Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 4
@Emceg nie xdkuj @NieoznaczonaReklama bo on martwi się o twoje życie. Przy otwartej komorze pieca musisz zapewnić odpowiednią wentylację pomieszczenia
@Emceg działa źle, przez wszystkie kratki powietrze powinno być wyciągane z mieszkania, a napływać przez nawiewniki w oknach. Rób mordo nawiewniki, bo Ci kiedyś odwróci ciąg w kominie i Cię piecyk zabije.
- 0
Hej wszystkim! Potrzebuję pomocy z moją spiżarką.
Latem temperatura w środku dochodzi do 24–25°C, zimą jest 20–21°C. Spiżarka jest na parterze od strony zachodniej, nie ma ogrzewania ani klimatyzacji, stoi zaraz za ścianą kuchni, gdzie jest piekarnik, płyta indukcyjna, lodówka, wyciąg, a jedyny wylot na zewnątrz to kanał wentylacyjny (no i szczelina pod drzwiami na korytarz).
Myślałem o wentylatorze kanałowym z termostatem, żeby włączał się powyżej np. 20°C,
Latem temperatura w środku dochodzi do 24–25°C, zimą jest 20–21°C. Spiżarka jest na parterze od strony zachodniej, nie ma ogrzewania ani klimatyzacji, stoi zaraz za ścianą kuchni, gdzie jest piekarnik, płyta indukcyjna, lodówka, wyciąg, a jedyny wylot na zewnątrz to kanał wentylacyjny (no i szczelina pod drzwiami na korytarz).
Myślałem o wentylatorze kanałowym z termostatem, żeby włączał się powyżej np. 20°C,
Siema! znajomy kupił sobie ostatnio stary dom z lat 40 i są tam piece kaflowe, które się bardzo spodobały jego żonie, ona okazyjnie chce z nich korzystać szczególnie z takiego w kuchni do gotowania - domyślam się, że pewnie szybko zrezygnuje skoro mają indukcję ;). On zaś bardzo chce mieć rekuperator. Ogólnie otwarta komora spalania i rekuperator nie bardzo idą w parze, ale czy jeśli chcą używać sporadycznie to czy jeśli będą
@dad1111 myślę że da radę ale trzeba pamiętać, że piece takie zużywają duże ilości tlenu i nie wiem jak był by idealnie zrobiony to trochę dymu dostaje się do pomieszczenia więc musi być odpowiednio skuteczna wentylacja mechaniczna.
Co do palenia w kafloku to po pierwszym albo drugiej razem odniechce się jej sprzątać kuchni. Bo generuje to sporo syfu i problemów.
Co do palenia w kafloku to po pierwszym albo drugiej razem odniechce się jej sprzątać kuchni. Bo generuje to sporo syfu i problemów.
@dad1111: ustawiasz różnicę nawiewu i wyciągu w rekuperatorze, są opcje typu kominek. Bypass to ominięcie wymiennika i tyle, nie ma odzysku. Rekuperator wyrzuca powietrze na zewnątrz i zaciąga świeże, spaliny i tlenki węgla też wyrzuci.
Rekuperator można wyłączyć, otworzyć okno. Mogą sobie ten piec mieć chociaż na ich miejscu by wypierdzielił ten syf. Już przerabiałem usunięcie tego gówna. Lepiej zrobić to na etapie jakichś remontów po zakupie, a nie jak
Rekuperator można wyłączyć, otworzyć okno. Mogą sobie ten piec mieć chociaż na ich miejscu by wypierdzielił ten syf. Już przerabiałem usunięcie tego gówna. Lepiej zrobić to na etapie jakichś remontów po zakupie, a nie jak
- 0
#ikea #wykonczenia #kuchnia #wentylacja #mieszkanie #remont
Będę miał kuchnię z IKEA. Ta szafka na górze zasłania wentylację. Trzeba w tych drzwiach zrobić coś, żeby przechodziło powietrze.
Macie jakiś pomysł co zrobić z tymi drzwiami? Jakaś kratka wentylacyjna? Ale to są podwójne drzwi, więc musiałyby być tylko na jednej połówce (szafka 40x80, więc drzwi maja 40x40, czyli kratka ile max?).
W
Będę miał kuchnię z IKEA. Ta szafka na górze zasłania wentylację. Trzeba w tych drzwiach zrobić coś, żeby przechodziło powietrze.
