Wpis z mikrobloga

Na koniec listopada pojawi się u nas nowy lokator, więc trzeba było kupić wyprawkę dla Samoyeda.

Klatka kennelowa, żeby miał swój własny kąt (no i żeby można go było zamknąć jak trzeba będzie wyjść na zakupy). Do tego maty, zabawki, karma, i parę innych rzeczy. I jeszcze czekamy na barierki do wstawienia w drzwi, żeby nie wchodził tam gdzie nie powinien ;)

#psy #samoyed #dziendobry #wyprawka #pies
M_longer - Na koniec listopada pojawi się u nas nowy lokator, więc trzeba było kupić ...

źródło: comment_1605619781YhPY5VE3n71B5XaNXCaYnx.jpg

Pobierz
  • 312
a was nie będzie przez pół dnia więc pies będzie codziennie przez pół dnia zamknięty. Nadal jest to zamykanie w klatce. Po to kupujesz psa aby go męczyć? Bo masz taką zachciankę na #!$%@??


@ethics: Oho, znafca życia się trafił :)
Różowa pracuje z domu, więc będzie przy nim ktoś cały czas. Problemem będzie raczej to, żeby BYŁ sam przez kilka godzin, bo nie można go przyzwyczaić do tego, że 24/7
@M_longer: nie rozumiem bagatelizowania tej wątpliwości z klatką, wg mnie również jest to przynajmniej kontrowersyjne, a swoją argumentacją nie przybliżyłeś nas do zrozumienia

Nie ma nic o tym, że są badania, że psy lubią być w takiej klatce (metr na metr?). Raczej jest o wygodzie Waszej i sąsiadów. Albo masz warunki, np. dom z ogrodem, albo nie bierzesz psa, jeszcze z hodowli.

@mietek_zul dziękuję za artykuł z argumentami. Część z nich
@gni: Bo wlasciwie uzyta klatka kennel pomaga w ułożeniu psa i pomaga utrzymać jego dobre zdrowie psychiczne. Posty ethics tez nic nie wnoszą bo sugerują jakoby pies miał tam siedzieć zamknięty całymi dniami gdzie autor wyraźnie opisuje że zamknięty będzie tam tylko na czas zakupów czyli maks 1-2 godziny, gdzie pewnie przed będzie na spacerze i będzie w tym czasie spał. Sam nie mam klatki ale też zamierzam kupić żeby wozić
@M_longer: jebnięty jesteś. Wyobraź Sobie, że kiedy idziesz do pracy to zamykasz dziecko w kabinie prysznicowej, aby nie popsuło nic w domu. Jak można zamykać psa w klatce w domu? To #!$%@? gorsze niż ZOO, bo w ZOO mają większe klatki. A zwierzęta i tak są wyprowadzane na pół dnia na wybieg. A u Ciebie, pół dnia w małej klatce, pół dnia w większej klatce, w pomiędzy tym 4 wyjścia po
@mietek_zul: może wyszła moja ignorancja tym komentarzem, nie wiem jak to jest wychodzić z domu na max. 1-2 godziny, muszę być bardziej otwarty na to, że nie wszyscy ludzie chodzą na spacery, zakupy, do kina, restauracji, na imprezy, szkolenia, do kościoła, do urzędu itd. na dłużej niż 1-2 godziny ;)

zupełnie na poważnie to nie wierzę, że to się ograniczy do tego zakresu, ale co mi tam
@M_longer: I ogólnie, widzę że nie miałeś psa, lub miałeś psa jebniętego. Zamknięcie psa w klatce przy wyjściu właścicieli to będzie karą dla psa. Wkrótce każde wyjście właścicieli będzie wtedy karą dla psa, a następnie każde oddalanie się właścicieli będzie powodowało ból psychiczny psa . Powodzenia, kiedy zostawisz psa samego na chwilę po takich doświadczeniach. Miałem w życiu 3 psy, psa się uczy aby nie niszczył, a nie #!$%@? zamyka. Może