@MislausLasota: A więc jednak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czyli nie ma żadnego dobrego powodu, dla którego ktoś miałby obchodzić się słowami Jezusa niż Mahometa.
A skoro tak, to zasadnym pozostaje twierdzić, że to nie ciało i krew tylko urojenia
  • Odpowiedz
Koniec tysiącletniej defensywy. Rodzimowierstwo w Polsce powoli się odradza <-- wykop

Polskie rodzimowierstwo – lub pogaństwo – powoli się odradza. Proces przyśpieszył w latach dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych. Zakończyła się tysiącletnia defensywa pogaństwa, jak ujął to Remigiusz Okraska, autor „W kręgu Odyna i Trygława”. Do wspólnot należą całe rodziny, liczebność rodzimowierców szacuje się nawet na 10 tys. I wciąż ich przybywa.


#rodzimowierstwo #rodzimowiercy #slowianskapolska #slowianie
p.....y - Koniec tysiącletniej defensywy. Rodzimowierstwo w Polsce powoli się odradza...

źródło: comment_1627738537S0iGo1Jwih5xna9k0EPyS0.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@piespolny: Natura nie znosi próżni a człowiek zwykle potrzebuje jakiegoś elementu magicznego w życiu. Oby w stronę Wiary Rodzimej a nie innych religii, bóstw, zjawisk.
  • Odpowiedz
@piespolny: Komentarz spod artykułu:


Nie wiem czy Chrystus był postacią historyczną ale sam Jahwe przecież nie był i nie żył, nie potwierdzili go.

Jak mnie w-------o te ataki, mało kiedy się spotykam z tym żeby rodzimowierca tak szczuł innych jak katole. Czy w dobie XXI wieku nie można poprostu żyć w zgodzie z tym że ktoś może nie podzielać twoich wierzeń?
  • Odpowiedz
W latach późniejszych odkryto miony, mezony, hiperony i wiele innych cząstek oraz ich antycząstki, początkowo wszystkie były uznane za elementarne. Obecnie znanych jest ponad 200 takich cząstek


I teraz przyjdzie wielki, oświecony #gimboateista i powie, że wszystko samo się wzięło z Wielkiego Wybuchy XD.
Stawiam takich na równi z tymi co wierzą w "boga na chmurce".
Być w obecnym świecie ateistą, to jak przyznawać się do bycia debilem.
Tylko i wyłącznie #agnostycyzm
P.....d - > W latach późniejszych odkryto miony, mezony, hiperony i wiele innych cząs...

źródło: comment_1627683368xm0WroVPzK8PYGCscwvYKD.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdybyś mógł/mogła sam/a wybrać sobie religię, to jaką byś wybrał/a?
#ankieta #pytanie #kiciochpyta #katolicyzm #neuropa #4konserwy #kosciol
#wiara #niebieskiepaski #rozowepaski

Jak wyżej:

  • Pan buk katolicyzm 13.5% (14)
  • Protestantyzm 2.9% (3)
  • Prawosławie 1.9% (2)
  • Buddyzm 7.7% (8)
  • Islam 2.9% (3)
  • Bogowie greccy 1.9% (2)
  • Bogowie rzymscy 0% (0)
  • Pogaństwo słowiańskie 8.7% (9)
  • Żadną, ateizm 60.6% (63)

Oddanych głosów: 104

  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Felixu: No to ukształtowany przez swoje doświadczenia stwierdzam, że i tak wybrałbym katolicyzm. Nie mam dostępu do żadnych meta-kryteriów, które pozwoliłyby mi na ocenę swojego życia i nie były jednocześnie w nim (różnego rodzaju doświadczeniach i przyswojonych pojęciach) zakorzenione. Jako praktykujący katolik wybieram katolicyzm i nie widzę w tym nic dziwnego. Tak samo wierzący muzułmanin wybierze pewnie islam (chyba, że będzie się kierować jakimiś innymi, pozareligijnymi kryteriami, ale wtedy znowu
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 311
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jonn: nie pamiętasz? Przecież ich, kat0likow, prawo w tym kraju nie obowiązuje. To bydło zachowuje się jak radzieccy namiestnicy po wojnie. Robią co chcą i są bezkarni.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 49
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Z okazji kończącego się Tygodnia Piorunowego życzę, aby Gromowładca nikomu z Was nie szczędził zapału, siły i odwagi, aby płynęły one z korzyścią dla Waszych społeczności, a nie były narzędziem opresji, a także by burze i pioruny nie niszczyły naszych pól, domów i sprzętów. Niechaj Piorun sprzyja też wszystkim walczącym o wolność i sprawiedliwość, a w szczególności braciom i siostrom na Białorusi i Ukrainie.

Sława Piorunowi!

#rodzimowierstwo #rodzimowiercy
p.....y - Z okazji kończącego się Tygodnia Piorunowego życzę, aby Gromowładca nikomu ...

źródło: comment_1627292255NgtZPr8sNALeIwvUP86VJS.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj byłem pierwszy raz na mszy w kościele od wielu lat (może 8). Było to dla mnie szokujące doświadczenie, mimo że wiem jak wygląda msza, bo byłem w tej sekcie przez długi czas w swoim życiu.
Ale to co się tam dzieje jest w gruncie rzeczy tak abstrakcyjne że trudno mi pojąć że tyle ludzi serio w to wszystko wierzy i bierze na poważnie. Albo po prostu chodzą z przyzwyczajenia i nie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Często zdarza nam się usprawiedliwiać nasz grzech wymyślając dla niego nowe nazwy, aby czuć się z nim lepiej. Nie trywializuj swojego grzechu. Upamiętaj się.

Chrześcijaństwo to nie lista obowiązków - co możemy, a czego nie możemy robić. Przesłaniem tej grafiki nie jest to, że mamy starać się być lepszym człowiekiem. Chrześcijaństwo nie wzywa byś stał się lepszym człowiekiem, ale byś upamiętał się, wyznał grzech (nie umniejszał jego znaczenia, nie bagatelizował, nie szukał własnej
EwangeliawCentrum - Często zdarza nam się usprawiedliwiać nasz grzech wymyślając dla ...

źródło: comment_1627128446kKlAJfUghaL1VV3mXyaEg8.jpg

Pobierz
  • 130
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ile będzie trwała pandemia? 42 miesiące wg św. Jana

Bestia I [covid-19]:
(...) dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy
dano jej władzę nad każdym szczepem, ludem, językiem i narodem (...)

Potem
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Squatlifter: Ja tam zawsze interpretowałem Bestię czyli Therion raczej jako tak zwanych państw autorytarnych czyli Rosja, Chiny, Trump, Orban Zięba i #szury w sensie że według Objawienia mieli tak jakby z rozkazu Boga zniszczyć USA a potem ich też miał spotkać koniec a to dlatego że te kraje miały zyskać sympatię ludu po tym jak obnażyłyby hipokryzję zachodu ale ta teoria padła właśnie przez coronawirusa. No i także
  • Odpowiedz