Macie jakiś pomysł co zrobić z tymi drzwiami? Jakaś kratka wentylacyjna? Ale to są podwójne drzwi, więc musiałyby być tylko na jednej połówce (szafka 40x80, więc drzwi maja 40x40, czyli kratka ile max?).
W
źródło: szafka
Pobierz- 0
#budowadomu #budujzwykopem #rekuperacja #wentylacja
Mireczki potrzebuję porady odnośnie wyboru rekuperatora. Jakie są teraz top na rynku? jaki wymiennik i czy brać z odzyskiem wilgoci?
Mireczki potrzebuję porady odnośnie wyboru rekuperatora. Jakie są teraz top na rynku? jaki wymiennik i czy brać z odzyskiem wilgoci?
wezmę Wanasa 630 z odzyskiem. Niby instalatorzy chwalą sobie
@Chris_Karczynski: Chwalą bo mają prowizję xD
A centrala jak każda inna, wiatrak się kręci, dmucha, zaciąga powietrze i tyle.
Przecież to nie rocket science a ludzie się nad tym spuszczają jakby lecieli tym w kosmos
@Hamalesn: ja polecam thessla green airpack4 enthalpy. Mam 400 z odzyskiem wilgoci. Jedyny minus to aplikacja mobilna - jest tragiczna ale serwis producenta reaguje bardzo szybko na zgłoszenia, i serwisant jest u Ciebie w ciągu tygodnia. Co prawda miałem jeden problem przez 2 lata i to niby jakąś wada fabryczna oprogramowania bo kupowałem jednostkę zaraz jak wyszła.
- 1
Siedzę i patrzę na tę całą wentylację w biurze i naszła mnie taka myśl:
- skoro zwykle kanały owinięte są wełną i dodatkowo folią aluminiową to musi być jakiś powód
- wełna - oczywiste - izolacja termiczna (np. przeciw skraplaniu się pary wodnej)
- folia aluminiowa - forma estetyczna? izolacja refleksyjna? izolacja przeciwwilgociowa chroniąca wełnę?
Może mi ktoś podpowie czy ta folia pełni rolę izolacji refleksyjnej? Coraz częściej widzę sufity pomalowane np. na czarno razem ze
- skoro zwykle kanały owinięte są wełną i dodatkowo folią aluminiową to musi być jakiś powód
- wełna - oczywiste - izolacja termiczna (np. przeciw skraplaniu się pary wodnej)
- folia aluminiowa - forma estetyczna? izolacja refleksyjna? izolacja przeciwwilgociowa chroniąca wełnę?
Może mi ktoś podpowie czy ta folia pełni rolę izolacji refleksyjnej? Coraz częściej widzę sufity pomalowane np. na czarno razem ze
@theximon: folia pełni rolę paroizolacji. Sama wełna by przepuściła wilgoć do powierzchni rury, woda by się wykropliła i wełna straciła by właściwości termoizolacyjne. Refleksyjność jeśli by miała jakiś wpływ to negatywny, ponieważ chcemy żeby nawiewane powietrze było jak najcieplejsze. Wełna pełni jeszcze funkcję wyciszającą, gdyby ktoś źle zaprojektował/skalibrował i ustawił za duże prędkości w kanałach
@theximon: Ta folia ma kilka funkcji, podstawową jest trzymanie wszystkiego w kupie aby wełna nie syfiła i nie odpadała, drugą jest paroizolacyjność bo mokra wełna nie ma w zasadzie żadnych właściwości izolacyjnych, a trzecia to właśnie izolacja refleksyjna, ale jej wpływ jest znikomy. Jak pomalujesz to minimalnie się pogorszą parametry tylko.
- 41
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@another-dig jak ja nie cierpię p0lactwa typu taki sąsiad
@another-dig: Męcz administrację, oni są od tego żeby to działało poprawnie. Sami niech sobie wzywają nadzór, Ciebie interesuje tyle żebyś nie miał cofki w kanałach.
Mireczki pomocy. Blok wielka plyta. Pod spodem mialem spokojnego sasaida dziadka ktory umarl. Coreczka zrobila remont i teraz wynajmuje nowym osobom. Problem w tym, ze janusze wlasciciele, zrobili sobie okap i podlaczyli pod wentylacje grawitacyjna, wiec teraz smrod w postaci goracego powietrza z ich obiadow wpada mi do kuchni i lazienki. Jednoczesnie wentylacja nie zasysa powietrza oczywiscie.
