Wpis z mikrobloga

Na koniec listopada pojawi się u nas nowy lokator, więc trzeba było kupić wyprawkę dla Samoyeda.

Klatka kennelowa, żeby miał swój własny kąt (no i żeby można go było zamknąć jak trzeba będzie wyjść na zakupy). Do tego maty, zabawki, karma, i parę innych rzeczy. I jeszcze czekamy na barierki do wstawienia w drzwi, żeby nie wchodził tam gdzie nie powinien ;)

#psy #samoyed #dziendobry #wyprawka #pies
M_longer - Na koniec listopada pojawi się u nas nowy lokator, więc trzeba było kupić ...

źródło: comment_1605619781YhPY5VE3n71B5XaNXCaYnx.jpg

Pobierz
  • 312
@M_longer: mam 6-miesiecznego samojeda w mieszkaniu w kamienicy, mieliśmy kojec, nie klatkę ale pierwsze 2 tygodnie mimo urlopu były ciężkie, szczególnie nocą. Na pewno poradziłbym Ci wzięcie hurtowej ilości podkładów, nie muszą być dedykowane, zwykłe 60x60 kosztują 60 zł za 100 szt (polecam firmę zarys - mega chłonne)

Smycz radzę dokupić 5m i taśmę, linki się skręcają jak głupie.
Gdybyś coś chciał jeszcze wiedzieć lub zapytać - wal śmiało.
Seraphiel - @M_longer: mam 6-miesiecznego samojeda w mieszkaniu w kamienicy, mieliśmy...

źródło: comment_1605626494Vp15faLZL0EcJs1vgAV8wH.jpg

Pobierz
@VanDahl: hej, od początku ja tu tylko pytam, nie mam psa, nie jestem specjalistą ani nie mam aspiracji takich :)

@pollyanna: właśnie to trzymanie na łańcuchu jest dobrym przykładem, bo jak gdzieś widzę psa na łańcuchu to reaguję tak samo jak na te klatki, ale rozumiem, że psom jest dobrze w tych klatach i się głupio zapytałem

@ArchDelux: nawet w tej krótkiej rozmowie padają takie przykłady, więc chyba jednak
@gni: ja miałem taką klatę tylko raz i to przy psie, który był po jakichś traumatycznych przejściach i musiał nauczyć się zostawać w domu no i tylko w tym celu się pojawiła. Klatkę miał oczywiście wielką, o wiele większą od niego. Po jakichś 2 tygodniach, jak przyzwyczaił się zostawać sam i nie #!$%@?ł drzwi/nie ujadał, to klatka stała otwarta i spał tam jak miał chęć, a jak nie, to spał gdzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 51
@M_longer: Widać, że ludzie luja się znają tutaj. Takie klatki to norma dla szczeniaków, które nie wiedzą co mogą, a co nie. To nie jest tylko dla dobra domu, ale także psa, który może zjeść coś czego nie powinien albo pogryźć kable. Tego używa się tylko przez max rok, a potem można normalnie psa samego zostawiać w domu i nic nie zrobi. Ludzie pytają Cię czy byś dziecko tak zamknął, ale
@Twinkle póki co jest ten, to będzie samiec, a z tego co widziałem na zdjęciu jego ojciec do małych nie należał. Zobaczymy jak się sprawdzi ta klatka i czy w ogóle będzie potrzebna jak dorośnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@M_longer: Imo jak młode się przyzwyczajają do kennela to już im zostaje. Nie mam pojęcia, bo mam o wiele mniejszego psa i ma kennel materiałowy, sprawiony dopiero w wieku lat 9.
@pollyanna: duzoooooo cierpliwości, samoyedy są rasą upartą, ale inteligentną. Z nauką czystości jest trudno w moim przypadku, ponieważ mały zaraz po odbiorze nabawił się zapalenia pęcherza. Od pierwszych dni, uczyć reakcji na imię oraz komendy do mnie. Tak samo uczyć od pierwszych dni że pies zostaje sam, na początku na chwile, kilka minut. Zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia lęku separacyjnego. A inne to zabawa i kochać maluszka ( ʖ̯
@M_longer: czemu nie barf? U mnie kot od nowości na tym jedzie i jest super. Wychodzi o wiele taniej i na ten moment wszystkie wyniki kontrolne są w pyte.


@raven4444 kupiłem dzisiaj książkę poleconą przez jednego Mirka, może rzeczywiście będzie barf :)