebie samego. Dodatkowo polsko-katolicki "kult kobiety" Maryi. Jest Bóg Ojciec, Syn Boży, Maryja, Jan Paweł II i może Duch Święty. Kobiety w Polsce mają wyjątkowy status. Wszystkie kobiety: matki, babcie itd
no cóż, nie masz żadnych dowodów na swoje słowa :v


@Mirrak: no to jak ty na swoje, tworzycie jakies fikcyjne sytuacje i wkrecacie ludziom ze TAK JEST BO SIE BOJA SASIADOW I KSIEDZA, po raz kolejny powtarzam nie masz zadnych doswiadczen z takim typowym Podlasiem i jak to wyglada w 2020 roku