Wpis z mikrobloga

Widzę, że co jakiś czas ktoś się pyta o radio Android z #aliexpress dedykowane do #bmw #e46
Mam już jakiś czas to radio i jeżeli ktoś się zastanawia nad zakupem to z czystym sumieniem mogę polecić.
Radio wygląda jak fabryczne radio, nie odbiega od całości. Ja zakupiłem wersję z kamerą cofania oraz rejestratorem jazdy. Kamera cofania włącza się automatycznie po wrzuceniu biegu wstecznego. Jeżeli chodzi o rejestrator jazdy to zamiast wbudowanego recordera zainstalowałem apkę dailyroads i moim zdaniem jakość nagrywania jest lepsza. Dodatkowo zainstalowałem sobie yanosika. Po odpaleniu auta, radio włącza się około 20 sekund. Przez pierwsze 2 minuty lepiej nic nie grzebać w menu bo zamula, ale po chwili jest już ok. Po włączeniu automatycznie startuje rejestrator oraz yanosik. Modem USB z kartą freemium którą zamawiamy za 5zł działa bardzo dobrze, również łączy się automatycznie. Ogólnie radio robi wrażenie, teledyski, youtube wszystko to działa bez przycinania. Jakość dźwięku nie odbiega od seryjnego CD Business które miałem.

Podaję link do aukcji z której ja zamawiałem tutyj
Przesyłka szła kilka dni
oazaSpokoju - Widzę, że co jakiś czas ktoś się pyta o radio Android z #aliexpress ded...

źródło: comment_d8ApYvvDZBXbRFqUPbDWdnRPNBJgDlE8.jpg

Pobierz
  • 69
@reborn: @loginek0: Montaż można samemu wykonać, są instrukcje na youtube. nie jest to trudne ale dość czasochłonne. Wiadomo, spinki, poprowadzenie kabli itd. u mnie większość prac wykonał gość co grzebie w radiach. Sama instalacja to plug &play, kostka jest przygotowana do tej od BMW. Ja panelu od klimy nie kupowałem, wsadziłem ten panel w miejsce schowka- tak jak widać na zdjęciu. Ogolnie to wtedy dolar stał drożej, nieco ponad 1000
@oazaSpokoju: pamiętasz ile wtedy miałeś na deklaracji wpisane (wartość zapisana przez chińczyka) ? Jestem ciekaw, bo ja niedawno też zamawiałem podobne radio do e50 (trochę drożej, bo coś około 300$) no i że wpadł Vat to ok, chociaż liczyłem, że policzą z deklaracji, gdzie było 150$ wpisane, ale dodatkowo płaciłem również cło (,)
@oazaSpokoju: Dziękuję. Jak wygląda sprawa z przyciskami na kierownicy? Da się je dowolnie konfigurować? Na kierownicy sportowej jest przycisk R/T i tzw. buźka do wybierania głosowego. Da się ich używać, czy są nieaktywne?
@xer78: @mr18: @oazaSpokoju: @Storczycki: Wtrące swoje 3 grosze, bo też mam taki sprzęt i trochę się orientuje w temacie. Ogólnie przeorałem praktycznie cały soft tego radia. Producentem tych stacji jest chińska firma Microntek. Dystrybutorów jest co najmniej kilku - Xtrons, Eonon, Joying, HotAudio. Wszystko to chińskie firmy, ale niektóre z nich mają zarejestrowaną działalność w Europie (głównie UK). Tak na prawdę nie ma znaczenia, od której firmy kupicie
@reborn: Panel klimy, jeśli masz taki jak na zdjęciu wchodzi bez problemu albo w miejsce pod radiem 1 DIN albo wlasnie pod schowkiem. A jak chodzi o koszt, to takie panele widywałem do max 100 zl, nawet za 15 wyrwiesz ale pewnie cos nie śmiga.
@f1x_pl: Zajebiste info. Właśnie noszę się z zakupem takiego chinola do swojej E39 (Bussiness CD). Chciałem poczekać, aż jednostki z Andkiem 6.0 będą bardziej popularne, żeby uzyskać jakieś info o użytkowaniu a tu teraz wychodzą już z Andkiem 7.0 i dalej nie wiem co robić (,). Skąd najlepiej wyrwać jednostkę PX5 z minimalnym cłem, albo na terenie EU ?