Wpis z mikrobloga

Widzę, że co jakiś czas ktoś się pyta o radio Android z #aliexpress dedykowane do #bmw #e46
Mam już jakiś czas to radio i jeżeli ktoś się zastanawia nad zakupem to z czystym sumieniem mogę polecić.
Radio wygląda jak fabryczne radio, nie odbiega od całości. Ja zakupiłem wersję z kamerą cofania oraz rejestratorem jazdy. Kamera cofania włącza się automatycznie po wrzuceniu biegu wstecznego. Jeżeli chodzi o rejestrator jazdy to zamiast wbudowanego recordera zainstalowałem apkę dailyroads i moim zdaniem jakość nagrywania jest lepsza. Dodatkowo zainstalowałem sobie yanosika. Po odpaleniu auta, radio włącza się około 20 sekund. Przez pierwsze 2 minuty lepiej nic nie grzebać w menu bo zamula, ale po chwili jest już ok. Po włączeniu automatycznie startuje rejestrator oraz yanosik. Modem USB z kartą freemium którą zamawiamy za 5zł działa bardzo dobrze, również łączy się automatycznie. Ogólnie radio robi wrażenie, teledyski, youtube wszystko to działa bez przycinania. Jakość dźwięku nie odbiega od seryjnego CD Business które miałem.

Podaję link do aukcji z której ja zamawiałem tutyj
Przesyłka szła kilka dni
oazaSpokoju - Widzę, że co jakiś czas ktoś się pyta o radio Android z #aliexpress ded...

źródło: comment_d8ApYvvDZBXbRFqUPbDWdnRPNBJgDlE8.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@f1x_pl: Dziękuję za pokaźne informacje na temat sprzętu. Byłem zdecydowany na zakup tańszej wersji ale po przeczytaniu twojego postu kupię wersję z procesorem 8 rdzeniowym + 2gb ramu. Czy są do tego sprzętu jakieś aktualizacje? Zaznaczam, że nie chodzi mi o nowszego androida, chodzi mi o poprawki w działaniu itp. Da się rootować takie urządzenie?

Dodatkowo sam Bluetooth to kiszka - często zrywa połączenie podczas rozmowy i na PX5 jest
  • Odpowiedz
@mr18 Aktualizacje wyglądają tak, że użytkownicy piszą do sprzedawcy, a ten do producenta. Jeśli aktualizacja jest dostępna to sprzedawca wrzuca ją klientowi w jakąś chmurę czy dysk. Potem zazwyczaj ludzie udostępniają taką aktualizację np. na XDA. Ogólnie polecam śledzić to forum.

Changelog aktualizacji praktycznie nie istnieje. Jeśli masz jakiś problem to szukasz nowszego softu i liczysz, że po wgraniu problem ustąpi :).

Aktualizacja dzieli się na 2 części - ROM Androidowy i tzw. MCU. MCU to mały pliczek z wsadem do procesorka, który zarządza np. wzmacniaczem, czytnikiem DVD i komunikuje się z Androidem po serial porcie.
  • Odpowiedz
@f1x_pl: Własnie czytałem na temat MCU i był mały mętlik w głowie. Co to jest i do czego służy:) Teraz już wiem. Co do bluetooth to jedni mają problem z echem a inni nie. Posiadam stary zestaw nokii wmontowany w auto i z niektórymi telefonami miałem identyczne kłopoty. Oczywiście stary telefon Nokia dział bez problemu. Może tutaj jest problem. Tak czy inaczej sprzęt bardzo fajny a responsywność wersji 8 rdzeniowej
  • Odpowiedz
@mr18 Do E46 są dedykowane zestawy. OP montował, także podpytaj jak to leży w E46. Do E39 pasuje idealnie i nie ma kłopotu z miejscem. Bebechy są w obudowie 1din.
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: wypychasz od wewnatrz póleczkę i masz tam wolne miejsce. Odpinasz kable od klimy, przekładasz pietro nizej i wkladasz panel od klimy :) zadnych dziur nie robisz. Tutaj masz filmik jak to nalezy zrobic
oazaSpokoju - @Cesarz_Polski: wypychasz od wewnatrz póleczkę i masz tam wolne miejsce...
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: Bierz tylko PX5 (Octa Core). One mają 8 rdzeni i 2GB ram. Siedzi na nich Android 6.0 (Marshmallow). Te radyjka mają jednego producenta, więc tak na prawdę nie ma znaczenia od kogo i do jakeigo modelu auta je kupisz. Wybierz tylko takiego sprzedawce żeby paczka doszła ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@f1x_pl: O więc to Ty! Nie wiedziałem, że masz konto wykopie. Dzięki za apkę MtcDialer :)

Przy okazji znasz może sposób na wykrycie klawiszy na kierownicy w kodzie ale bez pŕzypisywania ich do akcji?
  • Odpowiedz
O więc to Ty! Nie wiedziałem, że masz konto wykopie. Dzięki za apkę MtcDialer :)


@InnyKtosek: No tak, to ja. Spoko - niech służy :).

Przy okazji znasz może sposób na wykrycie klawiszy na kierownicy w kodzie ale bez pŕzypisywania ich do akcji?


@InnyKtosek: W jakim sensie? Napisz dokładniej czego potrzebujesz to coś pomyślimy.
  • Odpowiedz
@f1x_pl:

W jakim sensie? Napisz dokładniej czego potrzebujesz to coś pomyślimy.

Chodzi mi o klawisze które można zmapować sobie przez WheelStudy. W Twojej apce MtcdTools powiązanie można zrobić dopiero wtedy, gdy przypiszemy klawisz do jakiejś akcji i zastanawiam się, czy istnieje sposób na obejście tego.
.
Ogólnie próbuje zmusić to stockowe apki do muzyki, radia i telefonu do zachowywania się normalnie w świecie Androida. Dla mnie to jest totalnie niepojęte
  • Odpowiedz