Dzwonilem tydzien temu do administracji, ale jak to w betonozie bywa, nic pewnie nie zrobili. Jutro
Dzwonilem tydzien temu do administracji, ale jak to w betonozie bywa, nic pewnie nie zrobili. Jutro
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@wcaleniepchamsiewmultikonto
Walisz po kolei:
Oficjalne pismo do wspólnoty wzywające do wezwania kominiarza i sporządzenia opinii
Oprócz tego pinb
Jak wspólnota dostanie po dupie to od razu będzie porządek.
Żadnych pogadanek, tylko pisma
Walisz po kolei:
Oficjalne pismo do wspólnoty wzywające do wezwania kominiarza i sporządzenia opinii
Oprócz tego pinb
Jak wspólnota dostanie po dupie to od razu będzie porządek.
Żadnych pogadanek, tylko pisma
- 0
W mieszkaniu z lat 90. (1. piętro, 4. piętrowy budynek) wieje teraz, przy ciepłej pogodzie z kratek wentylacyjnych do środka, jest to ciepłe i nieświeże powietrze z komina. Okna są uchylone. Jedna kratka jest w toalecie, druga w kuchni i w obu jest ciąg wsteczny. W kuchni jest kuchenka gazowa. Czy da się temu zaradzić? Na forach masa wpisów że ludziom przeszkadza jak zimno wieje z kratki zimą (tutaj nie ma takiego
@bero33bb: Niestety nic się nie da zrobić z wentylacją jeśli jest skopana.
@bero33bb: sprawdzić czy ciąg nie idzie z korytarza (doszczelnic drzwii?), albo czy ktoś nie pcha jakiegoś powietrza mechanicznie, raczej się usłyszy, wiele budynków ma na kominach takie obracające się wiatraki aby wyciągały powietrze (pytanie czy to niesłyszalne jest)
- 2
Yo, Mirki wentylacyjne i rekuperacyjne. Szukam jakiegoś rekuperatora do domu. Oczywiście projektu nie będę robił bo na co to komu ;P
Założenia to:
- Z kalkulatorów wychodzi mi 275m3/h czyli celuję w jakiś ok 350-400 m3/h żeby pracował standardowo na niskim biegu i nie generował zbędnych chałasów (tu mnie skorygujcie jak jestem w błędzie).
- Będę montował na poddaszu nieogrzewanym więc albo ocieplony albo będę musiał iglo zbudować.
Zależy
Założenia to:
- Z kalkulatorów wychodzi mi 275m3/h czyli celuję w jakiś ok 350-400 m3/h żeby pracował standardowo na niskim biegu i nie generował zbędnych chałasów (tu mnie skorygujcie jak jestem w błędzie).
- Będę montował na poddaszu nieogrzewanym więc albo ocieplony albo będę musiał iglo zbudować.
Zależy
@Zabi96: Ogólnie to zacznij od projektu, peflex czy Solvent i podobne robią to za około 150 zł i dopiero później szukaj rekuperatora.
Jeśli zrobisz instalacje pod projekt - którzy zawsze jest przewiymiarowany bo liczą wydatek na powierzchnię a nie na użytkowników to nie potrzebne będą Ci żadne czujniki C02 czy wilgoci bo przy przewymiarowanym wydatku nie będziesz miał z tym problemu.
-Czujniki zakładasz przy projekcie liczonym na osoby i sterowaniu
Jeśli zrobisz instalacje pod projekt - którzy zawsze jest przewiymiarowany bo liczą wydatek na powierzchnię a nie na użytkowników to nie potrzebne będą Ci żadne czujniki C02 czy wilgoci bo przy przewymiarowanym wydatku nie będziesz miał z tym problemu.
-Czujniki zakładasz przy projekcie liczonym na osoby i sterowaniu
- 1
Z mają wymiennik krzyżowy a nie krzyżowo przeciwpradowy co jest bardzo ważne w efektywności odzysku ciepła. Ja o tym nie wiedziałem aż do montaż i 3 tygodniu używania.
