#prawojazdy #transport #bekaztransa
Mam dwa pytania, jeżeli zrobię sobie C+E bez kwalifikacji wstępnej, to mogę w pracy przewozić pojazd specjalistyczny bez załadunku? Nie chodzi tu o sytuację w której jestem zatrudniony jako kierowca. Po zakończeniu prac na jednym placu przejeżdżałbym sprzętem na kolejny plac budowy.

Drugie pytanie, jak później już wyrobię kwalifikację wstępną, to koniecznie muszę wyrobić nowe prawo jazdy?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qps666 ad. 1
Na przewozy na potrzeby własne prywatne czy firmy nie potrzebujesz kwalifikacji. Ja musisz mieć kiedy wozisz towary w transporcie komercyjnym (zarobkowym)

Ad 2 Tak, kwalifikacja jest wydrukowana na blankiecie prawa jazdy (kod 95)
  • Odpowiedz
Mirki poradźcie. Zrobiłem CE i szukam pracy (mieszkam w BE więc ofert pełno), lecz w mojej firmie zaproponowali mi pracę na wywrotce z hdsem z łyżką. W nowej pracy miałbym 12-14 € brutto na start i praktycznie same jeżdżenie (ale też kombinowanie z urlopami) w obecnej pracy jakieś 16.50-17€ i łopatowanie by trochę wchodziło w grę. W nowej pracy miałbym więcej godzin, tutaj 10h dziennie i 2mce urlopów w ciągu roku.

Mam
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tluczek_do_kartofli: hdsik spoko, dużo zależy od sprzętu i charakterystki roboty. Ja jeździlem 8paletową wywrotką z dzwigiem za kabiną, 6m wysiegu i czasami się męczylem. W okresie urlopowym brałem fury od kierowców. Dafem 10pal ze skrętną osią, hiabem sterowanym radiowo można było robić cuda, przyjemna praca godziny leciały. Żeby opanować hdsa trzeba więcej czasu niż z koparką ale jak już wejdzie to jak trzecia ręka.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Witam,
Czy są na sali kierowcy, którzy jeżdżą/jeździli dla Thyssenkrupp? Głównie chodzi mi o magazyny w Błoniu, Poznaniu, Nowych Marzach i Dąbrowie Górniczej.

Jak wygląda logistyka? Wysyłają do normalnych klientów czy potrafią wpakować na tonaże lub zadupia? Jak z awizacjami, dają na te godziny na które zgłoszę firmowemu logistykowi czy sobie ustawiają jak im się podoba?

#
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach