W #anglia #uk czasem się robi rzeczy na odwrót, na przykład jazda lewą stroną. Zastanawiam się czy to też dotyczy trzymania sztućców. Już któryś raz widze że trzymają widelec w prawej a nóż w lewej. Czy robią to umyślnie czy po prostu nie wiedzą jak się powinno trzymać?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GrzegorzPorada: Normalnie nóż do prawej, widelec w lewej. Często stołuje się na mieście i tak podają. Ja nawet tak w domu jem bo głupi tego nie wymyślił tak jest wygodnie i wiem że ludzie którzy nigdy tak w domu nie jedli jedzą widelcem z prawej bo po prostu nie umieją inaczej.
  • Odpowiedz
Hej gitarowe mirki! Powoli czaję się na gitarę z Andertons #uk ale wpadła by w cło i nie robi się już tak opłacalnie (zwłaszcza że ten model można dostać taniej w Polsce, ale Andertons ma limitowaną edycję kolorystyczną, która mi się podoba). Pytanie czy ktoś z was korzystał z jakiś januszbusów i może polecić z kompleksową usługą typu paczka z gitarą do nich przychodzi w Anglii, a oni mi przywożą
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam,
Mam do Was pytanie, moze ktos mial podobny przypadek. Znajomy w niedlugim czasie przylatuje w odwiedziny i pomyslalem, ze skoro i tak leci moglby mi przywiezc leki. Leki niestety sa na recepte, na ktorej widnieja moje dane. I tutaj mam pytanie : Czy bedzie mial jakiekolwiek problemy z przewiezieniem tych lekow ? Infolinia Ryanaira i ich chat jest bezuzyteczny wiec moze Wy macie jakies doswiadczenie z takim czyms. Bardzo zalezy mi
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hidedeepinside: wielokrotnie latałem z lekami na receptę bez recepty, czasem bez pudełek. Wielokrotnie przewoziłem również jebitne słoiki z suplami. Nikogo to nie obchodziło. Serio, musiałbyś mieć wyjątkowego pecha żeby ktoś się zainteresował
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@hidedeepinside: Od lat latam systematycznie z lekiem na receptę (co prawda nie jest to nic poważnego, zwykły lek na alergię) i nigdy nikt mnie o to nie pytał, a czasami nawet miałem ze sobą po kilka opakowań jak leciałem na dłużej do Polski, zdarzało się również, że zabierałem z powrotem do UK to co mi zostało. Tak że jest naprawdę mała szans, że ktoś zwróci na to uwagę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakiś mireczek pyta, czy przez agencję może zarabiać mniej niż pracownik kontraktowy. Napisałem odpowiedź, a on usunął w międzyczasie wpis. Pomijam już fakt, że sama różnica w zarobkach może być argumentem za kontraktem. Nie lubię marnować czasu, więc wrzucam tu:

@kendo1206: Boże, ale w Tobie jadu. Po pierwsze nie obrażaj mnie, bo ja Ciebie nie obrażam. Po drugie- są inne zakłady pracy niż Ikea, przecież nikt Ci nie każe pracować
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Budo: A gdzie tu odpowiedź na pytanie czy przez agencję można zarabiać mniej niż na kontrakcie?

Odpowiem za Ciebie cytatem z strony rządowej

After 12 weeks in the same job, agency workers are entitled to equal treatment as if they had been recruited directly by the hirer. This includes key elements of pay, but also other entitlements such as annual leave.
  • Odpowiedz
@mynameis60: zadałem wcześniej kilka pytań na które nie dostałem żadnych odpowiedzi, tylko op się spruł, więc darowałem sobie próby doradzenia.
  • Odpowiedz
#uk
Jakie jest prawo w Anglii, czy muszę podać referencję z poprzednich prac nowemu pracodawcy czy można to zignorować?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pytanie do osób które mają hybrid working:

jak macie pracę zdalną np. 2 dni w tygodniu to możecie pracować np. z Polski czy musicie być w UK?
Nie wiem w sumie czy jak mówią WFH to mogę sobie założyć, że mogę sobie polecieć np. do Grecji popracować 2 dni zdalnie + zrobić sobie city break.

#uk
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FantaZy: zależy jak się dogadasz i co masz na umowie. Ja zaklepałem sobie swego czasu w kontrakcie, że dwa tygodnie pracy z Polski raz na jakiś czas, ale musiałem mieć to zatwierdzone przez szefa działu.
  • Odpowiedz
@FantaZy: zalezy jaka masz umowe, ja mam 100% zdalnie i pisze teraz z hiszpanii :) ale wszystko uzgodnione w team - na pol roku bez problemu a potem poprosili zebym przeszedl na B2B
  • Odpowiedz
No to zrobilem ta Koreanska zupe Ginseng. Okazalo sie ze to raczej faszerowany ryzem i przyprawami kurczak gotowany w zupie. (Zdjecie przypraw w komentarzu)
Wyglada jak wyglada, pachnie mega Azjatycko, smakuje spoko.
Przepis tej Pani:
https://www.maangchi.com/recipe/samgyetang
Moj tag #nietylkomielonka
#gotujzwykopem #jedzzwykopem #korea
#uk #emigracja
mielonkazdzika - No to zrobilem ta Koreanska zupe Ginseng. Okazalo sie ze to raczej f...

źródło: comment_1673431744TuH4ZPTD855iiSd8XNRrfT.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

IMHO to jeden z najgorszych momentów, na rynku sama droga padlina, a oprocentowanie nawet z depozytem 40% jest tragedią…
  • Odpowiedz
@klakier22: Stopy procentowe są wysokie ale 1) zostaną tak na trochę dużej 2) przynajmniej w większych miastach są spore spadki cen mieszkań wirc zależy od ltv. Ogólnie Help to buy jest pkay ALE jak możesz bez to lepiej bez co nie zmienia faktu ze jak masz nie brać wcale to lepiej z Help to buy
  • Odpowiedz
@pa6lo: Demonizowanie landlordow nie zaczelo sie od dzisiaj, Ja w swoich domach z jakiegos powodu moge brac o wiele wiekszy czynsz niz rynkowy i to przez jakosc uslugi. Ale nie mam zamiaru odpowiadac jak mi najemca zgnoi chate bo nie bedzie jej ogrzewal. Rozumiesz?
  • Odpowiedz