@OptoTranzystor: A co jest z nim nie tak? Wiem że taki wymiennik ma mniejszą sprawność, ale jeżeli trzyma parametry producenta to czy jest jakaś różnica?
Z plusow tego co kupiłem. Wydajność 500 no to na 4 czy 5 biegu żeby wyciągnąć te 250 m3/h
- 0
Mirki mam pytanie odnośnie wentylacji w domu jednorodzinnym. Generalnie obecna sytuacja, pokazana na rysunku, jest wynikiem słabego zaplanowania i trochę sklejania rzeczy na szybko w związku z gównianym projektem i koniecznością przyspieszenia budowy. Wiem, że nie jest optymalnie, pewnie nawet nie jest jakoś bardzo inteligentnie, ale proszę o pomoc w ustaleniu czy mój plan w obecnej sytuacji ma sens i czy coś wymaga wyjątkowej uwagi albo koniecznej zmiany.
Buduję dom, około 170 metrów.
Buduję dom, około 170 metrów.
źródło: Zrzut ekranu 2025-06-04 094856
Pobierz@lab_rat XD, co za typ Ci taki kit ciśnie? Co to za projekt bez Najważniejszej instalacji budynku mieszkalnego? Ja j---e, nie zazdroszczę. A teraz konkrety: albo robisz rekuperację albo wentylację grawitacyjną z kominem i nawiewnikami okiennymi. To z tym wentylatorem wpychającym powietrze do domu to sobie zapiszę, pośmiejemy się z kolegami.
@lab_rat piec gazowy ma pewnie komin dwupłaszczowy czyli zasys i wylot jedną rurą co nie zmienia faktu, że wentylacja pomieszczenia kotłowni gazowej jest wymagana prawem i kropka. W razie awarii pójdziecie na wieczny odpoczynek przy pomocy cichego zabójcy czyli bezwonnego tlenku węgla. Powodzenia Mirku i działaj z tematem, nie ma niestety innego wyjścia.
- 0
mam spieprzoną wentylacje w #mieszkaniedeweloperskie, bo sąsiad szuja ma łazienkę "odbicie lustrzane" mojej, a wentylacja, pomimo schematu sugerującego dwa niezależne kominy a nie jeden, z jakiegoś powodu jest bezpośrednio "na przelot" między mieszkaniami i słychać od nich absolutnie wszystko - horror to mało powiedziane.
dodam, że moja łazienka ma wyraźne wycięcie zabierające przestrzeń na "komin" i schemat sugeruje coś podobnego po stronie sąsiada. czemu mieszkania miały by w takim razie
dodam, że moja łazienka ma wyraźne wycięcie zabierające przestrzeń na "komin" i schemat sugeruje coś podobnego po stronie sąsiada. czemu mieszkania miały by w takim razie
źródło: 1679299216
Pobierz@villager ponieważ z kasy z której miałbyś zbudowany twój komin deweloperów kupił jacht i 87 mieszkanie
@villager: zostawiaj w toalecie regularnie odtwarzacz z taką playlistą, to sąsiad sam ogarnie i nie będziesz musiał się fatygować. https://www.youtube.com/watch?v=92nYmrxHTpc&list=PLmYv4gp_YiwZJdyPp5E6Qk6-qSG7G_0Mt

Firma administrująca osiedlem/wspólnota mieszkaniowa ma prawo wymagać ode mnie wykonania przeglądu wentylacji na własny koszt? Nie bedzie mnie w mieszkaniu w pierwszym i drugim terminie. #wentylacja #kominiarz #mieszkanie #wspolnotamieszkaniowa
źródło: przegląd
Pobierz@ofiaralosu tak
@ofiaralosu: tak, ale nie mają jak tego wyegzekwować choć w razie pożaru nie dostaniesz odszkodowania i możesz zapłacić karę jak się nadzór dopatrzy albo cię podkablują https://www.infor.pl/prawo/umowy/dom/6567246,przeglad-kominiarski-jak-czesto-trzeba-robic-ile-kosztuje-i-jaka-kara-za-niewykonanie-jak-sprawdzic-uprawnienia-kominiarza.html
Mam w starym domu wentylację grawitacyjną. Czy miałoby sens włożenie rekuperatora ściennego do kanału aktualnej wentylacji? Miałoby prawo to działać? Obawiam się że wentylatorek może być za słaby żeby przezwyciężyć ciąg.
