Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
2
Ludzie do testowania gier poszukiwani! #Playtesty

Jako Gamedust szykujemy różne ciekawe ( ͡° ͜ʖ ͡°) rzeczy, o których nie zawsze możemy mówić wprost. Chcemy jednak móc testować je nie tylko w swoim zamkniętym gronie, albo przez zewnętrzne firmy, ale i wśród graczy. Jeżeli interesuje was testowanie gier to zapraszamy do wypełnienia formularza!
z- 13
- #
- #
- #
- #
- #
- #

AnonimoweMirkoWyznania
via AMWv2- 14
Strigiformesman
- 9
@AnonimoweMirkoWyznania: jezeli oni z takimi ambicjami dostali sie na mibm to oznacza to ze nie bylo lepszych kandydatow

henk
- 9
@pavlovs_dog: życie nie weryfikuje niczego. są ogarniacze ze studiów biedujący w jakichś januszeksach i są ślizgacze na kierowniczych stanowiskach w dużych korpo. życie to w głównej mierze od farta zależy.
Nie mam już siły do nauki dziś, ale jeszcze jedno pytanie nie daje mi spokoju, więc muszę je zadać xD
Chodzi o testowanie aplikacji spring bootowej, a konkretnie o mocki.
Wiem jak przetestować endpoint, np zwracający usera po ID, ale jak testować endpointy, kiedy mamy autoryzację np JWT Token i dostęp do endpointa bez logowania jest zabroniony?
Przepraszam
Chodzi o testowanie aplikacji spring bootowej, a konkretnie o mocki.
Wiem jak przetestować endpoint, np zwracający usera po ID, ale jak testować endpointy, kiedy mamy autoryzację np JWT Token i dostęp do endpointa bez logowania jest zabroniony?
Przepraszam
- 1
@stanleymorison: przetestuj to dokładnie w taki sposób jak użytkownik będzie używał twojego systemu tj. rejestracja (o ile tak jest w twoim systemie), potem logowanie a następnie operacje na API. To może być duży szok kulturowy, bo w frameworkach opartych na xUnit (JUnit) tak się nie da testować, ale mamy 2021 rok i da się tak żeby test był jednocześnie dokumentacją i przypadkiem użycia systemu. Zobacz np. jak można definiować testy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@stanleymorison: Odpal po prostu cały proces a nie #2jednostkowe0integracyjnych
#anonimowemirkowyznania
Mirki, jaki jest limit zarobków dla testerki? Zbliża się czas zmiany pracy a na justjoinit widzę najwyższe za 8k$ ale widziałam też oferty po 12k€. Da się przebić 20k€ czy musiałabym się przebranżawiać? Jeśli przebranżawiać to w co miałabym iść? Jakieś kiero typu PM czy coś z Cloud?
#kiciochpyta #pracbaza #praca #zarobki #wynagrodzenia #testowanieoprogramowania
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć
Mirki, jaki jest limit zarobków dla testerki? Zbliża się czas zmiany pracy a na justjoinit widzę najwyższe za 8k$ ale widziałam też oferty po 12k€. Da się przebić 20k€ czy musiałabym się przebranżawiać? Jeśli przebranżawiać to w co miałabym iść? Jakieś kiero typu PM czy coś z Cloud?
#kiciochpyta #pracbaza #praca #zarobki #wynagrodzenia #testowanieoprogramowania
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć
konto usunięte via iOS
- 3
@AnonimoweMirkoWyznania: To pensje dla testera, nie testerki ;)
@AnonimoweMirkoWyznania: skoro pytasz o testerke to tester zarabia mniej czy więcej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlatego właśnie jestem za opisem stanowiska jako dla osoby a nie płci, sami sobie robimy problemy.
Jeśli chodzi o pytanie, to też je odwróciłaś. Piszesz o kasie a nie piszesz co już umiesz. W tamtym tyg robiłem przegląd ofert pod kontem moich umiejętności vs grade który mam i kasa - wyszło
Dlatego właśnie jestem za opisem stanowiska jako dla osoby a nie płci, sami sobie robimy problemy.
Jeśli chodzi o pytanie, to też je odwróciłaś. Piszesz o kasie a nie piszesz co już umiesz. W tamtym tyg robiłem przegląd ofert pod kontem moich umiejętności vs grade który mam i kasa - wyszło
#anonimowemirkowyznania
Ludzie nadal ślepo wywalają po 10k na bootcampy łudząc się, że dostaną pierwszą robotę w #it zamiast zainwestować połowę tej kasy w PEN-200 i mieć robotę od ręki XD
#pracait i trochę #testowanieoprogramowania
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Ludzie nadal ślepo wywalają po 10k na bootcampy łudząc się, że dostaną pierwszą robotę w #it zamiast zainwestować połowę tej kasy w PEN-200 i mieć robotę od ręki XD
#pracait i trochę #testowanieoprogramowania
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
@AnonimoweMirkoWyznania większość ludzi to słabi testerzy, a ty chcesz jeszcze żeby w pentesty sie pchali, gdzie trzeba mieć szeroka wiedzę z kilku dziedzin.
