Wpis z mikrobloga

  • 122
Na koniec listopada pojawi się u nas nowy lokator, więc trzeba było kupić wyprawkę dla Samoyeda.

Klatka kennelowa, żeby miał swój własny kąt (no i żeby można go było zamknąć jak trzeba będzie wyjść na zakupy). Do tego maty, zabawki, karma, i parę innych rzeczy. I jeszcze czekamy na barierki do wstawienia w drzwi, żeby nie wchodził tam gdzie nie powinien ;)

#psy #samoyed #dziendobry #wyprawka #pies
M_longer - Na koniec listopada pojawi się u nas nowy lokator, więc trzeba było kupić ...

źródło: comment_1605619781YhPY5VE3n71B5XaNXCaYnx.jpg

Pobierz
  • 312
  • Odpowiedz
@Ogniwo_Paliwowe: dziecko też można "chować" w klatce, będzie dobrze ułożone, nie będzie ryzyka że włoży palce do kontaktu, jak rodzice będą wychodzić to dziecko samo będzie wchodzic do klatki tak ładnie się nauczy, poza tym nic się dziecku nie stanie po to tylko 1h na czas wyjścia na zakupy, w czemu nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ethics: pies powinien spać 18h na dobę. Jak zostaje sam to i tak przez cały czas śpi. @M_longer: niepotrzebnie się chwaliłeś klatką, teraz czeka Cię tłumaczenie i w ogóle współczuję bo trzeba wszystkim tłumaczyć o co chodzi z klatką
  • Odpowiedz
@diszpetri: Kong z pasztetem to jest to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Żółty gumowy piesek z josery, którego otrzymaliśmy w wyprawce jest jedyną gumową zabawką (konga nie zaliczam do zabawek), który nie został zdemolowany i nawet nadal piszczy! Polecam :D

Jak pies trochę podrośnie to uprząż easy walk fajnie się sprawuje.
Nie wiem ilu to zwolenników i przeciwników easy walk, ale ja jestem zadowolony :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@ElenaGilbert: póki co to widzę że masz tylko pojęcie o wylewaniu frustracji, a nie pomaganiu psom z problemami separacyjnymi XD może i tobie by taka klatka pomogła ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@M_longer: Jeśli chodzi o jedzenie to jaka rasa? Psy z głęboką klatką piersiową, są bardziej narażone na skręt żołądka. Karmy suche (szczególnie te oparte na zbożu) mają tendencje do pęcznienia przez co jeszcze bardziej potęgują to ryzyko. Ja mam rocznego GSP i jedziemy na barfie od samego początku. Potrzebna jest duża zamrażarka - moj już prawie złapał wagę docelową i teraz przez miesiąc przechodzi przez 30kg mrożonego(rózne mieszanki mięsa/kości/podrobów) +
  • Odpowiedz
  • 0
@M_longer logika OP: mam zachciankę na #!$%@? bo ładny, co rasa żywiołowa potrzebująca ruchu i przestrzeni? E tam kupie klatkę i go zniewole. Po 2 latach trzymania w klatce sam bedzie do niej wchodzil bo nic innego nie zna. Przecież będę z nim wychodził 2 razy dziennie na trawnik przed blokiem. Ale nie za długo, tylko co spalenie papierosa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ElenaGilbert: a mojemu po wielu staraniach i miesiącach wreszcie pomogła dobrze wprowadzona klatka i serce się raduje jak patrzę przez kamerę, że sobie słodko śpi, a nie rzuca się po chacie w konwulsjach i próbuje sobie odgryźć ogon
  • Odpowiedz
@ethics: Sam mam w bloku 2 psy i tez maja takie klatki. Ja co prawda nie zamykam psów w nich nawet jak wychodzę do sklepu czy po cokolwiek innego ale takie klatki służą głównie po to żeby pies miał własne miejsce w mieszkaniu do odpoczynku. W moim przypadku w tych klatkach maja swoje legowiska,miski,gryzaki itd. I idąc Twoim tokiem myślenia rozumiem ze buda dla psa na dworze to tez jest
  • Odpowiedz
@M_longer: Bardzo ładna wyprawka. Powodzenia z psiakiem :D. Co do klatki, to wykombinujcie jakieś nakrycie żeby tylko drzwi były odsłonięte. Znacznie poprawia samopoczucie psa gdy chce sobie odpocząć.
  • Odpowiedz
@M_longer Sam barf to bardzo dobry model żywieniowy ale jeśli to Twój pierwszy pies to lepiej wprowadzić go z jakimś zoodietetykiem żeby ogarnąć podawanie alg, drożdży czy samego miesa.
Miszanie suchej karmy z mokrą nie jest zbyt dobrym pomysłem, jak już to lepiej samą mokrą karme.
Jakie suplementy chcesz podawać?
  • Odpowiedz
@m_longer: można psa nauczyć zostawać samemu w domu bez zamykania go w klatce, pies może mieć swoj azyl w domu którym nie będzie zamknięta klatka.... Dla własnej wygody będziecie go zamykać przy wyjściu na zakupy? Tak jak ktoś napisał wyżej lepiej kupcie pluszowego psa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz