@suluf: Może to o czym mówiono od początku pandemii, wygasła

Sugerujesz, że już minęły te 2 tygodnie?
I to tylko w UK, bo w Polsce nadal trwają?
Dobrze Cię zrozumiałem?
  • Odpowiedz
@ArtBrut:
Ja p------e.
Casualties to nie sa zabici. To są straty. To też ranni.
To co tutaj jest napisane, że ofiar (czyli rannych i zabitych) bylo 175-200k, z czego 40-60k zabitych. Reszta to ranni - tacy, którzy musieli zostać ewakuowani na tyły w celu demobilizacji (za duży uszczerbek na zdrowiu) lub leczenia po którym wrócą do służby (straty powrotne).

Takim p----------m, dajesz pożywkę dla onuc, bo później to wyciągają i
  • Odpowiedz
  • 1
@galmok Nawet nie wiesz jak sie ciesze ze napisales tego posta :) Dzieki temu kupilam dwa bilety na sobote.
Moj angielski niebieski juz widzial Metallica jakies 15 lat temu. Teraz moja kolej. Do tego Placebo i Disturbed sa jak wisienka na torcie dla mnie:D
Czas wypastowac moje glany ktore maja okolo 13 lat. Byly ze mna na Woodstockach jako imprezowicz i tez jako Pokojowy Patrol
  • Odpowiedz
Hej Mirki z #uk dziś babka lekko wjechała mi w tylny zderzak, jest kilka rys. Czy opłaca się to załatwiać z ubezpieczenia czy lepiej się dogadać? Mam 24 lata i Compulsory excess będę musiał płacić £400 mimo ze nie moja wina - chyba tak to działa?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mar_cys: Miałem podobnie. Dziadek wjechał mi w zderzak. Od początku mówił, że chce się dogadać, aby nie wpływało to na jego przyszłą stawkę ubezpieczenia. Dlatego zabrałem auto do warsztatu i poprosiłem o wycenę. Potem przesłałem to dziadkowi, a on przelał mi kasę. Naprawy i tak nie dokonałem, bo to kosmetyczna sprawa nie wpływająca na sprawność samochodu. I tak miałem się go wkrótce pozbyć (w sensie: samochodu, nie dziadka)
  • Odpowiedz
Dzienniki Goebbelsa, 28 stycznia 1945:
"Führer miał bez wątpienia zamiar zawrzeć sojusz z Anglią."

"Nawet by się to udało, gdyby jedynym miarodajnym człowiekiem po stronie angielskiej był Chamberlain. Jednak Churchill w swojej zajadłości udaremniał każdą możliwość współdziałania Niemiec i Anglii na honorowej podstawie. Jest on prawdziwym ojcem tej wojny."

"Gdyby doszło do uzgodnień, których chciał Führer, wojna okazałaby się zbędna. Führer podkreśla, że Ribbentrop jako ambasador w Londynie robił wszystko, aby ułożyć się z Anglią,
I.....Z - Dzienniki Goebbelsa, 28 stycznia 1945:
"Führer miał bez wątpienia zamiar za...

źródło: 1

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawno temu zanim gownoburza tu przyszla na wykopie byl wpis takiej wizji polskiej kobity co mowila o destrukcji londynu atomem.

Ma ktos to ten film ? Pamieta to ktos to wogole bo nie moge znalezc ?

#uk #londyn
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy możliwe jest zbudowanie nowego miasta? Czy miasto musi mieć 1000 lat?
Niezupełnie i przykładem jest Milton Keynes w UK. W latach 60 rząd postanowił zbudować nowe miasto by ograniczyć populację Londynu.
Dziś ma 220 tysięcy mieszkańców:
-pasy zieleni
-szerokie ulice
-dobra komunikacja miejska
a.....o - Czy możliwe jest zbudowanie nowego miasta? Czy miasto musi mieć 1000 lat? 
...

źródło: 4724

Pobierz
  • 212
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@antywojo: Patrząc się na historię urbanistyki, to do lat 2000 90-99% projektów okazywało się niewypałem. Obecnie mamy coraz lepsze technologie wspomagające w symulacjach wszelakich działań i z ich pomocą pewnie dałoby się zbudować coś mega-wydajnego. Na tym opiera się Arabia Saudyjska tworząc Dubaj. Więc mając hajs coś takiego byłoby hipotetycznie możliwe na terenie środka pola na podlasiu. Pytanie z czyjej kieszeni i za ile :)
  • Odpowiedz