@AnonimoweMirkoWyznania: Oni nie mogą się dostać na stanowisko młodszego klikacza, a ty mówisz o zdaniu dosyć wymagającego certa xD
5 lat czekania i wreszcie jest, cały na zielono — Selenium 4.0.
https://bulldogjob.pl/news/1796-selenium-4-0-co-nowego
#testowanieoprogramowania #programowanie #naukaprogramowania
https://bulldogjob.pl/news/1796-selenium-4-0-co-nowego
#testowanieoprogramowania #programowanie #naukaprogramowania
źródło: comment_1634287416lsXnyP8pAIUTIbXiEF6w8O.jpg
Pobierz@Bulldogjob: dlatego tylko cypress :D
- 2
@czuczupikczu: skończy jak reszta: https://stackoverflow.blog/2018/01/11/brutal-lifecycle-javascript-frameworks/
- 107
Czemu (prawie) każdy kto się chce przebranżowić do IT pcha się w #programowanie lub #testowanieoprogramowania? Siedzę w IT od 10 lat i przez ten czas zauważyłem, że brakuje dobrych Project Managerów/Analityków biznesowych/Konsultantów oprogramowania, nie mówiąc o całym pre-sales jak ktoś ma ciągotki do technologii i lubi spotykać się z ludźmi, pić wódkę i jeść steki z klientami.
Nie dość, że punkt wejścia jest dużo niższy niż w
Nie dość, że punkt wejścia jest dużo niższy niż w
- 138
@markaron: Ilość ogłoszeń dla PO/PM jest znacznie mniejsza. Dodatkowo, nie ma kursów, bootcampów itd. które obiecują, ze przygotują Cię do pracy. Większość ludzi decydując się na zmianę stanowiska, nie ma pojęcia o tym jak wygląda praca w IT. Nie wiedzą nawet, że te stanowiska istnieją.
Dodatkowo, jak sam zauważyłeś, brakuje dobrych PM, BA itd. Dobrych testerów i programistów też brakuje :) Ogólnie dobry pracownik jest na wagę złota, nie tylko
Dodatkowo, jak sam zauważyłeś, brakuje dobrych PM, BA itd. Dobrych testerów i programistów też brakuje :) Ogólnie dobry pracownik jest na wagę złota, nie tylko
@markaron: dobra rozkmina. Moim zdaniem dlatego, że:
1. Jest to mimo wszystko niewdzięczna praca, bo programiści często gardzą początkującymi np. PMami przez to, że ci nie rozumieją do końca co się dzieje "pod spodem"
2. Jest to też efektem agresywnego marketingu wszelkiej maści bootcampów ("zacznij kodować i zarabiaj 15k w 3 miesiące" xD)
3. Może wcale nie tak dużo ludzi ma te skille miękkie na dobrym poziomie? To trochę jak
1. Jest to mimo wszystko niewdzięczna praca, bo programiści często gardzą początkującymi np. PMami przez to, że ci nie rozumieją do końca co się dzieje "pod spodem"
2. Jest to też efektem agresywnego marketingu wszelkiej maści bootcampów ("zacznij kodować i zarabiaj 15k w 3 miesiące" xD)
3. Może wcale nie tak dużo ludzi ma te skille miękkie na dobrym poziomie? To trochę jak
#anonimowemirkowyznania
Hej, czy ktoś po socjologii może odnaleźć się w branży IT? Skończyłam studia i teraz będę na macierzyńskim, więc będę mieć trochę czasu, żeby zdecydować w którą stronę chcę iść. Głównie zależy mi na pracy zdalnej i możliwości pracy na mniej niż cały etat. Koleżanki wybierają się na bootcamp z testowania, ale dużo się naczytałam na przesycie na tym rynku i zaczęłam się zastanawiać nad frontend developerem. Istnieją jakieś
Hej, czy ktoś po socjologii może odnaleźć się w branży IT? Skończyłam studia i teraz będę na macierzyńskim, więc będę mieć trochę czasu, żeby zdecydować w którą stronę chcę iść. Głównie zależy mi na pracy zdalnej i możliwości pracy na mniej niż cały etat. Koleżanki wybierają się na bootcamp z testowania, ale dużo się naczytałam na przesycie na tym rynku i zaczęłam się zastanawiać nad frontend developerem. Istnieją jakieś
- 359
Hej, czy ktoś po socjologii może odnaleźć się w branży IT?
@AnonimoweMirkoWyznania: w IT się odnajdzie każdy, kto nie jest kretynem (co nawet nie zawsze jest warunkiem koniecznym), nie ma znaczenia, jakie ma wykształcenie, tylko co potrafi.