Xd #budownictwo #wentylacja
Xd #budownictwo #wentylacja
źródło: 1000007190
Pobierz@martinez11033: Średnio to zadziała, raz, że są dłuższe te rekuperatory niż kanał, a dwa "zasys" z zewnątrz średnio zadziała.
@martinez11033: Tak, ale te rekuperatory mają wymiennik ciepła, potrzebują siedzieć w ścianie kilkadziesiąt centymetrów, a musisz mieć jeszcze kolanko skoro do gury idzie
- 0
Pytanie do mireczków oraz ekspertów od #rekuperacja. Czy to normalne, że w lecie mi dmucha do środka cieplejsze powietrze o kilka stopni niż jest na zewnątrz?
Jednostka: Zehnder ComfoAir Q350. Mam ustawiony profil temperatury na chłodny.
Rekuperator na poddaszu ocieplonym, nieużytkowym. Wymiennik ERV.
Coś mam innego dać w ustawieniach? Czy to też tak ma działać… bo tak to zostaje latem tylko otwierać okna
#wentylacja #budujzwykopem
Jednostka: Zehnder ComfoAir Q350. Mam ustawiony profil temperatury na chłodny.
Rekuperator na poddaszu ocieplonym, nieużytkowym. Wymiennik ERV.
Coś mam innego dać w ustawieniach? Czy to też tak ma działać… bo tak to zostaje latem tylko otwierać okna
#wentylacja #budujzwykopem
źródło: IMG_3496
Pobierz@kubaw92: No musiałbyś mieć bypass ustawiony czyli powietrze nie przechodzi przez wymiennik. Jeżeli przechodzi przez wymiennik to jak na dworze jest chłodniej to się ogrzeje powietrze. W moim reku bypass się automatycznie przełącza zależnie od ustawionej temperatury docelowej w domu.
Jak Ci się sprawdza rekuperator na poddaszu? Ostatnio oglądałem na yt "co dziś robimy" wypowiadali się właśnie w tym temacie i tam było, że lepiej jak by był na dole gdzieś w pomieszczeniu bo nie zajmuje aż tyle miejsca - wtedy łatwiej wymienić filtr, konserwacja itd.
@Platinum123: Rekuperator powinien być w pomieszczeniu ciepłym głownie ze względu na starty temperatury generowane przez jednaostkę ktora się wychładza jeśli jest w jakimś nieogrzewanym
- 0
Mam problem z wentylacją garażu i pojawiającą się przez to wilgocią,. Garaż jest nieogrzewany i po okresie zimowym pojawia się pleśń. Wentylacja jest mechaniczna a jej skuteczność została ograniczona przez dobudowanie konstrukcji za garażem (czerwony kolor). Niebieskie elementy na rysunku to otwory wentylacyjne, ten oznaczony numerem 1 znajduje się pod sufitem a dwa pozostałe przy podłodze. Czerwone pomieszczenie będzie dodatkowo ocieplane i zamierzam zasklepić otwór wentylacyjny. Czy istnieje jakieś rozsądne rozwiązanie aby
źródło: garaż
PobierzRegularnie w na wiosnę, kiedy w #katowice zaczyna wiać mocniej od północy, mój czujnik czadu załącza się po parę razy na dobę pomimo otwartych okien i drzwi do łazienki. Mieszkam na 9 piętrze, w 10. piętrowym bloku z wielkiej płyty, stan prawny to spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu w łazience znajduje się natomiast piecyk gazowy, który służy do ogrzewania wody. Warto dodać, że kiedy alarm się załącza czuć smród spalenizny,
@Filip3k91 To są zbyt duże wartości, żeby je lekceważyć. Sprawdzałeś jak zmienia się ciąg w zależności od przepływu powietrza? Zobacz w jakich konfiguracjach zasysa i wypycha powietrze przez kratki wentylacyjne tj. otwarte okna/na mikro, otwarte/zamknięte drzwi itp.
Niestety najczęstszym problemem jest tak jak pisałeś. Podpinanie się okapami oraz zasłanianie kratek, bo ludziom wieje. Rzadziej stan komina, ale to też należałoby sprawdzić.
