Wpis z mikrobloga

Na koniec listopada pojawi się u nas nowy lokator, więc trzeba było kupić wyprawkę dla Samoyeda.

Klatka kennelowa, żeby miał swój własny kąt (no i żeby można go było zamknąć jak trzeba będzie wyjść na zakupy). Do tego maty, zabawki, karma, i parę innych rzeczy. I jeszcze czekamy na barierki do wstawienia w drzwi, żeby nie wchodził tam gdzie nie powinien ;)

#psy #samoyed #dziendobry #wyprawka #pies
Pobierz M_longer - Na koniec listopada pojawi się u nas nowy lokator, więc trzeba było kupić ...
źródło: comment_1605619781YhPY5VE3n71B5XaNXCaYnx.jpg
  • 312
@M_longer: Nie wiem ilu z tych znawców i przeciwników klatki ma cokolwiek wspólnego ze zwierzętami i behawiorem szeroko pojętym, ale absolutnie nie ma co dyskutować z tym, że to będzie jak w schronisku, albo inne podobne wizje końca świata dla psa.

Warunek konieczny dla oburzonych - trzeba ją umieć wprowadzić, to nie jest tak że na siłę się zamyka tam psa i czeka aż zdechnie z głodu.

Nie czytałem wszystkich wypowiedzi,
@Tonietakkkk: naprawdę pochwalasz trzymanie psa w metrowej klatce? Super mózg. Taki nie bardzo widoczny. Pies może mieć posłanie w domu, będzie bardziej szczęśliwy. Nie wolno trzymać w Polsce psa na łańcuchu, ale wolno go trzymać w klatce 1x1 metr.
@ethics: Co Ty #!$%@?іsz. Kupiliśmy psa siedział w klatce przez tydzień jak wychodziliśmy i spaliśmy. Pies był bezpieczny i my byliśmy spokojni o nią, teraz klatka nie ma drzwi, ale sunia lubi tam być. Chociaż na swieta zniknie i będzie tam choinka :)
@thepixel: Jak miałem psa lękowego, to kupiłem mu pluszowy domek z daszkiem. Jakoś wolał domek od kartonu lub klatki ( klatka wielka po świnkach morskich ) To ty ustalasz i dajesz swojemu psu miejsce azylu. A to że wybierzesz klatkę lub posłanie, zależne jest od Ciebie. Miałem owczarka, który miał stary fotel jako swoje posłanie. Nikt na nim nie siadał, a pies tam spał. I jak był stres z sylwestrem, to
@dlugi-gr: Uwierz mi próbowałem, posłanie, zamkniętą z 3 stron "budę", koc, klatkę, itp. Serio, to nie jest tak że psy się tam męczą (jeśli się to rozsądnie wprowadzi), traktują to jako swoje miejsce, szczególnie jeśli uda się to umieścić w ustronnym miejscu, a myślę że może Cię przekonać to, że pies sam tam wchodzi, szczególnie gdy jest zmęczony, przestraszony, etc. Gdyby było inaczej, to by zdecydowanie stamtąd uciekał - nie mam