- 563
Od 8 mies pracuje jako tester - jest to moja pierwsza praca w IT. Za jakiś czas zamierzam iść po podwyżkę i tu się zastanawiam, bo w sumie nie wiem ile wołać. Początkowo myślałem o podwyżce typu 300-500zł, ale ostatnio przeglądałem ogłoszenia i wszystkie się zaczynają od 3500zł netto dla osób z rocznym doświadczeniem - gdzie wymagania praktycznie zerowe. Jeśli chodzi o moje umiejętności to dobrze ogarniam Postmana (testowanie REST oraz SOAP
- 22
@PossessedPriest: > Selenium (Java) tak bym powiedział 3 na 5
tak Ci się tylko wydaje
tak Ci się tylko wydaje
@PossessedPriest: To zacznij się rekrutować :) To jest najlepsza opcja na poznanie własnej wartości rynkowej :)
#anonimowemirkowyznania
Cześć, jak aktualnie wygląda sytuacja na rynku pracy juniora testera (najlepiej automatyzującego)?
Bo aktualnie pracuję w zupełnie innej branży i chcę stamtąd spieprzać jak najszybciej. Umiem na podstawowym poziomie Pythona z Selenium (robię sobie projekt z testowania strony znajomej Python-Selenium-BDD na githuba, żeby mieć co wrzucić w CVce), do tego wiedza z ISTQB, GIT, xPathy, CSS Selectory.
No i dostałem propozycję stażu, 3 miesiące z czego pierwszy bezpłatny, a
Cześć, jak aktualnie wygląda sytuacja na rynku pracy juniora testera (najlepiej automatyzującego)?
Bo aktualnie pracuję w zupełnie innej branży i chcę stamtąd spieprzać jak najszybciej. Umiem na podstawowym poziomie Pythona z Selenium (robię sobie projekt z testowania strony znajomej Python-Selenium-BDD na githuba, żeby mieć co wrzucić w CVce), do tego wiedza z ISTQB, GIT, xPathy, CSS Selectory.
No i dostałem propozycję stażu, 3 miesiące z czego pierwszy bezpłatny, a
@AnonimoweMirkoWyznania: To zależy. Ale ogólnie z tego co mi wiadomo, to na rynku testerów jest bardzo ciężko bo wszyscy upatrzyli sobie ten zawód jako drzwi do IT
W niektórych przypadkach na jedno miejsce jest po kilkaset CV.
@kozabonzo: nie powinno to odstraszać ambitniejszych jednostek
po innych kierunkach na polibudzie (budownictwo, inżynieria środowiska, elektrotechnika itp.) to standard, że np. do biura projektowego przychodzi po kilkaset CV i to jest standard od wielu lat
- 2
W obecnej pracy zajmuję się po części testowaniem oprogramowania, głównie są to testy aplikacji webowej. Spodobało mi się to i chciałbym się dalej rozwijać w tym kierunku. Czego warto się uczyć? Myślałem o poduczeniu się pythona i postmana. Ogarniam w miarę dobrze SQL, angielski na poziomie B1.
#testowanieoprogramowania #praca #pracait #programowanie
#testowanieoprogramowania #praca #pracait #programowanie
@razor172: no to według mnie testowanie API to priorytet.
Trochę nie ma sensu pisać automatów nie mając pojęcia o API.
Jest chodzi o ISTQB, to warto znać ogólne postawy. Takie rzeczy, teoretyczne że np. nie da się przetestować wszystkich przypadków, jakie są rodzaje testów (jednostkowe, integracyjne, e2e), po co się testuje, jak znajdować przypadki brzegowe itd.
To jest w ISTQB. Jak jesteś całkowicie zielony to warto sobie poczytać. Jak ktoś ma jakieś
Trochę nie ma sensu pisać automatów nie mając pojęcia o API.
Jest chodzi o ISTQB, to warto znać ogólne postawy. Takie rzeczy, teoretyczne że np. nie da się przetestować wszystkich przypadków, jakie są rodzaje testów (jednostkowe, integracyjne, e2e), po co się testuje, jak znajdować przypadki brzegowe itd.
To jest w ISTQB. Jak jesteś całkowicie zielony to warto sobie poczytać. Jak ktoś ma jakieś
- 0
@mk321: W chwili obecnej w pracy już trochę testuję, i syllabusa czytam ale oprócz tego zajmuję się też wdrażaniem oprogramowania (głównie na linuxach). Co prawda jeśli chodzi o testy to nie ma pisania żadnych przypadków testowych tylko polega to na przeklikaniu danej nowej funkcjonalności i sprawdzeniu czy wszystko działa. Dokumentacji też za bardzo nie ma więc opieram się na własnych odczuciach oraz odczuciach kolegów z zespołu jak to powinno działać.