Niestety najczęstszym problemem jest tak jak pisałeś. Podpinanie się okapami oraz zasłanianie kratek, bo ludziom wieje. Rzadziej stan komina, ale to też należałoby sprawdzić.
@Filip3k91: spółdzielnia może założyć wyciągi na górze, tylko to będzie, niestety, hałasować. Możecie też się zrzucić z sąsiadami na jakiegoś inspektora budowlanego, żeby to skontrolował porządnie - normalne kontrole często są jakie są, bo nie da się tego problemu często łatwo rozwiązać.
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów
Mam dylemat odnośnie wentylacji i potrzebuję pomocy - zamieszczam rzut na to jak wygląda sytuacja i proszę o poradę co zrobić/jak się zabezpieczyć, żeby w kratce numer 2 (zielony, paskowany element na foto) nie mieć problemów z cofającymi się zapachami z okapu i WC.
Niestety rozkład jest jaki jest, mam 2 piony wentylacyjne, jeden idzie na łazienkę z prysznicem a drugi wychodzi w pomieszczeniu z toaletą, ściana w ścianę
Mam dylemat odnośnie wentylacji i potrzebuję pomocy - zamieszczam rzut na to jak wygląda sytuacja i proszę o poradę co zrobić/jak się zabezpieczyć, żeby w kratce numer 2 (zielony, paskowany element na foto) nie mieć problemów z cofającymi się zapachami z okapu i WC.
Niestety rozkład jest jaki jest, mam 2 piony wentylacyjne, jeden idzie na łazienkę z prysznicem a drugi wychodzi w pomieszczeniu z toaletą, ściana w ścianę
źródło: Wentylacja rzut
Pobierz@Januszek_z_Koluszek
Czy masz gaz w kuchni lub łazience?
Zdajesz sobie sprawę że przekrój pionu wentylacyjnego jest jaki jest, i że nawet jak podłączysz pod niego 5 "kratek" to nadal przekrój (czyli jego możliwości transportowe) zostanie bez zmian?
Czy masz gaz w kuchni lub łazience?
Zdajesz sobie sprawę że przekrój pionu wentylacyjnego jest jaki jest, i że nawet jak podłączysz pod niego 5 "kratek" to nadal przekrój (czyli jego możliwości transportowe) zostanie bez zmian?
@Januszek_z_Koluszek:
Zapultasz się z tymi klapkami i nigdy nie będzie to działano dobrze...
Jaki masz problem żeby zrobić to dobrze?
notka bezpieczeństwa: Mój wpis zakłada że Twoje piony mają odpowiednio dużą średnicę nadającą się do przyłączenia do nich po dwie kratki. Najlepiej skonsultuj to z kominiarzem lub osobą z odpowiednimi kwalifikacjami
Zapultasz się z tymi klapkami i nigdy nie będzie to działano dobrze...
Jaki masz problem żeby zrobić to dobrze?
notka bezpieczeństwa: Mój wpis zakłada że Twoje piony mają odpowiednio dużą średnicę nadającą się do przyłączenia do nich po dwie kratki. Najlepiej skonsultuj to z kominiarzem lub osobą z odpowiednimi kwalifikacjami
źródło: image
PobierzCześć Mirki, czy mogę przenieść kratkę wentylacyjną w aneksie kuchennym z punktu 1 do punktu 2 w obrębie jednego przewodu wentylacyjnego bez konieczności zgłaszania tego gdziekolwiek? W miejscu gdzie jest indukcja planuję zrobić lodówkę w zabudowie do sufitu, zabudowa wypada niestety na środku kratki wentylacyjnej. Czy może muszę to jednak zgłosić kominiarzowi i zarządcy? Sąsiedzi pode mną tak zrobili ale nie wiem czy zgłaszali to (remont robili jako jedni z pierwszych w
źródło: Wentylacja_kratka_
Pobierz- 0
@Wychwalany: dzięki, tak w budynku jest wentylacja mechaniczna
@KropkaWykopka: przy pierwszym przeglądzie kominiarz zapytał tylko jak jest okap wpięty, bo to do jego podpięcia przerabiałem otwór.































źródło: Xiaomi-Smart-Dehumidifier-Lite
PobierzCichszego sie nie znajdzie, niestety kompresor musi hałasować ¯_(ツ)_/¯