#anonimowemirkowyznania
Przymierzam się do zmiany pracy. Człowiek "całe życie" pałuję się w w selenium i od jakiegoś czasu zmieniłem stack bardziej pod kątem cypressa. Ogółem bardzo przyjemnie i o wiele szybciej mi się w nim pracuję dlatego też chciałbym spróbować w przyszłej pracy właśnie z nim. Sprawa jest taka, że przeglądając ogłoszenia dalej 85% ofert jest w Selenium. Pojedyncze opcje to cypressa. Moje pytanie, czy obserwujecie jakiś zmieniający się trend,
Przymierzam się do zmiany pracy. Człowiek "całe życie" pałuję się w w selenium i od jakiegoś czasu zmieniłem stack bardziej pod kątem cypressa. Ogółem bardzo przyjemnie i o wiele szybciej mi się w nim pracuję dlatego też chciałbym spróbować w przyszłej pracy właśnie z nim. Sprawa jest taka, że przeglądając ogłoszenia dalej 85% ofert jest w Selenium. Pojedyncze opcje to cypressa. Moje pytanie, czy obserwujecie jakiś zmieniający się trend,
- 0
Widzę że czasem w ofertach pojawiają się narzędzia jsowe jak cypress, puppeteer czy protractor. Czy trend zmienia się na korzyść jsa to nie wiem bo nie sprawdzałem. Ale sam mam zamiar zacząć uczyć się playwrighta, wygląda perspektywicznie patrząc po githubie i że stoi za nim Microsoft
konto usunięte via iOS
- 3
@el_doopa: Protractor już oficjalnie traci wsparcie wiec zniknie z rynku szybko. @AnonimoweMirkoWyznania: nie widzę żadnych szans by frameworki jsowe urosły ponad selenium które można użyć w każdym znanym jezyku programowania i jego community jest xx razy większe.
- 2
HRówa chyba się z------a bo wysłała mi ofertę #tester16k xD polecicie jakiś kurs do SQL nie same podstawy może być płatny
#testowanieoprogramowania
#testowanieoprogramowania
- 0
Na utest academy mam pierwszy TC, zbadanie strony www.bing.com i skupieniu się na "localization bugs and issues"
Zauważyłem taki scenariusz:
1. Wejdź na www.bing.com
2. Kliknij "Pomoc" w stopce strony
3. Kliknij "Change Cookie Preferences"
Zauważyłem taki scenariusz:
1. Wejdź na www.bing.com
2. Kliknij "Pomoc" w stopce strony
3. Kliknij "Change Cookie Preferences"
- 1
@MillerAdam tak, próbuję zająć czymś głowę
- 0
Zaczynając przygodę z #testowanieoprogramowania dobrym pomysłem jest wzięcia na warsztat apki mrbuggy? Jestem w trakcie czytania sylabusa ISTQB (choć taka literatura nie należy do mojej ulubionej).
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Ronaldinho: Zdecydowanie najpierw to potwierdź z jakimś biurem księgowym. Jak to jest ta sama firma i te same obowiązki, to ZUS nie przyzna ulgi, to to nie jest 'nowa działalność'. Jakbyś odszedł do innego pracodawcy, to wtedy problemu nie będzie.
@Ronaldinho: mam podobny stack, tylko nie znam dobrze Pythona i na początku roku zmieniałem pracę (miałem wtedy niecałe 3 lata doświadczenia). 90zl/h to bardzo mało jak na twój exp. Ja mając znacznie mniej doświadczenia dostałem ofertę 100zl/h na B2B, ale jej nie przyjąłem bo miałem jeszcze lepszą tylko, że na UoP (przeliczając na koszty pracodawcy to odpowiednik gdzieś 120zl/h).
2
eFootball 2022. Najgorsza gra w historii pod kątem defektów?

Po testersku, po prostu szkoda chłopaków z tego projektu. Jak biznes mówi, że idzie na proda to nic nie poradzisz
z- 2
- #
- #
Pracuje lub pracował ktoś w Testarmy? #qa #testowanieoprogramowania
- 17
Po 8 latach pisze i odpalam pierwsze automaty w pracy XD Pijcie ze mno kompot
#testowanieoprogramowania
#testowanieoprogramowania
@bafficze:
Od siebie polecam Pythona (np. Automate the Boring Stuff with Python Programming na udemy/książka) a potem jakiś kurs python + selenium. Bardzo przystępny próg wejścia w podstawy kodzenia.
Od siebie polecam Pythona (np. Automate the Boring Stuff with Python Programming na udemy/książka) a potem jakiś kurs python + selenium. Bardzo przystępny próg wejścia w podstawy kodzenia.
@Rabusek: IMHo nic w tym dziwnego na manuala zawsze będzie zapotrzebowanie i tu płaci się za doświadczenie/wbudowana bazę dziwnych przypadków



















